آموزش ساخت گروه مخاطبین در آیفون

در این مطلب قصد داریم چگونگی ساخت گروه مخاطبین یا کانتکت ها در آی فون و آیپد را آموزش دهیم. ساخت گروه های مخاطبین در آیفون یک فرآیند نسبتا ساده است گرچه نیاز به نصب برنامه اضافی می باشد. زیرا همانطور که می دانید قسمت مخاطبین در آی او اس به شما اجازه ساخت گروه ها و ویرایش آن ها را نمی دهد.

هیچ کس، چنین استنباطی ندارد که عدم امکان مدیریت مستقیم گروه های مخاطبین در آیفون، یک محدودیت وحشتناک در سیستم عامل آی او اس باشد. در واقع ما درباره باید ها و نباید ها صحبت نمی کنیم.

در این پست، ما به شما نحوه مدیریت گروه های مخاطبین را در آیفون و آیپد با استفاده از برنامه ای به نام Address Book Plus آموزش می دهیم. علاوه بر آموزش چگونگی ساخت گروه های مخاطبین، به شما چگونگی مدیریت و ویرایش گروه ها را نیز آموزش می دهیم.

بسیاری از برنامه هایی که در اپل استور قرار دارند به شما اجازه ساخت گروه های مخاطبین برای آیفون و آیپد را می دهد. در تجربه من، Address Book Plus یکی از بهترین آن هاست که ارزان و ساده است و دارای طراحی زیبا، مناسب با iOS 7 است. گرچه من می دانم که ممکن است شما به دنبال سلایق خود باشید به همین دلیل من چند برنامه دیگر را در پایین این آموزش قرار داده ام.

ساخت گروه کانتکت ها یا مخاطبین در آیفون

توجه داشته باشید که ما در این آموزش، نحوه مدیریت گروه های مخاطبین در آیفون را توضیح می دهیم اما ساخت گروه های مخاطبین در آیپد نیز با فرض استفاده از همین برنامه، یکسان است. به عبارت دیگر، مراحل در تمام دستگاه های آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ یکسان است.

مرحله 1: Address Book Plus را اجرا کنید و به آن اجازه دسترسی به مخاطبین خود را بدهید (این تنها با اولین اجرای برنامه نیاز است)

مرحله 2: آیکونی که علامت مثبت یا همان “+” دارد را انتخاب کنید که به معنای افزودن گروه یا همان Add Group است.

ساخت گروه

مرحله 3: نام گروه را تایپ کنید. برای هدفی که در این آموزش داریم ما نام “friends” را انتخاب کردیم اما شما می توانید هر نامی را وارد کنید. پس از آن روی Done ضربه بزنید.

ساخت گروه

مرحله 4: پس از این کار، دوباره به صفحه اصلی برنامه بر می گردید. از آنجا شما باید گروه جدیدی که ایجاد کرده اید را ببینید. گروه ها تحت بخشی به نام “Card” قرار دارند که واقعا نمی دانم چرا ایجاد شده است اما مهم نیست نام این بخش چیست.

ساخت گروه

آموزش افزودن مخاطبین به گروه

در این مرحله ما چگونگی افزودن مخاطب به گروه ایجاد شده را آموزش می دهیم.

مرحله 1: در صفحه اصلی برنامه Address Book Plus گزینه All Contacts را انتخاب کنید. لیستی از مخاطبینی که در آیفون شما وجود دارند باز خواهد شد.

مرحله 2: مخاطب مورد نظر را که قصد افزودن آن به گروه را دارید انتخاب کنید. هنگامی که آن را انتخاب کردید آیکون ” i ”را که در سمت راست قرار دارد انتخاب کنید. این آیکون شما را به جایی می برد که می توانید مخاطب مورد نظر را به گروه مورد نظر اضافه کنید.

ساخت گروه

مرحله 3: گروهی را که می خواهید مخاطب را به آن اضافه کنید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید یک مخاطب را به چند گروه اضافه کنید. هنگامی که گروه های مورد نظر برای مخاطب را انتخاب کردید گزینه All Contacts را در بالا سمت چپ انتخاب کنید تا به لیست مخاطبین بازگردید.

ساخت گروه

مرحله 4: مرحله 3 را تا جایی که تمام مخاطبین خود را به گروه های مورد نظر اضافه کنید تکرار کنید.

حذف مخاطبین مورد نظر از یک گروه

تا اینجا چگونگی افزودن مخاطب به گروه را یاد گرفتید حالا چگوگی حذف مخاطب ار یک گروه را آموزش می دهیم. توجه کنید که حذف مخاطب از یک گروه به معنای حذف مخاطب از لیست مخاطبین نیست.

مرحله 1: به صفحه اصلی Address Book Plus بروید. گروهی را که می خواهید یک یا چند مخاطب آن را حذف کنید انتخاب کنید. در اینجا تمام مخاطبینی که در این گروه قرار دارند دیده می شوند.

contacts-assigned-to-a-group

مرحله 2: مخاطبی که می خواهید از این گروه حذف کنید انتخاب و آیکون ” i ” را در سمت مقابل مخاطب انتخاب کنید. سپس شما گروه هایی که این مخاطب در آن ها قرار دارند را خواهید دید.

مرحله 3: می توانید به سادگی مخاطب را از گروه مورد نظر حذف کرده یا آن را به گروه دیگری اضافه کنید.

remove-contact-from-group

مرحله 4: مرحله 3 را برای رسیدن به آنچه که می خواهید تکرار کنید.

 

سایر برنامه ها برای مدیریت گروه مخاطبین در آیفون و آیپد

هماطنور که در بالا ذکر شد برنامه های زیادی در اپل استور برای ساختن گروه های مخاطبین در آیپد و آیفون وجود دارد. در اینجا مجموعه ای از این برنامه ها را برای شما آماده کرده ایم:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا