مقایسه گلکسی S5 سامسونگ و آیفون 5s اپل

سامسونگ آخرین پرچم‌دار خود گلکسی S5 را معرفی و رونمایی کرد . همانطور که میدانید این گوشی رقیب آیفون 5s است  ، صفحه نمایش این گوشی‌هوشمند نسبت به گلکسی اس4 با کیفیت‌تر و بزرگتر شده، اعمال حرکتی دستگاه سریع‌تر شده و بالاخره با دوربینی بهتر، همراه شده است. این‌بار نیز صفحه نمایش در سری S بزرگتر شده و این همان چیزی است که سامسونگ برای ورود به بازار گوشی‌های هوشمند در پی آن است و هر بار تکرار می‌کند.

اپل و سامسونگ بزرگترین تولید کننده‌های گوشی‌های هوشمند در جهان هستند، پس مقایسه پرچ‌دارهای هر شرکت با یکدیگر و به جان هم انداختن خصوصیات بر علیه یکدیگر نبرد داغ امسال خواهد بود.

samsung-galaxy-s5-iphone-5s-1-620x348

تولید کهکشانی پنجم در واقع جوابی مستقیم به خصوصیات و ویژگی‌های آیفون 5S است این گوشی جدید به صورت واضح توپ را دوباره به دادگاه اپل انداخته است. این دستگاه با یک سنسور اثر انگشت خوان و همچنین یکی از رنگ‌های تولید شده دستگاه رنگ طلایی است که دقیقا شبیه به خصوصیت و رنگ خاص آیفون 5S است. آیفون 5s در سال پیش و در ماه سپتامبر معرفی شد. در هر حال، برویم نگاهی به هر دو دستگاه بیندازیم و هر دو دستگاه را با یکدیگر مقایسه کنیم.

صفحه نمایش گلکسی و آیفون

یکی از بزرگترین تفاوت‌های واضح بین گلکسی S5 و آیفون 5s صفحه نمایش است. گلکسی S5 صفحه نمایشی به اندازه 5.1 اینچ دارد که می‌تواند رزلوشن 1080×1920 را همراه با 541 پیکسل بر اینچ عرضه کند. آیفون 5s از صفحه نمایش 4 اینچی با رزولوشن 640×1136 بهره می‌برد که دارای 326 پیکسل در هر اینچ است.

samsung-galaxy-s5-iphone-5s-620x348

شایعات می‌گفتند که امسال سامسونگ صفحه نمایش با رزولوشن بالای 1440×2460 را در گلکسی S5 استفاده می‌کند، اما می‌دانیم که این برای شروع بسیار دور ذهن است. بجای آن البته از رزولوشن بالای 1080 استفاده شده که بسیار با کیفیت به نظر می‌رسد.

هر دو دستگاه آیفون 5s و گلکسی S5 دارای تراکم پیکسل بسیار بالایی هستند و عکس‌ها و ویدیو‌ها در هر دو دستگاه بسیار عالی به نظر می‌رسند. تنها انتخاب بین صفحه نمایش بزرگتر گلکسی S5 است که ممکن است برای در دست گرفتن یا در جیب گذاشتن شما کمی بزرگ باشد، یا اینکه بخواهید گزینه مناسب‌تر آیفون 5s را انتخاب کنید.

سنسور اثر انگشت : تقلید از اپل !

سامسونگ این‌بار یکی از ویژگی‌های اپل را کش رفته و سنسور اثر انگشت را در دکمه خانگی گلکسی S5 قرار داده است. به هر حال، به جای اینکه به راحتی با انگشت دکمه خانه را لمس کرد و اثر انگشت شما اسکن شود، در گلکسی اس 5 نیاز است کاربر انگشتش را به سمت پایین بر روی دکمه خانگی بکشد تا اسکن انجام شود.

خوشبختانه مشکلی در طول کشیدن شناسایی یا کلا نشناختن اثر انگشت در گلکسی S5 دیده نشده، اما بسیاری از دارندگان آیفون 5s از عملکرد سنسور اثر انگشت آیفون 5S ناراضی‌اند. به عبارتی دیگر، سنسور این گوشی بعد از چند وقت در شناسایی اثر انگشت شخص شکست می‌خورد، و بیشترین احتمال این است که سنسور بعد از چند بار اسکن کردن کثیف شده و قادر به شناختن انگشت دارنده خود نیست.

در هر حال، سامسونگ نیز موافق است که اسکن کردن اثر انگشت شخص دارنده گوشی بهترین راه برای امن کردن اطلاعات شخصی است. تاچ آیدی در آیفون 5s تنها می تواند برای باز کردن قفل و خرید اپلیکیشن از فروشگاه اپلیکشن آیتونز استفاده شود، در حالی که سنسور اثر انگشت در گلکسی S5 می‌تواند برای چیز‌های دیگر شبیه به پرداخت‌های اینترنتی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. درست شبیه به این است که این سیستم توانسته استفاده‌های تاچ آیدی را گسترش دهد.

s5-vs-5s-615x340

مقایسه دوربین گلکسی s5

دوربین در اس 5 نسبت به اس 4 بسیار بهبود پیدا کرده، و حتی ممکن است این دوربین اکنون بهترین دوربین در بین گوشی‌های هوشمند بازار باشد، اما تست‌های آینده نشان خواهند داد که این موضوع درست است یا نه و تا زمان عرضه به بازار نمی توان اطمینان حاصل کرد.

سنسور دوربین از 13 مگا‌پیکسل در گلکسی S4 بیشتر شد و سنسور دوربین گلکسی S5 به 16 مگاپیکسل مجهز شده است. البته که همه چیز تعداد مگاپیکسل نیست، اما بیشتر شبیه به این می‌ماند که سامسونگ می‌خواسته در زمینه دوربین یک قدم بالاتر رود و ویژگی‌های جدیدی نظیر سریع‌ترین فوکس خودکار بین همه اسمارت‌فون‌ها را داشته باشد. همچنین ویژگی Lytro که می‌توانید فوکوس را تغییر دهید، یعنی حتی شما می توانید بعد از اینکه عکس گرفته شد فوکوس بر روی عکس گرفته شده را تغییر دهید.

آیفون 5s از سنسور دوربین 8 مگاپیکسل بهره می‌برد، و دوباره باید بگوییم که مگاپیکسل همه چیز نیست; آیفون 5s هنوز یکی از بهترین‌ها در زمینه دوربین بین گوشی‌های هوشمند است، اما باید اقرار کنیم که امسال و در این دسته سامسونگ توانسته اپل را پشت سر بگذارد.

کیفیت ساخت کدام گوشی بالاتر است

سامسونگ بار دیگر از پلاستیک در ساخت پرچم‌دار های مهم خود استفاده کرده است، البته این پلاستیک به کار رفته در S5 به گفته سامسونگ حس بهتری نسبت به گلکسی S3 یا گلکسی S4 ایجاد می‌کند. اصرار سامسونگ بر به کار بردن پلاستیک و نحوه طراحی اس 5 در بین محافل تبدیل به یک شوخی شده و حتی می‌گویند نسخه طلایی گلکسی S5 شبیه به چسب زخم است. سخت است که انکار کنیم نگاه و حس این کهکشانی نسبت به نسل قبل بهبود یافته است.

گلکسی S5 از پلاستیک برای بیشتر دستگاه‌های خود استفاده می‌کند، در حالی که آیفون 5s از پوشش زیبای آلومینیوم در هر دوطرف و کناره‌ها استفاده می‌کند، این باعث شده که آیفون 5s یکی از زیبا‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار شود.

samsung-galaxy-s5-iphone-5s-2-620x348

در هر حال، بسیاری از مردم استدلال می‌کنند که آیفون 5s بسیار کم از دست رها می‌شود یا سر می‌خورد، در حالی که گلکسی S5 ممکن است در دست جای نگیرد یا اینکه از دست سر بخورد.

سامسونگ گلکسی S5، ضد آب است و اگر در آب بیفتد مشکلی پیش نخواهد آمد. می‌توان تضمین داد که این گوشی کاملا ضد‌ آب نیست و برای 30 دقیقه و تا حداکثر عمق 1 متر می‌تواند جان سالم به در ببرد. و این ویژگی بیشتر برای زمان‌های ناگهانی و اتفاقی است که ممکن است ضد‌آب بودن دستگاه باعث نجات گوشی از خراب شدن و مشکلات دیگر شود.

جمع بندی مقایسه گلکسی s5 و آیفون 5s

در حالی که ممکن است از شکل گلکسی S5 نتوان پیشرفت زیادی را فهمید اما این گوشی‌هوشمند در درون پیشرفت زیادی داشته است، با چند ویژگی جالب سخت‌افزاری، و همچنین ویژگی‌های نرم‌افزاری بهبود یافته که گلکسی S5 را یک سرو گردن بالاتر از گلکسی S4 قرار می‌دهد.

آیفون 5s درست در کنار آن ایستاده و به نظر می رسد گلکسی S5 برخی ویژگی‌هایش را از آیفون 5s کپی کرده است، این ویژگی‌ها همچون سنسور اثر انگشت در دکمه خانگی و تولید رنگ زرد این گوشی هوشمند است.

با این حال، سامسونگ سعی کرده تا سبک طراحی و ویژگی‌های جدید خود را در گلکسی S5 تکرار کند، مخصوصا با پیشرفت دادن دوربین و طراحی جدید بدنه این گوشی هوشمند. بسیار جالب می‌شود در زمان رونمایی آیفون 6 ببینیم اپل چگونه به سامسونگ جواب خواهد داد، آیفون 6 در اواخر سال میلادی جاری رونمایی و معرفی خواهد شد.

2 دیدگاه دربارهٔ «مقایسه گلکسی S5 سامسونگ و آیفون 5s اپل»

 1. سلام
  لطفا بهتر تحقیق کرده و مطالب کذب قرار ندید
  به هیچ عنوان قابلیت فیتقر پویینت یا همون اثر انگشت تقلید شده از هیچ مارکی نیست و متعلق به هیچ شرکتی نیست
  چون قابلیت 5 سال پیش ایجاد شده و هیچ محدودیتی برای استفاده آن نیست
  در مورد رنگ طلایی حتمی شوخی کردین که این هم از اپل کپی شده
  یعنی الان من در خونمم طلایی کنم از اپل کپی کردم؟
  تازه قبل از اپل اچ تی سی از داشت موبایل طلایی می فروخت
  .
  بهتره قبل از اظهار نظر در مورد هر چیز ، حتی دشمنت
  خوب در موردش تحقیق کنی

 2. تازه استفاده از رزولوشن 1440×2460 اصلا هم دور از ذهن نیست
  چون همین الان یه گوشی چینی از رزولوشن1440×2460 استفاده می کنه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا