آیا از آیپد به عنوان کامپیوتر اصلی خود استفاده می‌کنید؟

برای افراد زیادی آیپد در دسترس‌ترین کامپیوتری است که در تاریخ می‌شناسند.

multitasking-ipad

پیش از آمدن آیپد، استفاده از کامپیوتر هنوز برای مردم دلچسب نبود. سیستم فایل‌ها مانند یک هزارتو، پنجره‌های لایه‌ای غیر قابل جابجایی، و نصب و حذف برنامه‌ها مانند یک کابوس بود. حتی خود مک که در زمره‌ی کامپیوترهایی که استفاده از آن‌ها ساده است قرار می‌گرفت هم ساده‌ترین نوع کامپیوتر محسوب نمی‌شد. آیپد این مشکل را برای افراد زیادی مرتفع کرد. این دستگاه با تمرکز بر سادگی و دستکاری مستقیم، استفاده از دستگاه‌های کامپیوتری را بسیار راحت‌تر و روان‌تر کرد.

در WWDC 2015، اپل مجموعه‌ی جدیدی از ویژگی‌های مختص به آیپد معرفی کرد که استفاده از آن را در عین سادگی کاربردی‌تر خواهد کرد. این ویژگی‌ها شامل نوارهای جانبی Slide Over برای تعامل سریع‌تر با اپلیکیشن‌ها، Split View برای کارهای چند برنامه‌ای، امکان تصویر در تصویر (PiP) به منظور نگاه کردن به ویدیو یا گوش دادن به هنگام کار، ابزارها و میانبرهای صفحه کلید بهتر در هر دو حالت مجازی و فیزیکی، و توانایی استفاده از دو انگشت برای شبیه سازی ترکپد در تعیین موقعیت دقیق نشانگر موس می‌شود.

اگر شما تجربه‌ی استفاده از آیپد به صورت «دکمه‌ی هوم > اپلیکیشن > دکمه‌ی هوم» را ترجیح می‌دهید، پس مثل مرکز اعلان، مرکز کنترل یا App Switcher سریع، حتماً هیچ گاه ویژگی‌های چند وظیقه‌ای جدید را ندیده یا از آن استفاده نکرده‌اید. بنابراین اگر می‌خواهید راندمان خود را بالاتر ببرید، این ویژگی برای شما مهیا شده است.

این تعادلی است که باید میان مفهوم و اجرا به دست آید – افزودن کارآمدی بدون پیچیدگی، و فعال کردن گزینه‌ها به جای قرار دادن آن‌ها در سر راه.

به دلیل همه‌ی این ویژگی‌های جدید، می‌خواهیم آیپد را در راس پوشش خبری خود در این تابستان قرار دهیم. بنابراین مایلیم بحث جدیدی را با هر تعداد ممکن کاربران شروع کنیم.

حال، اگر از آیپد به عنوان کامپیوتر اصلی خود استفاده می‌کنید، چه کارهایی را با این دستگاه انجام می‌دهید، و فکر می‌کنید ویژگی‌های جدید iOS 9 چه کمکی به پیشبرد اهدافتان خواهد کرد؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا