قابلیت کراس پلتفرم این بار در اندروید

طبق گزارشات بدست آمده از منابع موثق ، گوگل در حال کار بر روی سیستم انتقال فایل بین پلتفرم های اندروید و آی او اس است . این انتقال که از طریق امواج صورت خواهد گرفت (ایر دراپ ) Copresence نامگذاری شده است .

پیش از این ، قابلیت انتقال فایل Android Beam مبتنی بر NFC در اندروید ایجاد شده بود . در گزارش سایت اندروید پلیس آمده است که : این قابلیت امکان انتقال اطلاعات از طریق Wi-Fi یا Wi-Fi direct را تسهیل خواهد کرد .

قوانین مربوط به سرویس های Google Play در مورد این قابلیت نیز همچنان صادق است . این قابلیت به منظور انتقال فایل در کامپیوترهایی با سیستم عامل کروم نیز قابل اجرا است .

یکی ازمهم ترین قابلیت های iOS 8 اپل ، امکان سوییچ کردن بین دستگاه های متفاوت است . Copresence نیز می تواند همین ویژگی را با عملکردی مشابه در محیط اندروید فراهم آورد . غول جستجو در اواخر سال گذشته بدون هیچ هیاهویی ، صاحب سرویس به اشتراک گذاری Bump شد. بنابراین امکان دارد تکنولوژی شرکت برای این نوآوری جدید استفاده شود .

تصاویری که در این پست مشاهده می کنید (که درواقع متریال دیزاین هستند )، ظاهرا برای آموزش نحوه کار Copresence به کاربران طراحی شده اند .

سایت اندروید پلیس می گوید : بلند پروازی های گوگل برای Copresence بسیار زیاد است . پیش بینی می شود این سرویس می تواند این امکان را برای کاربران فراهم آورد که به غیر از اطلاعات ساده ،داده های دیگری را نیز تبادل کنند.

بخوانید: تیم کوک : ساعت اپل احتمالا نیاز به شارژ روزانه خواهد داشت

با این حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا Copresence ، ویژگی یکپارچگی (Continuity ) اپل را نیز به همراه خواهد داشت یا نه .  پیش از این موضوع سازگاری انتقال اطلاعات در بین دستگاه های متعدد توسط گوگل ، لو رفته بود .

Nextbit ، شرکتی است که مدیر عامل سابق اندروید در حال کار بر روی یک پروژه برای گروه CyanogenMod است. این در حالی است که اپل نیز در این زمینه آماده نبرد است .

در نهایت به نظر می رسد که گوگل دنبال راهی است که اشتراک گذاری بین پلت فرم های متفاوت را تسهیل کند . این امکان وجود دارد که گوگل در این زمینه تحقیقات بیشتری نیز انجام دهد . بر اساس گزارشات سایت اندروید پلیس ،انتظار می رود که قابلیت Copresence در هفته های آینده بطور رسمی معرفی شود . هر چند زمان دقیق آن مشخص نیست اما با در نظر گرفتن انتشاراندروید 5 ، ممکن است در آینده نزدیک شاهد خبرهای بیشتری دراین زمینه باشیم.

technobuffalo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا