دلیل توقف تولید ساعت هوشمند سامسونگ

هفته گذشته در طول کنگره جهانی موبایل ما شاهد خبرها و رونمایی‎های شگفت انگیزی بودیم ولی یکی از خبرها بویژه باعث تعجب همگان حداقل شد یعنی: سامسونگ برای مدتی بیخیال ساعت‎های هوشمند می شود. دلیل آن چیست؟ طبق گفته این شرکت، آن‎ها نیاز به زمان دارند تا ساعت هوشمندشان را “حتی کامل تر” سازند.

این خبر فرضیات زیادی را بوجود آورد، بویژه با توجه به اینکه زمان کنفرانس “Spring Forward” شرکت اپل (که چیزهایی بیشتری در رابطه با ساعت این شرکت که بی صبرانه انتظار آن می رود، مشخص شد) بسیار نزدیک بود. با توجه به رقابت نزدیک بین شرکت‎های اپل و سامسونگ، بدون درنگ شایعه ای شکل گرفت که سامسونگ تنها تولید ساعت هوشمند خود را به این دلیل عقب انداخته است تا از ویژگی‎های ساعت اپل کپی برداری کند.

یقینا ما نمی‎توانیم حدس بزنیم که ساعت هوشمند سامسونگ چه ویژگی‎هایی خواهد داشت ولی امیدواریم که سامسونگ واقعا به فکر کامل کردن آن، همانطور که ما می‎دانیم، باشد و در نهایت ساعتی به بازار عرضه شود که کاملا متفاوت باشد.

باید اعتراف کرد که زمانی که به یکی از دستگاه‎های اپل یا سامسونگ نگاه می کنیم، بیشتر از یکبار حتی، شباهت‎هایی در طراحی آن‎ها مشاهده می کنیم. من فکر نمی‎کنم که مردم بتوانند بگویند که دستگاه‎های اپل و سامسونگ اصلا شبیه نیستند، ولی فکر هم نمی‎کنم که برنامه‎های سامسونگ در رابطه با کپی برداری از ساعت اپل و سعی در فروش ساعت خودشان باشد. به هرحال این دفعه چنین اتفاقی رخ نمی دهد. با اطمینان تقریبا می‎توانم بگویم رخ نمی دهد چون زمانی که به ساعت اپل نگاه می‎کنم، شباهت‎های زیادی بین آن و ساعت‎های هوشمند قبلی سامسونگ می‎بینم.

من فکر می‎کنم اکنون آن‎ها به محدودیت رسیده باشند و سامسونگ قصد دارد برای پیشرفت تکنولوژی کمی صبر کند تا بتواند کار متفاوتی انجام دهد.

عمر ساعت‎های هوشمند هنوز زیاد نیست و من فکر می‎کنم سامسونگ در این برهه از زمان درست فکر می‎کند. به روز رسانی‎های کوچک چیزی نیست که بابت آن یک شرکت بخواهد مردم را بسیار مورد انتظار قرار دهد. اگر سامسونگ قصد این را دارد که برند ساعت هوشمند خود را نظیر برند گوشی همراه هوشمند خود محبوب سازد، باید چیزی بیشتری از آنچه دیگر شرکت‎ها عرضه می‎کنند، وارد رقابت کند.

خیلی کم می‎شود روی ساعت‎های هوشمند کار کرد، بنابراین من تصور می‎کنم که روز به روز دارد سخت تر می‎شود که واقعا شیوه‎های ابتکاری جدیدی در ساعت‎های هوشمند رونمایی شود که مردم متوجه آن شوند.

این کار سامسونگ یک حرکت شجاعانه بوده است چون ما هر سال تقریبا انتظار بروز رسانی داریم. زمانی که کسی می‎گوید آن‎ها فعلا انجام کاری را دست نگه داشته اند قضیه جدی است چون ما انتظار داریم که شرکت‎ها با در اختیار داشتن تکنولوژی و ایده‎های متفاوت هر سال یک تغییر جدید رونمایی کنند، اما گاهی اوقات برای بعضی از کارها به زمان بیشتری نیاز است. یا شاید این توقف باعث بروز چیزی می‎شود که دیگر موقتی نباشد، بلکه به صورت دایمی شاهد وجود آن باشیم.

این “شاید” شاید بزرگی است ولی من کاملا بی خیال این فکر نمی شوم که شاید سامسونگ متوجه شده است که ساعت هوشمند، آن مسیری که آن‎ها امید داشته اند را طی نمی‎کند. حتی اگر شما در اختیار یک ساعت هوشمند یک باطری فوق العاده و راهی برای کار کردن بدون گوشی‎های هوشمند همراه قرار دهید، آیا به نظر شما چیزی است که افراد به آن نیاز داشته باشند؟ آیا اکثر مردم واقعا آن را به یک گوشی همراه هوشمند ترجیح می‎دهند؟

من کاملا از همان اول قانع نشده بودم که ساعت‎های هوشمند یک گجت دایمی باقی خواهند ماند. تنها چیزی که من تحت تاثیر آن قرار گرفته ام ساعت شرکت Pebble است، ولی حتی هنوز نتوانسته ام خودم را قانع کنم که این ساعت چیزی است که واقعا نیاز دارم یا خیر. فکر می‎کنم که من تنها کسی نباشم که چنین فکری دارم.

غیرممکن است که بدانیم واقعا سامسونگ قصد کپی برداری از اپل یا طراحی دوباره ساعت هوشمند خود را دارد یا اینکه واقعا می‎خواهد بی خیال ساعت‎های هوشمند شود، ولی فکر می‎کنم که این وقفه فعلا به امید نمایان شدن بهترین چیزها است. شاید چیزی فوق العاده رونمایی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا