Dropbox برای کلیدهای امنیتیUSB پشتیبان اضافه نمود

Dropbox اعلام کرده است که هم اکنون می خواهد برای کلیدهای امنیتی USB، به هنگام ورود به سایت خدمات، پشتیبان ارائه کند

Dropbox همینک نیز از نرم افزارهای دو عاملی احراز هویت، برای سایت خود و برنامه ها از طریق یک بار ارسال کُد و یا توسط SMS و یا برنامه های تأیید کننده، حمایت می کند.

dropbox-usb-key

کلیدهای USB که بعنوان دومین عامل جهانی و یا U2F نیز نامیده می شوند، یک بُعد فیزیکی جدید، برای تأمین امنیت حساب شما در Dropbox اضافه نموده اند

به دلیل اینکه Dropbox تنها حامی U2F برای ورود به سایت به هنگام استفاده از مرورگر کروم است، کاربردش تقریباً محدود شده است.

هنگامی که شما یک کلید دارید، به سربرگSecurity در تنظیمات حساب Dropbox خود بروید و بر روی گزینه Add درست در کنار کلیدهای امنیتی، کلیک نمایید. در حال حاضر، U2F فقط از سایت Dropbox.com، آن هم زمانی که از مرورگر وب کروم استفاده می نماید، پشتیبانی می کند.

کلیدهای U2F، علاوه بر اینکه روش امن تری نسبت به احراز هویت دوعاملی ارائه می کنند، از ورود اطلاعات شما به سایت های مخرب نیز، جلوگیری بعمل می آورند، مثل افرادی که ممکن است خود را در پشت نام Dropbox مخفی نمایند تا اطلاعات ورود شما را بدست بیاورند.

اواخر سال گذشته، گوگل نیز همچنین، پشتیبانی از این روش را برای خدمات خود اضافه کرد، هرچند که این نیز تنها به مرورگر کروم محدود بود.

imore 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا