مقایسه سامسونگ گلکسی S6 و برابر گلکسی نوت 4

در اینجا می‎خواهیم برای شما مقایسه مشخصات و ویژگی‎های سامسونگ گلکسی S6 و گلکسی نوت 4 را انجام دهیم و بعد از اندکی توضیحات می‎توانیم تمامی آن‎ها را به صورت کامل و با جزییات در یک جدول داشته باشیم.

حالا که پیش فروش Galaxy S6 در کنفرانس جهانی موبایل اعلام شده است، بسیاری از افراد در نظر دارند آن را بخرند. ولی برخلاف آنکه این گوشی گل گوشی‎های سامسونگ و بهترین و گرانقیمت ترین گوشی در بین سری خود به شمار می رود، دقیقا به نسبت دیگر گوشی مهم این کمپانی یعنی Galaxy Note 4، برتری زیادی ندارد. اگر شما هنوز مطمئن نیستید که کدام یک از این دو مناسب شما است، مقایسه ویژگی‎ها و مشخصات این دو که توسط ما در بخش زیر انجام می‎شود می‎تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

3

اجازه بدهید زیاده گویی نکنیم : جفت این دو دستگاه به اندازه کافی قدرت لازم این را دارند تا احتیاجات هر شخصی را برآورده سازند، ولی با آنکه سری‎های گلکسی S و گلکسی نوت به طور کلی در بعضی از جنبه‎ها به جز اندازه و قابلیت قلم شبیه به هم باقی مانده اند، باز هم تفاوت‎های فوق العاده زیادی بین این دو گوشی جدید در این دو سری وجود دارد که به نسبت همیشه بیشتر بوده است.

صفحه نمایش 5.1 اینچی گلگسی S6 آنطوری نیست که شما این گوشی را در جیب قرار بدهید، ولی مخفی کردن آن به نسبت نوت 4 به مراتب آسان تر است که یک صفحه نمایش به یاد ماندنی 5.7 اینچی دارد. هردو دارای پنل های نمایش 2K هستند، که به این معنا است که صفحه نمایش S6 اندکی شفاف تر با چگالی پیکسل 577 ppi است، ولی به هرحال شما با چشم غیر مسلح به راحتی متوجه تمامی پیکسل‎ها می‎شوید.

2

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باعث می‎شود شخصی باعث شود S6 یا نوت 4 را خریداری کند، فضای ذخیره سازی و قابلیت برداشتن باطری است. طرفداران سامسونگ به صورت مداوم قابلیت تعویض باتری آخرین محصول این شرکت و افزایش فضای ذخیره سازی به میزان دلخواه را مورد تحسین قرار داده اند، ولی سامسونگ به نظر می‎رسد که در گلگسی اس 6 چنین ویژگی را متوقف ساخته است. بنابراین اگر به دنبال این هستید که حافظه ذخیره سازی گوشی خود را افزایش دهید یا باتری آن را عوض کنید، نوت 4 را به گلکسی اس 6 ترجیح دهید، چون این دومی هیچکدام از این ویژگی‎ها را ندارد.

دوربین هردو گوشی بر روی کاغذ مشابه با هم به نظر می آیند، ولی روزنه دوربین پشتی گلکسی اس 6 با سرعت f/1.9 باز می شود که باعث می‎شود نور بیشتری در اختیار عکس گرفته شده قرار بگیرد. دوربین جلویی همچنین در اس 6 بهتر است چون زاویه باز آن باعث می شود که عکس های سلفی گروهی بهتری گرفته شود.

1

طراحی گلکسی 6 بیشتر مورد تغییر داده شده است و قالب متالیک و صیقل خورده آن بسیاری از طرفداران تکنولوژی‎های برتر و جدید را راضی می کند. بعد از سال‎ها به نظر می رسد که از آخر سامسونگ در طراحی گوشی خود از قواعد شرکت‎های اپل و HTC استفاده کرده و همانطور که قبلا اشاره شد، از بسیاری از ویژگی های قبلی نظیر برداشتن باطری برای به دست آوردن ظاهر آن‎ها خودداری کرده است.

در جدول زیر می‎توانید نگاه کاملی به مشخصات دو دستگاه داشته باشید :

4

براساس ویژگی‎های کلیدی که گفته شد، شما قصد خرید گلکسی اس 6 را دارید یا نوت 4؟ یا شاید HTC One M9 چشم شما را گرفته است؟ در هر صورت نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا