ساخت اتومبیل مدل 3 شرکت تسلا تا سال 2020

کارخانه های بزرگ شرکت تسلا می توانند تا سال 2020 ساخت اتومبیل 35000 دلاری مدل 3 این شرکت را امکان پذیر کنند

با این که شرکت سازنده اتومبیل های الکتریکی نوپای تسلا به تازگی قرار شده است که چند روز دیگر از اتومبیل الکتریکی جدید تلفیقی SUV خودش که قیمتی بالغ بر 132000 دلار دارد ، رونمایی کند ، اما این مدل اتومبیل الکتریکی آینده بازار انبوه این شرکت ، به نام مدل 3 ، است که این روز ها خبر ساز شده است.

بنا بر گزارشاتی که از سایت Street Insider منتشر شده است، یکی از تحلیل گران شرکت سرمایه گذاری جفریز این گونه پیش بینی کرده است که کارخانه های بزرگ شرکت تسلا به احتمال بسیار بالا می توانند تا سال 2020 تولید انبوه اتومبیل 35000 دلاری مدل 3 این شرکت را به صورت عملی امکان پذیر کنند. این کارخانجات عظیم نام برده شده ، که قرار شده است در ایالت های تگزاس ، نیو مکزیکو ، آریزونا و نوادانا احداث شوند ، در نظر دارند که باتری های یون لیتیومی ای را تولید کنند که از انرژی های تجدید پذیر نیرو خواهند گرفت.

2015-09-29_221912

هنگامی که این کارخانجات عظیم به حالت اجرایی در بیایند ، آن ها – به همراه شیمی جدیدی که برای باتری ها یافت شده است – می توانند تا فرا رسیدن سال 2020 هزینه بسته های باتری اتومبیل ها را تا اندازه پنجاه درصد کاهش دهند. در حال حاضر ، باتری های اتومبیل ها به ازاء هر کیلو وات ساعت دور و بر 250 دلار برای شما خرج بر می دارند ، که نشان دهنده 20 درصد از متوسط هزینه تولید یک اتومبیل مدل s می باشد. با پایین آوردن مقدار این هزینه تا به مقدار 125 دلار به ازاء هر کیلو وات ساعت ، ای باتری ها تنها 12 الی 13 درصد از هزینه تولید یک اتومبیل مدل 3 را تشکیل خواهند داد ، لذا تولید انبوه این اتومبیل ر از نظر صرفه اقتصادی امکان پذیر و به صرفه خواهند کرد. این کار همچنین میزان سودی را که از تولید اتومبیل های مدل S و همچنین اتومبیل های X عاید این شرکت خواهد شد ، به اندازه زیادی افزایش خواهد داد.

به یاد داشته باشید که ، با این که شرکت اتومبیل سازی تسلا در طی چند سال اخیر نظر رسانه های خبری را در حجم وسیعی به سمت خودش جلب کرده است ، ولی با این حال لازم است که این شرکت از لحاظ مالی نیز به سود دهی برسد. بنابر این معقولانه به نظر می رسد که نصف کردن هزینه تولید باتری ها برای این شرکت خیلی مهم بوده و نتیجه بازی را به سود آن ها تغییر خواهد داد ، و به گونه ای هم برای پایداری طولانی مدت شرکت تسلا و هم برای خود صنعت تولید اتومبیل های الکتریکی نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در حال حاضر ، شرکت تسلا به صورت بسیار جدی با شرکت شورلت در حال مسابقه است تا این که بتواند اولین اتومبیل الکتریکی ای را تولید کند که قادر به طی کردن مسیری بیشتر از 200 مایل باشد ، قبل از این که به شارژ دوباره نیاز پیدا کند. همچنین برای این شرکت مهم است که هزینه خرید این اتومبیل برای اکثر مشتری ها قابل پرداخت باشد و حداکثر به 30000 برسد. در حالی که کمپانی شورلت در حال تلاش است تا اتومبیل وعده داده شده Bolt را تولید کند ، شرکت تسلا نیز در حال جدی در حال کار بر روی اتومبیل مدل 3 خودش است. هنوز نامشخص است که شرکت جنرال موتورز پک های باتری های با طول عمر و دوام بالایش ارزان اش را از چه منبعی به دست خواهد آورد. هرچند ، اگر شرکت تسلا بتواند کارخانجات عظیم را در وقت درستش به مرحله اجرایی در بیاورد ، ممکن است بتواند این مسئله را سر و سامان بدهد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا