آیا می‌توان از iOS 7.1 به iOS 7.0.6 دانگرید کرد؟

اپل به صورت رسمی آی او اس 7.1 را منتشر کرد، این نسخه تعدادی رفع باگ، ویژگی‌های جدید و بهبود در عملکرد دستگاه‌ها را به ارمغان آورد. بیشتر دارندگان آیفون و آیپد قطعا می‌خواهند دستگاه خود را به آخرین نسخه این سیستم عامل آپدیت کنند. تعداد زیادی از افراد تا کنون گفته‌اند که این آپدیت باعث سرعت بیشتر دستگاه شده و در عملکرد دستگاه نیز بهبود دیده‌اند.

با این حال اگر بدشانسی پیش آمد و دستگاه شما بعد از این آپدیت عملکرد یا سرعت بدی پیدا کرد، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه می‌توان به نسخه قبل یعنی iOS 7.0.6 برگشت و یا دانگرید کرد (یا هر نسخه‌ای که شما قبلا بر روی دستگاه داشته‌اید). ممکن است این مساله بزرگی نباشد و دانگرید کردن در بعضی از دستگاه‌ها به راحتی انجام شود، اما در واقع اپل مانع اصلی انجام این کار است.

iOS-7.1-downgrade

می‌توان به نسخه قبل دانگرید کرد؟

پس شما می‌توانید از نسخه iOS 7.1 به نسخه قبل iOS 7.0.6 یا حتی قبل‌تر دانگرید کنید؟ جواب کوتاه این سوال دیگر نه است. زمان کوتاهی (برای مدتی حدود چند ساعت) بعد از منتشر شدن آی او اس 7.1 شما هنوز می‌توانید به نسخه آی او اس 7.0.6 بازگردید. اما اکنون دیگر قادر به انجام این کار نخواهید بود.

اپل معمولا ثبت و آپدیت به نسخه قبلی آی او اس را بعد از اینکه نسخه جدیدی منتشر کرد متوقف می‌کند. این بدین معنی نیست که اپل دیگر از آن نسخه پشتیبانی نمی‌کند، پس اگر شما می‌خواهید آی او اس 7.0.6 را بر روی آیفون خود نصب کنید، باید بدانید که اپل دیگر اجازه نخواهد داد تا دانگرید را انجام دهید. برای نصب از طریق سرور‌های اپل باید نسخه آی او اس 7.1 را نصب کنید.

پس این یک بدشانسی بزرگ است، و قطعا در این مواقع طرفداران اندروید استدلال می‌کنند که این اپل است و به دور سیستم عامل تلفن همراه خودش دیوار کشیده و به کاربران خود آزادی عمل نمی‌دهد، اما باید بدانید که آی او اس رابط کاربری بسیار زیبا و سخت‌افزار قدرتمندی را می‌دهد که بهتر از اکثر دستگاه‌های شرکت‌های رقیب است.

در هر صورت بسیار بعید است که کاربران آیفون و آیپد بخواهند بعد از این آپدیت به فکر دانگرید سیستم عامل خود بیفتند. ما هیچ چیزی غیر از تعریف و چیز‌های خوب در مورد این آپدیت از کاربران نشنیده‌ایم، کسانی که این به نسخه آی او اس 7.1 مهاجرت کرده‌اند و خود ما تا کنون تجربه بسیار خوبی از این سیستم عامل داشته‌ایم. تنها فرض ما برای اینکه شما بخواهید دانگرید کنید این است که دستگاه شما جیلبریک بوده و شما تصادفا این آپدیت را انجام داده‌اید، اما این کاملا بستگی به خودتان دارد و اگر دستگاه شما جیلبریک است به هیچ وجه نباید به این نسخه بیایید.

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا