مقایسه آیفون 6 با آیپد مینی و آیفون 6 پلاس

“تلفن همراه شما می تواند جایگزین تبلت شود”

شاید جمله بالا را پیش تر نیز در مورد موبایل های سامسونگ مدل نوت با صفحه نمایش بزرگتر از 5 اینچ ، شنیده باشید . هم اکنون این جمله را می توان در مورد آیفون 6 پلاس به کار برد.

کسانی که هر روز از آی پد مینی اپل استفاده می کنند شاهد وسیله ای کوچک و بی نقص خواهند بود که با آن می توان به سرعت لپ تاپ نوشت و خواند. آیفون 6 پلاس نسبت به آیفون 6 مزیت هایی دارد که از آن جمله می توان به عمر طولانی باتری و صفحه نمایش بزرگ آن اشاره کرد.

ما هر دو آیفون 6 و آیفون 6 پلاس را امتحان کرده ایم و از بین آنها آیفون 6 را توصیه می کنیم.می گویید چرا ؟؟ برایتان توضیح می دهم .

آیفون 6، آیپد یا آیفون 6 پلاس ؟!
آیفون 6، آیپد یا آیفون 6 پلاس ؟!

وقتی در فروشگاه app منتظر دانلود برنامه های بهینه سازی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس بودم و زمان زیادی را صرف این کار کردم. وقتی آیفون 6 را بررسی می کردم برنامه های زیادی برای آن وجود نداشت. امروزه به محض اینکه گوشی جدیدی وارد بازار می شود سازندگان آن، انبوهی از آپدیت ها را در فروشگاه app قرار می دهند. شما لزوما به برنامه های بهینه شده احتیاج ندارید. برنامه های موجود در هر دو گوشی و بهینه سازی خوب آن ها برای رزولوشن جدید باعث شده است که: گرافیک بازی ها تمیز و قابل قبول باشد و اجرای ویدئو ها بسیار عالی به نظر برسد. اما زمانی که من اجرای این برنامه ها را در صفحه بزرگ آیفون 6 پلاس مشاهده می کنم بسیار تمیز تر و واضح تر از آیفون 5 است. آیکن ها، دکمه های مجازی، حتی صفحه کلید آن بزرگ به نظر می رسد.

آیفون 6، آیپد یا آیفون 6 پلاس ؟!

با این که آیپد مینی قدیمی شده است اما آیفون 6 پلاس نمی تواند جایگزین آن شود و هنوز هم آیپد مینی کاربرد خاص خود را دارد. ممکن است آیفون 6 و آیفون 6 پلاس هر دو رزولوشن صفحه نماش و اندازه های جدیدی داشته باشند. اما اپل با معرفی آیفون 6 پلاس پا به عرصه جدیدی گذاشته است. و به همین دلیل من برای انتخاب آن تردید دارم. زیرا نیاز به برنامه های بهینه سازی بیشتری دارد در حالی که من به اندازه کافی آن ها را نمی شناسم.

آیفون 6 پلاس موبایلی از نوع فبلت محسوب می شود که کتاب های الکترونیکی در آن به خوبی تبلت ها نمایش داده می شود. سایز صفحه نمایش آیپد مینی 7.9 اینچ است که 2.5 برابر آیفون 6 پلاس می باشد. ممکن است که این دو تراکم پیکسل یکسانی نداشته باشند اما صفحه نمایش بزرگ آیپد مینی عامل اصلی اختلاف آن ها محسوب می شود.

نسبت ابعاد تصویر در آیپد مینی 4:3 و در آیفون 6 پلاس 16:9 می باشد که برای مشاهده فیلم ها ابعاد تصویر 16:9 مناسب تر است. اما برای مشاهده اسناد تمام صفحه، جستجو در اینترنت و کتاب های مصور صفحه نمایش 4:3 بهتر است.

برای نمونه کتابی از آی بوک دانلود شده است که با مشاهده آن در آیفون 6 پلاس و آیپد مینی پی به تفاوت های آن خواهید برد: صفحه نمایش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس روشن تر از آیپد مینی است اما صفحه نمایش آیپد مینی بزرگ تر و برای خواندن کتاب به مراتب بهتر است. برای تایپ کردن نیز می توان کیبوردی به آیپد مینی اضافه کرد و یا حتی بر روی صفحه نمایش آن به راحتی تایپ کرد.  آیپد می تواند در مواقع ضروری جایگزین لپ تاپ شود اما آیفون 6 پلاس جایگزین خوبی برای لپ تاپ نخواهد بود.

آیفون 6، آیپد یا آیفون 6 پلاس ؟!

برنامه ها

برنامه های زیادی برای اپل وجود دارد که برای وضوح بهتر صفحه نمایش بهینه سازی شده اند. همه این برنامه ها بر روی آیپد مینی قابل اجرا است. با وجود اینکه صفحه نمایش آیپد مینی از آیپد ایر کوچکتر است اما وضوح تصویر آن ها تقریبا یکسان است. آیفون 6 نیز باید سهم زیادی از برنامه های بهینه سازی داشته باشد. اما آیفون 6 پلاس این قابلیت را ندارد.

به طور کلی فبلت ها در آینده جایگزین مناسبی برای تبلت نخواهند بود: آنها دستگاه های جدیدی هستند که ممکن است مردم نسبت به تبلت ها کمتر از آن ها استفاده کنند. برای همیشه آنلاین بودن، گرفتن عکس، خواندن اخبار و چک کردن پیام ها تلفن های بزرگ تر بهتر می توانند نیازهای ما را برآورده کنند. ممکن است شما به دنبال گوشی باشید که به راحتی بتوانید با یک دست با آن عکس بگیرید و بتوانید آن را در جیب خود حمل کنید که در این صورت پیشنهاد ما آیفون 6 است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا