دانلود بازی Sometimes You Die برای آیفون آیپد و آیپاد

نظرتان درباره بازی ای که هیچ گونه زرق و برقی نداشته باشد چیست؟ اگر هیچ سکه ای برای جمع آوری وجود نداشته باشد، و هیچ امتیازی برای بدست آوردن؟ و اگر برای پیشرفت، مجبور شوید کاراکتر خود در بازی را بکُشید و یک “بازی کامل” را از بین ببرید؟

بازی Sometimes You Die

گاهی بازی Sometimes You Die ، هم این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر را از شما می‎پرسد و هم خود پاسخ می‎دهد. ظاهرا ساده به نظر می‎رسد، اما در عمل شگفت انگیز است. اگر فکر کرده‎‎اید که بازی را برده اید، دوباره فکر کنید…

طراحی بازی Sometimes You Die

در یک چهارم اول بازی Sometimes You Die ، هر زمان که به یک مرحله جدید می‎رسید با یک طرح رنگ خاکستری، با پس زمینه قرمز روشن بر روی صفحه مواجه می‎شوید. در مراحل بالاتر روشنایی کمی به پس زمینه اضافه می‎شود، اما پیش زمینه همچنان زیر سایه سیاه است.

کاراکتر شما، یک مکعب کوچک سیاه با پیکانی بر روی آن است. نوک پیکان در جهتی است که در حال حرکت به آن سمت می‎باشید، پلتفرم‎ها و دیوارها غالبا از جرقه‎هایی پوشیده شده‎اند که شما را با یک تماس خواهند کشت. همچنین اره‎های مدور چرخانی وجود دارد که در اطراف حرکت می‎کنند، و تماس با آنها شما را از بین می‎برد.

در پس زمینه 16 مرحله اول، یک سری از کلماتی وجود دارند که به شکلی بی معنی به یکدیگر متصل شده‎اند. با این حال، برخی از واژه‎ها برجسته شده، جمله ای را می‎سازند. این جملات از بازیکن می‎خواهند تا در مورد مرگ و زندگی کاراکتر خود و هدف از بازی کردن فکر کند. هدف از این بازی چیست؟ آیا شما هنوز می‎خواهید بازی‎ای را تجربه کنید که هیچ امتیاز، دستاورد، و هیچ پایان واقعی‎ای ندارد؟

پاسخ من یک”بله” قابل توجه است.

بازی Sometimes You Die

بازی Sometimes You Die

برای اینکه بتوانم تا حد ممکن ابهام بازی را حفظ کنم، سعی می‎کنم تا بازی Sometimes You Die را بدون آشکار سازی برخی از اسرار مهم آن بیان کنم. بازی Sometimes You Die شبیه به بازی ROOM نیست که در آن کسی به شما بگوید چگونه کلید مخفی را در پایه میز پیدا کنید. اسرار در طول بازی کشف می‎شوند. فقط زمانی که فکر می‎کنید همه چیز را از دست داده اید، امیدتان را از دست ندهید.

بازیکن کنترل یک مکعب کوچک سیاه را با پایین نگه داشتن پیکان چپ یا راست در سمت چپ صفحه نمایش در اختیار دارد. برای پرش، کلید سمت راست پایین صفحه نمایش را انتخاب کنید تمام حرکت‎هایی که لازم دارید همین‎ها است.

مکانیزم کلی بازی شبیه به بازی‎های پلتفرمی معمولی است. پرش از یک نقطه به نقطه دیگر، پشت سر گذاشتن موانع، و سعی کردن برای رسیدن به طرف دیگر. آنچه که این بازی را متفاوت می‎کند این است که، خب، گاهی اوقات شما می‎میرید. گاهی اوقات شما باید بمیرید تا به سمت دیگر برسید.

به عنوان مثال، در یک مرحله (گفتن آن اسراری را افشا نمی‎کند)، هیچ راهی برای رفتن از یک طرف اتاق به طرف دیگر وجود ندارد زیرا زمین پوشیده از جرقه است. بنابراین، چشمانتان را ببندید، به غرایزتان اعتماد کنید و بمیرید. مکعب شما می‎تواند بارها در این محل بمیرد. “pixelicide”را بارها و بارها بزنید تا مسیری با استفاده از مکعب های مرده خود بسازید (گفتن آن به این شکل وحشتناک است) و به سادگی به طرف دیگر حرکت کنید.
کشتن مکعب‎ها یک روش تقریبا سرگرم کننده است تا مراحلی که دشوار به نظر می‎رسند را به سرعت پشت سر گذارید. اگر من با دیوارهای پر از جرقه و اره‎های مدور مواجه شوم، زمین را با مکعب‎های مرده ام پر می‎کنم تا حفاظی در برابر موانع ایجاد کنم.

همچنانکه پیشرفت می‎کنید، خالق بازی (در آغاز بازی یک صدای کامپیوتری، مراحل بازی را برای شما ایجاد می‎کند) در پازل های خود بی رحم تر می‎شود. او قوانین بازی را تغییر می‎دهد و شما را گمراه می‎کند.

مرحله‎ای وجود دارد که من برای مدتی در آن گیر کرده بودم، فکر می‎کردم که این یک نوع پایان عجیب بازی است. نمی‎خواهم بیش از حد توضیح دهم، اما اگر فکر می‎کنید که هیچ راهی برای پشت سر گذاشتن یک مرحله وجود ندارد، همیشه یک راه وجود دارد. فراتر از محدوده (یا مکعب) فکر کنید.

تکرار می‎کنم، نمی‎خواهم هیجان بازی را از بین ببرم، اما باید بگویم که پس از پشت سر گذاشتن دو قسمت اول این بازی، جهان موجود در آن برای شما باز می‎شود. مراحل آنقدر سخت می‎شوند که فکر می‎کنید هیچ راه حلی وجود ندارد و گیر کرده‎اید، بارها و بارها می‎میرید. سپس، به طور ناگهانی خودتان را در یک جای جدید با چالش های بیشتری می‎بینید. بازی به پیش رفتن ادامه می‎دهد و مراحل بیشتری در انتظار کشف کردن است. می‎دانم که پایانی وجود دارد، اما وقت بسیار زیادی صرف می‎شود تا آن را پیدا کنم.

بازی Sometimes You Die

نکات مثبت بازی Sometimes You Die

من به سختی یک سوم اول بازی را پشت سر گذاشتم، اما نکته جالب این است بسیار طول کشید تا بتوانم آیپد خود را زمین بگذارم و این بررسی را بنویسم.

دو قسمت اول از بازیکن می‎خواهد تا در مورد هدف بازی فکر کنید، به گونه ای که بازی های عادی را بی ارزش نمی‎داند اما به شما یادآوری می‎کند که بازی کردن، جمع کردن امتیاز یا بدست آوردن موفقیت نیست، بلکه سرگرمی و به چالش کشیدن مهارت‎های خود است. این بازی تمام قواعد سنتی بازی های ویدیویی را جمع می‎کند و از پنجره بیرون می‎ریزد. حالا چه می‎گویید؟

نکات منفی بازی Sometimes You Die

مطلقا هیچ چیز.

ارزش بازی Sometimes You Die

بازی Sometimes You Die با قیمت 1.99 دلار در دسترس است. بازی Sometimes You Die شامل 70 مرحله بازی کشنده است (به معنای واقعی کلمه). ارزش دوباره بازی کردن را دارد. هنگامی که قسمت اول را پشت سر می‎گذارید، می‎خواهید با دانستن اسرار، دوباره آن را امتحان کنید.

نتیجه گیری و لینک دانلود بازی

بازی Sometimes You Die واقعا خلاف منطق است. می‎توانم بگویم که مناسب طرفداران بازی‎های پلتفرم است، اما برای طرفداران بازی های اتمسفریک هم مناسب است. برای علاقه مندان بازی های هنری و فکری نیز عالی است و در میان انبوهی از بازی های پلتفرمی رنگارنگ و کارتونی برجسته است. بازی Sometimes You Die در آیفون، آیپد و آیپاد تاچ در دسترس است آن را امروز Download from app store

اپلیکیشن های مرتبط

اگر چه مکانیزم این اپلیکیشن متفاوت است، به نظر می‎رسد که ادامه بازی 9876543210 است، به دلیل اینکه در آن بازی نیز شما در مورد مرگ کاراکتر های بازی های ویدئویی فکر می‎ کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا