گوگل بوق زدن ماشین بدون راننده خود را تایید کرد

اگر چه در چند وقت اخیر شرکت گوگل از ماشین بدون راننده خود رونمایی کرد اما اطلاعاتی کاملی از آن منتشر نشده بود و هنوز هم تعداد قابل توجهی از سوالات برای مردم مردم و رسانه ها در مورد عملکرد این ماشین بدون راننده وجود دارد . وگل به تازگی به برخی از این پرسش ها پاسخ داده است.

وقتی شما به این خودرو نگاه کنید ، برای شما مانند یک ماشین معمولی دارای دکه خاموش و روشن کردن ، کنترل دما ، میزان سرعت و … است اما در نگاه اول خبری از بوق نیست . اما گوگل اعلام کرده است که این ماشین به صورت خودکار بوق خواهد زد.

2015-10-08_005540

بسیاری از مشتریان مشتاق بودند که مطلع شوند آیا این ماشین در تقاطع ها و جاده ها چه عملکردی خواهد داشت و آیا امکان تصادف این ماشین وجود خواهد داشت یا خیر ؟ زیرا در آزمایش های انجام شده توسط مسئولین گوگل در خیابان ها چندین بار شاهده تصادف این ماشین های بدون سر نشین بودیم که مشکلات آن برطرف شده است.

ماشین بدون راننده گوگل بوق می زند

یک سخنگوی گوگل به سایت Mashable گفت : بله این ماشین بوق می زند . زمانی که یک وسیله نقلیه در مسر این ماشین قرار بگیرد این ماشین بوق می زند و به نظر نمی رسد که از وجود آن آگاه نشود . به طور مثال هنگامی که یک ماشین از پارکینگ خارج شود ، این ماشین بدون راننده بسیار سریع و قبل از رخ دادن اتفاقی با صدای بوق کوتاهی آن شخص را مطلع می سازد و ما متوجه خواهیم شد که در مسر ما یک ماشین وجود دارد.

اما مسئله ای که هنوز مشخص نیس این است که آیا ماشین گوگل در جهت معکوس یعنی رو به عقب نیز بوق خواهد زد یا خیر . بوق زدن خودکار یک ماشین بدون راننده شگت انگیز است اما در جادهبسیاری از ماشین ها در پشت سر ما قرار دارند و احتمال برخورد با آن ها بالا است ، حتی در آزمایش های انجام شده شرکت گوگل چندین بار تصادف در جاده ها دیده شده است . بنابراین هنوز اعلام نشده است که آیا این ماشین در جهت معکوس نیز بوق خواهد زد و ما را از وجود ماشین در پشت سرمان مطلع می سازد یا خیر ! در صورت وجود نداشتن این ویژگی ، احتمالا میزان تصادفات جاده ای افزایش خواهد یافت زیرا سرعت در جاده ها بیش از خیابان ها است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا