مقایسه آیفون 6 با موتورولا موتو ایکس 2014

چند هفته پیش از آخرین گوشی هوشمند موتورولا یعنی موتو ایکس پرده برداری شد.  این گوشی در مدت زمان کوتاهی کانون توجه طرفداران گوشی های هوشمند بود زیرا پس از آن اپل گوشی های هوشمند جدید خود یعنی آیفون 6 را عرضه کرد. بدون شک در چنین شرایطی این دو گوشی در رقابتی تنگاتنگ رو در روی هم قرار می گیرند. به همین دلیل در این پست به مقایسه این دو گوشی می پردازیم.

مقایسه آیفون 6 با موتورولا موتو ایکس 2014

در واقع پاسخ به این سوال که کدام گوشی طراحی جذاب تری دارد کار بسیار مشکلی است، زیرا هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که آن ها را محبوب کرده است. طراحی ویژه و سفارشی موتو ایکس،که موتورولا در سال گذشته انجام داد، قابل تحسین است. این گوشی طوری طراحی شده است که هنوز هم در میان سایر رقبا بی نظیر است. خریداران این گوشی می توانند رنگ قاب مورد نظر خود و لهجه خود را انتخاب کنند و به این ترتیب یک گوشی منحصر به فرد داشته باشند.

مقایسه آیفون 6 با موتورولا موتو ایکس 2014

در مقابل، آیفون، طراحی فوق العاده ای دارد و مهم ترین مشخصه آن داشتن پوشش آلومینیومی است. با اینکه فقط سه گزینه (خاکستری، نقره ای و طلایی) برای انتخاب رنگ آیفون 6 وجود دارد اما با همین سه گزینه هم آیفون 6 بسیار زیبا و لوکس به نظر می رسد. موادی که در قاب گوشی به کار رفته است باعث می شود که احساس خوبی از در دست گرفتن گوشی داشته باشید. موتو ایکس نیز کاملا محکم به نظر می رسد و در بخشی از قاب گوشی مواد آلومینیومی به کار رفته است. با این حال کار با آیفون 6 با احساس راحتی بیشتری همراه است. گوشه های گرد آیفون 6 نیز به این امر کمک می کند. در واقع آیفون 6 کوچکتر و ظریف تر است و همین باعث می شود که راحت تر به همه قسمت های صفحه نمایش دسترسی داشت.

با این حال به دست گرفتن موتو ایکس هم راحت است. به طور کلی استفاده از مواد بهتر در رویه گوشی های آیفون باعث شده که آن ها از نظر استحکام بهتر باشند ولی به نظر می رسد که به دلیل داشتن پوشش آلومینیومی سطح گوشی کمی لغزنده باشد.

مقایسه آیفون 6 با موتورولا موتو ایکس 2014

در نهایت، نمی توانیم طراحی جذاب این دو گوشی هوشمند که اخیرا وارد بازار شده اند را انکار کنیم. اما این که کدام یک بهتر است به اولویت های شخصی و سلیقه خود شما بستگی دارد. اگر به دنبال کیفیت اعلا و یک گوشی جمع و جور هستید آیفون 6 برای شما مناسب است و اگر می خواهید طراحی متفاوت یک گوشی هوشمند را تجربه کنید موتو ایکس را به شما پیشنهاد می کنیم.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا