جزییاتی تازه و دقیق‌تر در مورد فرآیند فروش Apple Watch

طبق اسناد آموزش داخلی که توسط آرنولد کیم در MacRumors دیده شده، فرآیند فروش و تجربه‎ی خرید ساعت اپل از آن چیزی که در اصل تصور می‎شد با جزییات و دقیق‎تر خواهد بود.
اپل در حال بازسازی فروشگاه‎ها خرده فروشی‎اش قبل از پیش سفارش‎ها و جلسات امتحان کردن ساعت هاست و در بورشوری داخلی برای کارکنان خرده فروشی، فرآیند‎های مختلف برای هم مشتری و هم کارکنان را با جزییات بیان کرده است؛ جزییاتی مثل کار کردن با بندهای مختلف، امتحان کردن واحد‎های آزمایشی (دمو) و خیلی چیزهای دیگر.ما همچنین اولین تصویر از ویترین‎های ویژه‎ی ساعت‎ها را که قرار است در فروشگاه‎های اپل برای نمایش دادن آن‎ها نصب شود، دریافت کرده‎ایم. همچنین در مورد جزییات جالب دیگری حول تجربه‎ی خرید این محصول آنطوری که اپل پیش بینی کرده است نیز اطلاعاتی به دست آورده‎ایم.

5

کیم می‎نویسد:”طبق مستندات لو رفته‎ی اپل، این شرکت تصمیم ندارد در رونمایی از ساعت، آن را به مشتریانی که وارد مغازه می‎شوند بفروشد”. بین پیش سفارش‎های 10 آوریل و رونمایی در 24 آوریل، صاحبان ساعت  بعد از این، اجازه دارند به صورت دست اول برای دست کردن ساعتشان در فروشگاه‎های خرده فروشی اپل قراری ترتیب بدهند.

ترتیب دادن قراری برای امتحان کردن مدل خاصی از ساعت اپل، به صورت خودکار آن ساعت را برای خریدن رزرو نگه نمی‎دارد.

4

مستندات مشخص می‎کنند که در روز رونمایی امکان خرید برای مشتریانی که همینطوری وارد فروشگاه می‎شوند وجود ندارد و باید با استفاده از سیستم رزرو محصول (Production Reservation) برای خود به صورت آنلاین وقت بگیرند. اپل برای ساعت از این سیستم رزرواسیون به جای Personal Pickup رایج استفاده خواهد کرد.

یادداشت داخلی اپل به کارکنان خرده فروشی اینطور می‎گوید که:” اگر مشتری وارد فروشگاه شد و خواست ساعتی را بخرد، به وی پیشنهاد کنید تا آن را روی دستش امتحان کند. سپس به آنها کمک کنید تا سفارشان را به صورت آنلاین در لیست قرار بدهند یا از اپ Apple Store استفاده کنند”.

3

احتمالا بعد از اینکه تب اولیه‎ی درخواست‎ها فروکش کرد، در مراحل آخر، خرید برای مشتریان بدون قرار قبلی هم امکان پذیر خواهد شد. من از این که تجمل به فرآیند فروش Apple Watch اعمال شده است، لذت می‎برم.

2

در مقاله‎ای دیگر، کیم اضافه می‎کند که انتخاب و تطابق بند دلخواه بیرون از پوشش اپل و ترکیبات بندی که در فروشگاه آنلاین لیست شده است، در این قرارهای امتحان کردن ساعت روی دست، اجازه داده نخواهد شد.

روی میزهای دست کردن ساعت، 18 ترکیب ساعت مشخص نمایش داده می‎شود و 10 ترکیب مشخص روی جلد‎های امتحان کردنی نمایان می‎گردد. ساعت‎های موجود در این میزها –که به صورت ویژه طراحی شده‎اند- دموی بدون توقف از ویژگی‎های ساعت را نمایش می‎دهد که میز را به “صفحه‎ای جادویی تبدیل می‎کند”.

مستندات لو رفته‎ی اپل می‎نویسند که:”قرار نیست روی میز‎ها و پوشش‎های امتحان کردنی، پیوند‎ها را اندازه بگیریم و بندها را عوض کنیم.” هر مشتری بین 5 تا 15 دقیقه دارد تا در طول مدت قرارش، با دستگاه کار کند .

برای Apple Watch Editon، افرادی که علاقه مند به ساعت‎هایی با طلایی 18 عیار، به قیمت 10.000 تا 17.000 دلار باشند، می‎توانند بدون ایستادن در صف به قرار امتحان کردن ساعتشان برسند؛ قراری که یک ساعت طول خواهد کشید. به همراه آموزش‎های خصوصی، پشتیبانی همه روزه و همه ساعته و فواید دیگر.

1

و این هم به این دلیل است که مشتریان Edition “به دلیل ارزش ذاتی که ساعت طلایی دارد و به خاطر وجود انتخاب‎های منحصر به فرد سبک، به آن علاقه نشان می‎دهند. به همین دلیل تجربه‎ی فروش شدیدا خصوصی، برازنده و عمدی برای آن در نظر گرفته شده است”.

اپل در یادداشت‎هایش به کارکنان، از ساعت اپل Edition به عنوان”تجلی غایی از ساخت فوق العاده، ابداع باورنکردنی و طراحی برگرفته از قابلیت و استفاده‎ی بی‎نهایت” یاد می‎کند.
این درباره “اغوا کننده بودن تکنولوژی است، با اشتیاقی که ملزوما با قیمت یا نخبه گرایی تعریف نمی‎شود بلکه با تمرکز خیلی دقیق بر روی کارآمد بودن و ریشه دواندن سودمندی در زیبایی” توصیف می‎گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا