هدف نداشتن درب پشتی در آیفون محافظت از اطلاعات است

مدیر عامل شرکت توضیح می‎دهد که چرا قادر به استفاده نکردن از درب پشتی در گوشی‎های آیفون نیست

اپل یکی از شرکت‎های در حال تلاش برای مبارزه با حریم شخصی کاربران در برابر دولت‎های سراسر جهان است. تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل در مصاحبه‎ی اخیر خود گفت که چرا آن‎ها درب‎ پشتی مخصوص را بر روی گوشی‎های آیفون نصب می‎کنند، زیرا با اینکار باعث خواهد شد که سازمان‎های دولتی برای دسترسی به یک دستگاه محافظت شده خودداری کنند.

اوایل امسال، وزارت دادگستری ایالات متحده از شرکت اپل درخواست کرد که دسترسی به گوشی آیفون امکان‎پذیر شود زیرا به مدارک در مورد پرونده‎های جنایی کمک بسیاری خواهد کرد.

در حال حاضر شرکت کوپرتینو به کمک محققان در تلاش برای دور زدن رمز عبور آیفون هستند و گفته می‍‎شود که دستگاه‎های آیفون رمز گذاری شده است و محققان برای شکستن این رمز گذاری با شکست مواجه شده‎اند.

با اضافه کردن یک تروجان می‎توان به داده‎ها حتی بدون داشتن رمز دسترسی پیدا کرد. تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل که در اکثر اوقات توسط دولت متهم شناخته می‎شود در مصاحبه‎ی 60 دقیقه ای توضیح داد که چرا کمپانی اپل نمی‎تواند چنین اقدامی را انجام دهد.

همه‎ی این‎ها مربوط به فلسفه شرکت می‎شود

” امروزه در گوشی‎های هوشمند و آیفون‎ها اطلاعات زیادی وجود دارد. اطلاعاتی مالی، مکالمات صمیمی خانواده یا همکاران، اسرار کسب و کار و … وجود دارند و شما باید توانایی محافظت از این اطلاعات را داشته باشید. تنها کار برای انجام چنین کاری رمز گذاری است. چرا چنین کاری انجام دهیم؟ به دلیل اینکه یک راه برای بدست آوردن اطلاعات شما وجود دارد که برخی از افراد می‎توانند این راه را پیدا کنند. اما نباید نگران بود زیرا درب پشتی موجود در آیفون تا زمانی‎که کسی راهی پیدا نکند، از اطلاعات همه‎ی شما محافظت خواهد کرد.

پیش از این، اپل اعلام کرده بود با سیستم عامل iOS 8 امکان استخراج اطلاعات از دستگاه‎های رمز گذاری شده وجود دارد. در سیستم عامل iOS 7 و قدیمی‎تر نیز امکان دسترسی به یک سری از اطلاعات خاص وجود دارد که قابل پیشگیری و به اختیار گرفتن دوباره گوشی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا