توقف تولید ماشین Dodge Viper تا سال 2017

طبق توافق كاري كه شركت فيات كرايسلر امضا كرده است ، ممكن است توليد اتومبيل Dodge Viper به طور كامل تا سال 2017 متوقف شود

به نظر شما چگونه مي توان يك مار را كشت ؟ باور عمومي بر اين است كه به منظور انجام اين كار بايد سر مار را قطع كنيد. اما اگر طرف حساب شما شركت اتومبيل سازي فيات كرايسلر ( FCA ) باشد ، اين قضيه فرق مي كند.

شركت اتومبيل سازي فيات كرايسلر به جاي اين كه به طور كامل اتومبيل Dodge Viper را از رده خارج كرده و توليد آن را متوقف كند ، شروع به كاهش دادن تعداد كارمندان نه چندان زياد خط توليد اين اتومبيل كرده است. اخراج كردن تدريجي كارمندان خط اسمبل اين اتومبيل در شركت فيات كرايسلر كه تعدادشان به زور به 80 نفر مي رسد ، بخشي از قرار داد كاري جديدي است كه اين شركت با اتحاديه اتومبيل سازان ايالات متحده بسته است. و بدون وجود خدمه و كارمنداني كه بتوانند اين اتومبيل اسپرت كه قدرتي 650 اسب بحاري دارد را به صورت دستي ساخته و برنامه هايي جايگزين براي آن ارائه دهند ، تا رسيدن سال 2017 به طور حتم اين اتومبيل از رده خارج خواهد شد.

2015-10-18_010617

بنا بر گزارشات خبري اي كه از سايت Automotive News به دست ما رسيده است ، طرح و برنامه كاري و تجاري ارائه شده توسط شركت فيات كرايسلر كه ارزشي بالغ بر 5.3 ميليارد دلار دارد و قرار است كه اواخر اين هفته در اتحاديه اتومبيل سازان ايالات متحده يا UAW به راي گذاشته شود ، شامل برنامه هايي براي جايگزين كردن اتومبيل Dodge قدرت گرفته از موتور V10 نيست. به جاي اين كار ، توجهات اين طرح و برنامه بر بروزرساني كردن سيستم انتقال نيروي اتوماتيك هشت سرعته اين شركت اتومبيل سازي مي باشد. درست است كه اگر بخواهيم راستش را بگوييم اين سيستم انتقال نيرو ، سيستمي بسيار عالي و كارآمد است. هرچند ، اين سيستم جايگزيني براي Viper نمي شود.

اگر تاسف خوردن و ناراحتي حاصل شده از از دست دادن يكي از نماد هاي فرهنگ آمريكايي چون Viper را ،كه در اصل در سال 1992 پا به عرصه وجود گذاشته را كنار بگذاريم ، اين حركت انجام شده از طرف شركت فيات كرايسلر منطقي به نظر مي رسد. فروش اتومبيل هاي كوپه اسپرت با رانندگي مبتني بر چرخ هاي عقب در بهترين حالتش كند و رو به كساد بوده است. از آغاز سال 2015 تا پايان ماه اوت ، شركت Dodge تنها توانسته است تعداد 503 عدد از اتومبيل هاي Viper خودش را به فروش برساند و فروش همين اتومبيل در سال 2014 تنها به تعداد 760 عدد بوده است. براي اين كهديد بهتري به موضوع پيدا كنيد ، به عنوان مثال شركت هوندا ، تنها در آمريكا ، هر ساله 325000 عدد از اتومبيل هاي شهري و يا Civics خودش را به فروش مي رساند. قطعا منظور من اين نيست كه اين دو اتومبيل با يكديگر قابل مقايسه هستند بلكه منظور من اين است كه آمار فروش پايين اتومبيل هاي Viper خيلي كمتر از آن است كه بخواهيم آن را يك فروش عادلانه و منصفانه حساب كنيم.

2015-10-18_010629

خب با اين كه اتومبيل Viper ممكن است براي رانندگي سخت باشد ، نشستن در آن خيلي راحت نباشد ، در گشتاور هاي بالا صداي خيلي زيادي توليد كند ، خيلي سخت باشد كه بتوانيد بيرون از آن را نگاه كنيد و ساخت بدنه آن را به سختي مي توان از بهترين مواد و كيفيت دانست ، ولي اين اتومبيل – البته قبل از معرفي اتومبيل Corvette Z06 شركت شورولت در سال اخير -نزديك ترين مورد به ابر اتومبيل بوده است كه كشور آمريكا به خودش ديده است.

علارغم مشكلات و نقاط ضعفي كه اين اتومبيل داشته است ، ولي حتما دل ما براي اتومبيل Vapor تنگ خواهد شد. ولي با توجه به شناختي كه ما از شركت اتومبيل سازي فيات كرايسلر داريم ، به احتمال زياد به زودي اين شركت جايگزيني معادل با آن را معرفي و به بازار معرفي خواهد كرد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا