مقایسه : صفحه نمایش گالکسی نوت 4 یا نوت Edge

سامسونگ امسال در نمایشگاه برلین نوت 4 را از خانواده کوچک نوت ها و از خانواده بزرگ گالکسی ها منتشر کرد که در زمینه صفحه نمایش تحولی بود . در واقع سامسونگ با به کار گیری صفحه نمایشی متفاوت از دیگر رقبا نوع دیگری از رنگ بندی را عرضه کرد . تقریبا همراه با این فبلت نمونه Edge آن که یک فبلت اسپورت و ضدضربه ، ضد آب بود نیز عرضه شد در این پست قصد داریم بررسی کنیم آیا صفحه نمایش این دو مدل از بیس یکسان تفاوتی با هم دارند یا خیر .

گالکسی نوت 4 یا نوت Edge

براساس ادعای سامسونگ و بسیاری از هواداران و منتقدین! گالکسی نوت 4 بهترین صفحه نمایش 5.7 اینچی دنیا را داراست . سامسونگ در کیفیت این گوشی به اصطلاح سنگ تمام گذاشته و حداقل روی کاغذ کمیت های یک ال سی دی 42 اینچی را به ال سی دی این فبلت کوچک منتقل کرده است . به نظر می رسد کیفیت این صفحه نمایش در مقابله با برادر بزرگتر خود نوت 3 تغییرات بسیاری داشته است .

گالکسی نوت 4 یا نوت Edge

اما از آنجایی که موضوع این پست مقایسه است در اولین سوال باید بپرسیم آیا کیفیت صفحه نمایش هر دو مدل نوت 4 یکسان است؟ در یک پاسخ کوتاه باید بگوییم بله .

سامسونگ در تولید سری نوت Edge نیز از صفحه ای مشابه استفاده کرده است . اما با توجه به اینکه این سری از پلاستیک قابل انعطاف به جای شیشه استفاده کرده نوع مواد استفاده شده در تولید ال سی دی نیز متفاوت است . اما سامسونگ هر چه بیشتر کوشیده تا نوت Edge کیفیت یکسانی با نوت 4 داشته باشد .

گالکسی نوت 4 یا نوت Edge

اما چه چیزی باعث شده نوت Edge از نظر تصویر مشابه با نوت 4 باشد با اینکه سامسونگ نمی توانسته از شیشه در تولید ال سی دی و رویه نمایش استفاده کند ؟ به نظر می رسد زنده بودن تصاویر مشابه در هر دو تصویر یکسان است . ترکیبی از رنگ بندی مناسب روی صفحه نمایشی با پیکسل زیاد مسلما کیفیت بالایی را نمایش می دهد چیزی که در مواردی از حد تشخیص چشم انسان می گذرد . ( فراموش نکنیم گوشی های سامسونگ به تولید رنگ های مصنوعی و مرده معروف بود ! )

ال سی دی نوت 4 و برادر دوقلویش بسیار روشن تر از دیگر گوشی ها است ( 400 نیت ) . کارآمدی صفحه نسبت به نوت 3 حدود 14 درصد پیشرفت داشته است . همچنین فراموش نکنیم نوت Edge دارای رزولیشن خارق العاده 2560 در 1600 پیسکل است که تا حدودی با نوت 4 که رزولیشن 2560 در 1440 پیکسل دارد متفاوت است .

androidauthority

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا