دانلود خودکار بروزرسانی ویندوز 10 را، بر روی ویندوز 8 و 7 غیر فعال سازید

می‌توانید دانلود خودکار ارتقای ویندوز 10 را غیرفعال کنید

مایکروسافت به همراه ویندوز 10، بسیاری از چیزها را تغییر داد، نظیر بروزرسانی رایگان سیستم عامل برای نخستین بار. در حقیقت، مایکروسافت با این حرکت، کار را بسیار آسان نمود، چراکه این غول نرم افزاری، دانلود سیستم عامل جدید را بصورت خودکار درآورد.

اگرچه این عمل برای افرادی که حقیقتاً قصد انجام بروزرسانی را دارند، خوب معنا می شود ولی در مقابل، افرادی نیز وجود دارند که درباره ی آن چندان خوشحال نیستند.

1.Disable-Automatic-Windows-10-upgrade-download
تصور کنید که شما یک اتصال اینترنتی بر اساس حجم مورد استفاده داشته باشید، و نخواهید که پهنای باند ارزشمند خود را، برای بروزرسانی ای که قصد نصب آن را ندارید اتلاف نمایید، اما این بروزرسانی، به اندازه ی چند گیگابایت حجم برایتان هزینه در پی خواهد داشت.

بله، ارتقای ویندوز 10، یک ارتقای عظیم و چند گیگابایتی است و به همین دلیل، تمام مردم برای دانلود آن از طریق یک اتصال اینترنتی محدود، مشتاق نیستند. از طرفی، این اندازه ی بزرگ بروزرسانی نیز، مشکلی دیگر محسوب می شود چراکه احتمالاً شما نمی خواهید سرعت ذخیره سازی بویژه در تبلت ها پایین بیاید.

اگر دانلود خودکار ارتقای ویندوز 10، برایتان مشکل محسوب می شود و می خواهید از آن دوری کنید با استفاده از مراحل خطوط پایین می توانید آن را غیرفعال سازید.

ما به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید، اما همچنین هشدار نیزمی دهیم که این عمل شامل قفل نمودن یکسری از بروزرسانی های خاص ویندوز است که تا زمان فعال نمودن دستی آن ها، همانگونه قفل باقی خواهد ماند.

بنابراین اگر شما بعداً بخواهید سیستم خود را به ویندوز 10 ارتقاء دهید، باید تمام این مراحل را بصورت معکوس انجام دهید.

قبل از شروع باید بررسی نمایید که آیا بروزرسانی تا آن لحظه بر روی سیستم شما دانلود شده است یا خیر. برای انجام این کار، به قسمتی که ویندوز شما بر روی آن نصب شده است، حرکت نمایید و گزینه ی مشاهده ی فایل ها و پوشه های مخفی را فعال کنید و به دنبال پوشه ای به اسم $Windows.~BT بگردید.

اگر آن پوشه در اینجا قرار دارد، بدان معناست که فایل های مربوط به نصب ویندوز 10، بر روی سیستم شما ذخیره شده است و در غیر اینصورت و یا چنانچه بخواهید آن را به اینصورت نگه دارید، کاری که نیاز است انجام دهید در اینجا قرار دارد:

مرحله 1: تعیین محل برنامه ها و ویژگی ها در کنترل پنل

مرحله 2: در قسمت چپ، گزینه ای به نام مشاهده ی بروزرسانی های نصب شده، می بینید. بر روی آن کلیلک کنید.

مرحله 3: هم اکنون، لازم است که شما بروزرسانی های خاص را که نیاز است حذف شوند، مشخص نمایید که تعداد آن ها در ویندوز 8 و 7 متفاوت است.

ویندوز 7:  3035583, 2952664, 3021917

ویندوز 8: 3035583, 2976978

مرحله 4: بر اساس سیستم عامل موجود، بر روی هر یک از بروزرسانی های بالا کلیک راست نمایید و گزینه ی uninstall را انتخاب کنید. آنگاه از شما خواسته می شود که سیستم خود را مجدداً راه اندازی نمایید. لازم به توصیه است که این عمل را تا زمانی که تمام فایل های مورد نیاز را حذف نکرده اید، به تعویق بیندازید و سپس برای اتمام پردازش، سیستم خود را مجدداً راه اندازی نمایید.

2.Windows-10-update-prompt

انجام این عمل، از دانلود خودکار ویندوز 10 بر روی سیستم شما، جلوگیری می کند. با این حال، توجه نمایید که این بروزرسانی ها، زمانی که شما سعی در ارتقای سیستم خود با استفاده از بروزرسانی های ویندوز داشته باشید، ممکن است مجدداً دانلود گردند.

از این رو برای جلوگیری از آن، شما می توانید این برنامه ها را از فهرست در دسترس بروزرسانی ویندوز، مخفی سازید. لازم به ذکر است که اگر شما چنین کاری را انجام دهید، آنگاه هر زمان در آینده که تصمیم به ارتقای سیستم خود به ویندوز 10 بگیرید، مجبور خواهید بود تا بصورت دستی بروزرسانی های مخفی را بازگردانی نمایید.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا