نمایش اطلاعات اسمارتفون روی شیشه جلویی اتومبیل به کمک HUD

یکی از مهمترین دلایل طراحی سیستم اتوماتیک اندروید ، سیستم اتوماشین اپل و دیگر سیستم های طراحی و توسعه یافته ایجاد امنیت و کم کردن خطرات حین رانندگی است . هرچند که امروزه اسمارتفون ها چنان توسعه یافته اند که حتی به عکس العمل دست شما ( بدون اشاره به تاچ ) واکنش نشان می دهند اما در حین رانندگی که در کسری از ثانیه اتفاقات مهیبی به وقوع می پیوندد کوچکترین انحطاط فکری یک ریسک بزرگ است . هرچند که بسیاری از افراد به قوانین توجه ندارند و با نادیده گرفتن قوانین رانندگی جان خود و دیگران را به خطر می اندازند اما هستند شرکت هایی که با این چالش بزرگ در حال مبارزه هستند و سعی در ارائه محصولاتی دارند که این گونه افراد را در مسیر قانونمندی قرار داده و از ریسک کار با گجت ها در حین رانندگی بکاهند .

گجت HUD

HUD

 

یکی از این گجت های به تازگی تولید شده HUD می باشد گجتی داشبوردی که قادر خواهد بود نوتیفیکشن های اضطراری و اطلاعات مهم همچون نقشه جی پی اس را بر روی شیشه جلوی اتومبیل شما به نمایش درآورد ، پس الان وقت آن است که راحت عقب نشسته و علاوه بر تمرکز به رانندگی نیم نگاهی به نقشه جی پی اس و ایمیل های دریافتی داشته باشید !

HUD

اگرچه کار با هر وسیله الکترونیکی و عدم تمرکز به جاده از نظر قانونی مشکل دارد اما سخت است که HUD را جزو این وسایل در نظر بگیریم . فراموش نکنید که کار با جی پی اس و بررسی جاده و مسیر یکی از لازمه های رانندگی در جاده است و در بسیاری از اتومبیل ها نمایشگر جی پی اس در مکانی نصب می شود که برای خواندن آن مجبورید سرتان را پایین بیاورید .

HUD - تماس تصویری

 

کار اصلی HUD چیست ؟

این گجت با اتصال به اسمارتفون آیفون یا اندرویدی شما اطلاعات مورد نیاز شما که قابل تنظیم است را به طرز واضحی رو شیشه جلوی اتومبیل نمایش می دهد . HUD می تواند تصویری شفاف با بزرگی 5.1 اینچ ایجاد کند . همچنین این تصویر قابلیت جابه جایی به زوایا را داراست . راننده تسلط کامل روی صفحه نمایش دارد و به راحتی میتواند تصویر را محو یا قابل دیدن کند . راننده می تواند به راحتی از طریق فرمان صوتی و یا لمس صفحه اسمارتفون خود را کنترل کند و مسلما توسعه دهندگان  HUD فرمان صوتی را پیشنهاد می کنند . مطمئنا برای پاسخگویی به نیازهای شما گجت بهینه شده ای است مثل پاسخگویی به ایمیل های کاری یا تماس تصویری با اعضای خانواده اما مطمئنا لایک های اینستاگرام میتوانند تا پایان سفر شما منتظر بمانند !!!

HUD

 

به نظر می رسد این گجت در این زمینه یک نوع آوری باشد و در آینده ای نزدیک شاهد ورود شرکت های دیگر در توسعه چنین گجت هایی باشیم .

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا