چگونگی غیر فعال کردن UAC در ویندوز 10

چه کنیم تا UAC دیگر مثل قبل پیغام های کلافه کننده ای برای شما ارسال نکند

کنترل حساب کاربری که با نام UAC نیز شناخته شده است ، یکی از ویژگی های ویندوز است که تازه هم نیست ، که به درد متوقف کردن برنامه های کاربردی که بدون اطلاع کاربر تغییراتی را در سیستم اعمال می کند میخورد.

این فوق العاده است ، و به گونه ای امنیت سیستم ما را نیز به دنبال دارد ، مانند ورژن های قدیمی ویندوز ، ویندوز 10 نیز این ویژگی را دارد ، و به صورت پیش فرض UAC در آن قرار داده شده است و شما می توانید به سادگی این کار را انجام دهید و در دسکتاپ خود آن را راه بندازید.

Disable-Windows-10-UAC-full-screen-prompts
این موضوع خیلی آزار دهنده است که کاربران تمایل به خاموش بودن ویژگی های امننیتی دارند ، و یا کورکورانه نادیده گرفته می شوند. تا از پیام های هشدار آن در امان باشند. هیچ چیز جای UAC را در دسکتاب نمی گیرد پس بهتر است شما هم به عنوان اولین کار در ویندوز خود آن را راه اندازی کنید.

نحوه راه‌اندازی UAC در ویندوز شما:

مرحله اول: منوی شروع را باز کرده و مستقیما به نوار سرچ بروید و کلمه UAC یا User Account Control را جست و جو کنید.

Launch-UAC-Windows-10
مرحله دوم : بخش تنظیمات UAC یا “Change User Account Control settings” را از همان بخشی که سرچ کردید انتخاب کنید ، همینطور برای رسیدن به این بخش می توانید این مراحل را طی کنید : Control Panel > User Accounts > User Accounts

مرحله سوم: نوار لغزنده را در سمت چپ User Account Control بکشید ، سپس تنظیمات پیش فرض را به حالت دوم که می گوید: “Notify my only when apps try to make changes to my desktop” یا ” به من اطلاع بده زمانی که برنامه ای قصد تغییر در دسکتاب مرا داشته باشد” در بیاورید.

Windows-10-User-Account-Control

مرحله چهارم: سپس OK را زده و تایید کنید. در این صورت UAC دیگر مثل قبل پیغام های کلافه کننده ای برای شما ارسال نخواهد کرد.

UAC-prompt-Windows-10
بستگی به این دارد که شما با چه دیدگاهی به این قضیه نگاه کنید ، اما بدیهی است که سیستم شما با این تغییر امنیت کمتری نسبت به قبل خواهد داشت ، اگر شما کسی هستید که دوست ندارید راه به راه پیام هایی برای ویندوز شما بیاید و صفحه شما را اشغال کند ، این شانس را به ویندوز داده اید که برخی از برنامه های شما را از کار بیندازد.

ما سعی می کنیم هم امنیت برنامه ها و هم امنیت سیستم را حفظ کنیم و پیام های UAC را دریافت کنیم . و به وسیله آن بیشتر از قبل خود را از تنظیمات پیش فرض آگاه سازیم.

ما مطمئنیم که خیلی ها هم این کار را انجام می دهند.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا