آموزش ریاضی با استفاده از نرم افزار Conformity

 

از زمان استفاده از قسمتی از مغزم که با آن جبر و هندسه را یادگرفته‎ام خیلی زمان می گذرد. من هرگز مجبور به این نبودم که مثلثات را یاد بگیرم ( روزنامه نگار بودن امتیازهای خاص خودش را دارد). اگر کسی امروز از من در رابطه با قضیه فیثاغورث صحبت کند، شاید قادر به یادآوری این باشم که یک ربطی بین آن و اضافه کردن ریشه توان دوم وجود دارد.

Conformity اسم یک نرم افزار ماشین حساب است که تخصص آن محاسبه فرمول‎های عمومی ریاضی، جبر، هندسه و مثلثات می‎باشد. دیگر نیاز به حفظ معادله درجه دوم یا سعی در به یادسپاری نحوه پیدا کردن حجم یک مکعب نیست.

در بخش ریاضیات عمومی این نرم افزار، شما می‎توانید قضیه فیثاغورث را حل کنید، جمع و تفریق، تقسیم و ضرب را انجام دهید و سود ساده و مرکب یک مقدار را پیدا کنید. هر فرمول شامل فرم‎های عددی می‎شود که شما باید آن‎ها را پر کنید، ولی همچنین به شما متغیرها یادآوری می‎شود ( به عنوان مثال P برابر با میزان وام, r برابر است با میزان و t برابر با سال می‎باشد).

2

اگر سعی در بهبود وضعیت جبر خود دارید، می توانید شیب نما، نقطه شیب، فاصله را محاسبه کنید. همچنین‎ می‎توانید معادله درجه دو را حل و ریشه دوم اعداد را پیدا کنید. نظیر بخش ریاضیات عمومی، هر فرمول شامل اطلاعات متغیر می باشد (به عنوان مثال m برابر با اجرای شیب و b برابر با عرض از مبدا می‎‎باشند).

پیدا کردن مساحت، مساحت سطح، حجم، محیط دایره، محیط یا چند شکلی بودن اشکال در بخش هندسه بسیار آسان تر شده است. در بخش مساحت، شما می‎توانید مساحت دایره، بیضی، مربع، مثبت، متوازی الاضلاع و مستطیل را پیدا کنید. مساحت سطح شامل مکعب، مخروط، کره، منشور مثلثی، منشور مستطیلی و منشور دایره‎ای می شود. هر بخش دارای چندین تصویر از اشکال مختلف است.بخش مثلثات شامل فرمول‎های پایه و عکس سینوس، کسینوس، ترانژات، کتانژات، سکانت و کسکانت می‎باشد. هر تابع شامل راه حل‎هایی برای درجه‎ها و رادیان‎ها می‎باشد.

1

برای هر تابع یا فرمول، به راحتی می‎توانید اعداد را وارد کنید و روی تب “حل کن” در پایین صفحه آهسته ضربه بزنید. اگر شما دانش آموز رشته ریاضی باشید، یقینا باید تکلیف خود را به معلم تان نشان دهید، پس این ماشین حساب باعث نمی‎شود بی خیال انجام تکالیف شوید، بلکه به شما اجازه می‎دهد که با حل درست یک معادله متوجه شوید که در مسیر درست قرار گرفته اید.

این نرم افزار به رایگان موجود است. آن را از اپل استور دانلود کنید.

نظر شما در رابطه با این نرم افزار مفید ریاضی چیست؟ ما را با نظرات خود در بخش زیر آشنا سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا