چرا وجود 2 گیگ رم در آیفون 6 اس اینقدر برای همه مهم است

مرورگر سفاری. یکی از اپلیکیشن‎هایی که دایم بیرون از خانه از آن استفاده می‎کنیم و شاید محبوب ترین اپلیکیشن در iOS. همچنین یکی از اپلیکیشن‎هایی که در طول چند سال اخیر به دلیل کمبود منابع رنج برده است.

از سال گذشته با iPad Air 2 شروع شد که اپل تصمیم گرفت که زمان تغییر دادن این رویه است. زمان این بود که سفاری و دیگر اپلیکیشن‎های تشنه به رم تغذیه شوند.

نتایج این تغییر شکفت انگیز بود و فورا همه متوجه آن شدند. همین قضیه یکی از دلایلی است که iPad Air 2 تقریبا یک سال را بدون تغییر و به روز رسانی ادامه داده و هنوز هم خریدار دارد.

2GB-of-RAM-iPhone-6s-Plus-1024x576

امروز، اپل همین قضیه را به محبوب ترین محبوب خود، یعنی آیفون، توسعه داده است.

نظیر iPad Air 2، آیفون 6 اس از افزایش رم بهره برده است

ولی واقعا چه میزان از این افزایش رم در مصرف روزانه‎ی یک آیفون موثر است؟

آیا مقدار آن به قدری است که کاربرانی که هرروز از آیفون خود استفاده می‎کنند متوجه آن شوند، حتی با آنکه اپل زیاد این افزایش رم را تبلیغ نکرد؟

ویدیوی زیر همه چیز را نشان می‎دهد:

yotuube

واقعا چیز زیادی برای گفتن باقی نمی‎ماند، ویدیو تقریبا همه چیز را نشان می‎دهد. واقعا آیفون‎های قدیمی تر به اندازه‎ی کافی برای ایجاد یک تجربه‎ی عالی در سفاری در اختیار نداشته‎اند، و نیاز به اشاره به دیگر اپلیکیشن‎ها و خود سیستم عامل وجود ندارد. با تنها در اختیار داشتن یک گیگ رم، منابع کافی در اختیار سفاری نبوده است تا تب‎های بسیاری را در حافظه نگه دارد.

زمانی که منابع مورد نیاز باشند، تب‎ها از حافظه خالی می‎شوند، و باید زمانی که دوباره مورد بازدید قرار می‎گیرند، رفرش شوند.

در آیفون 6 اس و 6 اس پلاس این امر به علت اضافه کردن حافظه بسیار کاهش یافته است.

چنین چیزی به نظر خیلی بی اهمیت می‎آید، و من فکر میکنم بعضی از افراد چنین نظری را واقعا داشته باشم. هرچی نباشد، همه ما مدت زیادی را با آیفون‎های زیادی که تنها 1 گیگ رم داشته‎اند سر کرده‎ایم. منظور من از گفتن این قضیه این است که در اختیار داشتن منابع بیشتر باعث تغییر تجربه‎ی کاربری ما می‎شود و ما می‎توانیم واقعا لذت ببریم.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا