پرواز هواپیماهای کونکورد در سال 2019

باشگاه طرفداران هواپیما های کونکورد قصد دارد که این هواپیما ها را در سال 2019 دوباره وارد آسمان کند

آخرین پروازی که با یک هواپیمای کونکورد انجام شد در تاریخ 23 ام اکتبر ( 1 آبان ) سال 2003 بود ، که تقریبا 12 سال قیل می شود. هرچند ، در طی چهار سال آینده ، این هواپیما ها می توانند باری دیگر مجوز گرفته و تایید شده و جهت انجام پرواز های چارتر وارد آسمان شوند.

کلوب Concorde International که اصلیتی انگلیسی دارد ، و از خلبان های اسبق هواپیما های کونکورد و همین طور چارتر کننده های آن ها و علاقه مندان فعلی به این هواپیما تشکیل شده است ، تقریبا مبلغی بالغ بر 186 میلیون دلار را وسط گذاشته اند تا هوپیما های کونکورد را دوباره وارد دور کنند.

2015-09-20_152348

هرچند ، ولی تا قبل از سال 2019 ، این افراد قصد دارند تا یکی از این هواپیما ها را بر روی رودخانه تامس قرار دهند.

قسمت دوم نقشه از این قرار است که آن ها قصد دارند تا هواپیمای کونکوردی را که در حال حاضر در فرودگاه اورلی فرانسه قرار دارد را با قیمت 62 میلیون دلار خریداری کنند. این هواپیما قرار است بازسازی و تعمیر شده و به عنوان مل جذب توریست در مکان خاصی بر روی رودخانه تامس در مرکز لندن قرار داده شود.

این کلوب بعدا قصد دارد تا ورودیه ای بالغ بر 25 دلار برای هر نفر را برای بازدید از این هواپیما مشخص کند ، و همچنین غذاهایی را در این هواپیما به توریست ها می دهد که در قدیم بر روی هواپیما های کونکورد اصلی به مسافران داده می شده است.

وقتی که آن فاز از برنامه هایشان به طور کامل به پایان رسید ، بخش دوم پروژه های آن ها که پروژه بازگشت به پرواز نام دارد ، از این قرار است که آن ها قصد دارند که هواپیمای کونکورد دومی را که در حال حاضر در فرودگاه Le Bourget پاریس قرار گرفته است را خریداری کنند.

این هواپیما نیز قرار است تعمیر و بازسازی شود ، و بعد از آن به عنوان یک هواپیمای چارتر خصوصی – که برای پرواز هایی مانند پرواز از لندن به مناکو مناسب است – ارائه می شود و یا می تواند بر فراز شو ها و برنامه های هوایی به پرواز در بیاید.

کلوب Concorde International قصد دارد که جاذبه توریستی بخش لندن را تا اواخر سال 2016 به مرحله اجرایی برساند و قسمت دوم برنامه شان را نیز تا سال 2019 ، که همزمان با سالگرد پنجاه سالگی پرواز افتتاحیه هواپیما های کنکورد است ، به اتمام برساند.

اگر همه این تلاش های مالی طبق برنامه پیش برود ، این کلوب قصد دارد که هواپیمای کنکورد دومی را به صورت چارتر ازائه دهد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا