مقایسه عملکرد آیفون و دستگاه های اندرویدی از نظر رم

اپل تصمیم گرفته است که فقط یک گیگابایت مموری را درگوشی های آیفون 6 وآیفون 6 پلاس ارائه دهد . در حال حاضر بحث های بسیار زیادی در مورد این تصمیم اپل انجام می گیرد . این در حالی است که سازندگان گوشی های هوشمند اندرویدی تمایل دارند تا حافظه ای بیش از 2 گیگابایت را در گوشی های خود ارائه دهند .

برخی از گوشی های اندرویدی به میزان 3 برابر حافظه بیشتر از آیفون در اختیار دارند . با این حال به نظر شما آیا می توان گفت که هنوز هم آیفون عملکرد بهتری دارد ؟

iPhone-6-Android-main1

این دقیقا همان سوالی است که Quora مطرح کرده است . Quora یک وب سایت اجتماعی است که راهی را برای مردم فراهم کرده تا سوالات خود را بپرسند . افراد آشنا و متخصص در زمینه سوال مربوطه ، پاسخ مقتضی را به این سوال ارائه می دهند . سیستم رای گیری این سایت ، به گونه ای است که پاسخ های ارائه داده شده را طبقه بندی می کند و در نتیجه میزان پاسخ های مشابه داده شده به هر سوال مشخص می گردد .

یکی از  سوال هایی که در این وب سایت پرسیده شد  این بود که چرا گوشی های اندرویدی میزان حافظه بسیار بیشتری از آیفون ها دارند . 2600 نفر به این سوال پاسخ دادند . مجموعه پاسخ ها شامل یک نمودار آماری نیز هست .

191

در واقع می توان گفت اندورید به دلیل روشی که برای انجام دستورات دارد ، به فضای بیشتری از حافظه نیاز پیدا می کند . شما خود می توانید سری به نظر سنجی Quora زده و پاسخ ها و توضیحات داده شده را به طور کامل مطالعه کنید . مهمترین موردی که می توان به آن اشاره کرد این است که برنامه های اندرویدی با جاوا کار می کنند . در نتیجه اندروید چیزی به نام garbage collection دارد که شامل حافظه بازیابی شده برنامه هایی است که قبلا اجرا شده اند .

می توان گفت زمانی مشکل عمده به وجود می آید که آن سیستم با کمبود فضای ذخیره سازی روبرو شود . در واقع با وجود این ویژگی ، فضای ذخیره سازی بسیار زیادی در موقع کار در اختیار ما قرار می گیرد که از این لحاظ بسیار خوب است .

ویلیامز با اشاره به نمودار ارائه شده خاطر نشان می سازد که : garbage collector ها زمانی در بهترین حالت خود هستند که حافظه ای در حدود 4 یا 8 در اختیار داشته باشند . این موضوع در واقع بدین معنی است که اندروید نیاز به حافظه ای 4 یا 8 برابر بیشتر دارد . زیرا باید از این فضا برای انجام دستورات garbage collection نیز استفاده نماید . این دستورات شامل کاهش میزان حافظه در دسترس وفشرده سازی اطلاعات است .

در وهله اول باید گفت که دستگا ه های iOS از روش اندروید برای استفاده از garbage collection استفاده نمی کند . این بدین معنی است که نیاز به حافظه اضافی مرتبط با برنامه های جاوا و اندروید ندارد . اپل iOS را طراحی کرد تا به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز مانند garbage collection نیازی نباشد . در نتیجه اپل نیاز به تعبیه محلی برای تراشه های مموری نیز در گوشی های خود ندارد .

آیا شما تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا گوشی های اندرویدی با وجود این فضای زیاد هنوز هم هنگ میکنند ؟ در حالی که شاید تعداد برنامه ها و منوهای باز  زیاد هم نباشد !

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا