دانلود بازی SideSwype جورچین برای آیفون و آیپد و آیپاد

وقتی به تصویر زیر نگاه می‌کنید، ممکن است این فکر به ذهنتان برسد که “انگار این هم یک کپی دیگر از بازی Threes است.” من هم در اولین نگاه همین فکر را می‌کردم. اگرچه اساس گیم‌پلی همان است، اما بازی SideSwype صرفاً یک کپی از آن نیست.

  بازی SideSwype

بازی SideSwype یک بازی جورچین 3 تایی است که با دیگر بازی‌های این سبک تفاوت دارد. برخلاف بقیه، بازیکن بر اینکه جور شدن‌ها چه زمانی و چطور اتفاق می‌افتند، کنترل چندانی ندارد…

طراحی بازی SideSwype جالب است

صفحه بازی از یک شبکه پنج‌ در‌ پنج ساخته شده است. 20 خانه توسط کاشی‌هایی در دو رنگ مختلف پر شده‌اند. بازیکنان با کشیدن صفحه به بالا، پایین، چپ و یا راست، رنگ‌ها را با هم تطبیق می‌دهند. وقتی حداقل 3 تا از کاشی‌ها جور شدند، با انیمیشنی ساده منفجر می‌شوند و فرومی‌ریزند و ناپدید می‌شوند.

امتیاز بازی در بالای صفحه نمایش نشان داده می‌شود. هر زمان که یک سری کاشی را با هم جور می‌کنید، لیستی از آمار در مورد حرکت انجام شده بر روی صفحه ظاهر می‌شود. امتیاز کلی بدست آورده از آن حرکت، به علاوه امتیاز بدست آمده برای یک ردیف را در آن خواهید دید. برای مثال، اگر حرکتی با 22 امتیاز انجام دهید، می‌بینید که 10 امتیاز برای کاشی‌های جور شده دریافت می‌کنید، 10 امتیاز برای تعداد جور شدن‌ها و دو امتیاز هم برای جوایزی که برای این حرکت به شما داده شده است.

اضافه بر دو سری کاشی رنگی، کاشی‌هایی هستند که بر روی آنها عدد 4 و یا 5 نوشته شده است. این کاشی‌ها فقط زمانی با بقیه جور می‌شوند که تعداد کاشی‌ها در آن سری، با عدد نوشته شده بر روی آنها یکسان باشد.

برای مثال، اگر یک کاشی سبز با عدد 4 بر روی صفحه ظاهر شود، تا زمانی که با حداقل 4 کاشی سبز در یک ستون یا ردیف جور نشود، بر روی صفحه باقی خواهد ماند.

وقتی با موفقیت یک کاشی شماره دار را با بقیه جور می‌کنید، یک کاشی جایزۀ خاص تولید می‌شود. الماس وقتی با همرنگ‌هایش جور شود، کاشی‌های هم‌جوارش را نابود می‌کند و بمب همه کاشی‌های همرنگ موجود بر روی صفحه را از بین می‌برد.

بازی SideSwype

گیم‌پلی بازی SideSwype

اگر بازی آیفون Threes (و یا یکی از کپی‌هایش با نام 2048) را بازی کرده باشید، از اصول گیم‌پلی بازی SideSwype مطلع خواهید بود. مهم است بدانید با وجود این‌که حرکات شبیه هم هستند، این یک کپی از دیگر بازی‌های جورچین نیست.

وقتی بازی شروع می‌شود، 8 کاشی رنگی به صورت تصادفی بر روی شبکه ظاهر می‌شوند. می‌توانید هم‌زمان همه کاشی‌ها را به بالا، پایین، چپ و یا راست بکشید. هر کاشی به دورترین مکان ممکن حرکت خواهد کرد. برای مثال، اگر به سمت بالا بکشید و سه کاشی در بالا، یکی در وسط و یکی در پایین باشد و هرکدام در ستون‌های مختلفی باشند، پس از پایان حرکت، همه در بالا و یک ردیف قرار خواهند گرفت.

هدف این است که تا حد ممکن کاشی‌ها را جور کنید تا امتیازتان افزایش پیدا کند. تا زمانی که حداقل یک خانه خالی بر روی صفحه وجود دارد می‌توانید به بازی ادامه دهید. اگر همه خانه‌ها پر باشند و امکان حرکت دیگری وجود نداشته باشد، بازی تمام می‌شود.

هر زمان که صفحه را به هر سمتی می‌چرخانید، مجموعه جدیدی کاشی بر روی صفحه پدیدار می‌شود. در ابتدای بازی، هر بار 3 کاشی جدید به صورت تصادفی ظاهر می‌شود. همچنان که پیش می‌روید، هر بار کاشی‌های بیشتری می‌گیرید. من به 5 کاشی هم رسیدم، اما امکان دارد که تعدادشان بیشتر از این هم بشود.

وقتی یک کاشی با عدد چهار یا پنج ظاهر می‌شود، باید با همان تعداد کاشی جور شود. هنوز هم برای جور کردن باید از رنگ‌ها استفاده کنید اما  تا زمانی که با چهار یا پنج کاشی در یک حرکت جور نشوند، بر روی صفحه باقی خواهند ماند.

برای مثال، اگر سه کاشی آبی رنگ امکان جور شدن را داشته باشند و بر روی یکی از آنها عدد چهار نوشته شده باشد، دو کاشی رنگی ناپدید خواهند شد، اما آن‌که بر رویش عدد نوشته شده در بازی باقی خواهد ماند.

وقتی با موفقیت یک کاشی شماره‌دار را جور می‌کنید، یک افزایش دهنده قدرت به شما جایزه داده خواهد شد. الماس کاشی‌های همجوار را نابود می‌کند و بمب همه کاشی‌های همرنگ را از بین خواهد برد. این جایزه‌ها می‌توانند برای خلاص شدن از دست کاشی‌های شماره‌دار (مخصوصاً پنج) مفید باشند، چون‌که پاک کردن آنها از روی صفحه کار سختی خواهد بود.

در ابتدای بازی اولین تم موجود، رنگ‌های آبی و قهوه‌ای هستند. اما امتیازتان که به مقدار مشخصی رسید، تم‌های دیگر قفلشان باز می‌شود. دقیقاً مطمئن نیستم چه مقدار امتیاز باید کسب کنید. هرچند بالاترین امتیاز من 2390 بود و من توانستم قفل همۀ شش تم رنگ موجود را باز کنم.

بازی SideSwype

خوبی‌های بازی SideSwype

این که بازی SideSwype یک کپی از بازی Threes نیست را می‌پسندم. بازی SideSwype گیم‌پلی سبک جورچین سه تایی را با سبک جدید بازی‌های کشیدن صفحه ترکیب کرده است. شروع بازی راحت است و لزوماً خیلی چالش‌برانگیز نیست.

بازی اپل SideSwype همیشه از زمانی که آن را رها کرده‌اید ادامه پیدا می‌کند. پس اگر در صف خرید مشغول بازی هستید و ناگهان یادتان آمد که شیر را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با خیال راحت آن را رها کنید و وقتی دوباره به صف برگشتید بازی را دقیقاً از همانجا ادامه دهید.

بدی‌های بازی SideSwype

این‌طور به نظر می‌رسد که امکان بازی با برنامه و استراتژیک وجود ندارد. بالاترین امتیاز من وقتی بدست آمد که داشتم سرعتی بازی می‌کردم و نه تاکتیکی. به سادگی بدون اینکه به نتیجه حرکت فکر کنم، فقط صفحه را از طرفی به طرف دیگر می‌کشیدم و نتیجه این شد که سه برابر زمانی که با تاکتیک بازی می‌کردم امتیاز بیشتری کسب کردم.

ارزش بازی SideSwype

قیمت بازی SideSwype برابر 1.99 دلار است. در دورانی که بازی‌های کپی Threes به صورت مجانی قابل دانلود هستند، ممکن است فکر کنید که بازی SideSwype خیلی گران است. اما بازی SideSwype بر اساس میانگین ارزش این سبک قیمت‌گذاری شده است. ارزش چند بار بازی کردن را دارد زیرا هیچ دوبازی‌ای شبیه هم نیستند و هدف اصلی بازی این است که بتوانید رکوردتان را افزایش دهید.

نتیجه

هرچند برای انجام بازی SideSwype نیازی به استراتژی نیست، اما من از آن لذت بردم. بازی SideSwype برای اینکه در زمان‌های کوتاه چند دقیقه‌ای آن را بازی کنید، خوب است. اگر مجبور شوید در میان بازی به تماسی پاسخ دهید و یا به ایمیلی از طرف رئیستان پاسخ دهید، بازیتان را از دست نخواهید داد. اگر بازی‌های سبک جورچین سه‌تایی را می‌پسندید، باید این را امتحان کنید. بازی SideSwype برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ با قیمت 1.99 دلار در دسترس است. همین امروز بازی SideSwype را از اپ‌استور دانلود کنید.

برنامه‌های مشابه

بزرگترین مقایسه با بازی Threes است و بازی محبوب‌تر و جدیدتر 2048. اما این یک کپی و یا تقلید صرف نیست. گیم‌پلی مشابهی دارد، اما بازی آن بسیار متفاوت است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا