امکان دسترسی زود هنگام فیسبوک و بقیه به ساعت اپل

اپل به فیسبوک و بقیه، دسترسی زودهنگام به ساعت اپل (Apple Watch) را می‎دهد

بلومبرگ گزارش می‎کند که اپل قصد دارد به شرکت‎های منتخب زودتر از بقیه دسترسی به ساعت اپل را بدهد. بر طبق این گزارش، فیسبوک، شرکت خط هواپیمایی منابع متحده قاره‎ای (United Continental Holdings) و بقیه “هفته ها” در پردیس شرکت اپل، ساعت را روی دست‎هایشان امتحان کرده و برنامه‎های کاربردی‎شان را قبل از رونمایی‎اش در ماه بعدی، دقیق تنظیم کرده‎اند.

589456

بلومبرگ با استناد به افرادی که با این فرآیند آشنایی دارند، اذعان دارد که به مهندسان نرم افزار این شرکت‎ها اجازه داده شده تا در آزمایشگاهی فوق سری در دفتر مرکزی اپل با ساعت اپل کار کنند. هر کسی که در این برنامه شرکت کند باید پیمان‎نامه‎ی عدم افشایی را امضا و از یک سری قوانین سرسختانه پیروی کند تا اطلاعاتی از ساعت اپل به بیرون فاش نشود.

بلومبرگ می‎نویسد: “شرکت‎هایی که گاهی اوقات همه در یک اتاق جمع هستند، باید منبع کد برای برنامه‎های کاربردی خود را روی هارد درایو بیاورند که این هارد نمی‎تواند از دفترهای مرکزی اپل خارج شود.” برای افزایش محرمانه بودن، ظاهرا اپل خودش کد‎ها را ذخیره می‎کند و به شرکتها گفته کدها را نزدیک زمان رونمایی ساعت اپل برای آنها خواهد فرستاد.

این پنهان کاری‎ها نباید کسی را متعجب بکند. با وجود اینکه اپل از این ساعت پاییز گذشته به صورت عمومی رونمایی کرد، اما اطلاعات زیادی را در مورد قیمت این محصول و سازگاری‎هایش منتشر نکرده است. این کمپانی قرار است در مراسمی ‎برای رسانه‎ها که روز دوشنبه در سن فرانسیسکو برگزار می‎شود، اطلاعات بیشتری در مورد این ساعت در اختیار بگذارد.

نکته‎ای دیگری که در مطلب بلومبرگ آمده و ذکرش خالی از لطف نیست آن که، بعضی از سازندگان، هنگام تست کردن برنامه‎هایشان روی ساعت به مشکلاتی مانند کُندی برخورده‎اند. به نظر می‎آید، ارتباط Bluetooth آیفون که از سمت apple watch درخواست می‎شود، عامل این تاخیر باشد. گزارش در ادامه اضافه می‎کند “بسیاری از برنامه‎سازان علاقه مند به ساختن برنامه برای ساعت مچی اپل نیستند”.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا