آموزش تغییر سایز عکس ها و تصاویر در آیفون

چیزی که من در مورد آیفون و فقط درباره محصولات آیفون دوست دارم سادگی آن هاست. انتخاب از میان دستگاه های موجود نیاز به دانش فنی زیادی ندارد. معمولا می توانیم چیز ها را خیلی سریع شکل دهیم. مادر من، این گونه زندگی را ثابت کرده است.

تغییر ابعاد تصویر

سادگی معمولا با تعادل همراه است هرچند، آیفون نیز متمایز نیست. برای نمونه، آیا تا به حال برای تغییر سایز عکس خود در آیفون تلاش کرده اید؟ در حالی که شما می توانید تصویر را  crop کرده یا سایز آن را کاهش دهید، اما نمی تونید رزولوشن تصویر را به اندازه خاصی تغییر دهید.

اینجا، جایی است که برنامه های دیگری به میان میایند. برنامه های زیادی هستند که به شما اجازه تغییر ابعاد تصویر در آیفون را می دهند. بنابر این من ادعا نمی کنم که تنها از برنامه موجود در لیست من استفاده کنید. اما این یکی برای کار مورد نظر، مورد خوبی است و البته این نسخه برای iOS 7 بروز شده است.

در این پست، من به شما نشان می دهم که چگونه سایز تصویر خود را در آیفون با استفاده از Image Resizer+ تغییر دهید.

گام نخست: Image Resizer+ را از App Store دانلود کنید (گزینه های دیگری برای تغییر سایز عکس در لیست پایین تر ارائه شده اند، اما برنامه مورد علاقه من همین است.)

تغییر ابعاد تصویر

گام دوم: برنامه را اجرا کنید و گزینه “Photos” را انتخاب کنید. در این قسمت تمام  آلبوم های موجود در در دستگاه شما خواهد آمد که از جمله آن ها Camera Roll و Photo Stream می باشد (همانطور که در تصویر بالا می بینید، شما می توانید تصویر را مستقیما از Dropbox خود بارگزاری کنید). آلبوم را انتخاب کرده و سپس تصویری را که می خواهید تغییر ابعاد دهید انتخاب کنید.

گام سوم: هنگامی که تصویر در برنامه بارگزاری شد، به سمت راست حرکت کنید تا گزینه های مربوط به تغییر سایز عکس فراهم شود. در این مرحله، برای تغییر ابعاد تصویر دو گزینه بر اساس پیکسل یا درصد پیش رو دارید.

تغییر ابعاد تصویر

تنظیم رزولوشن به درصد (تصویر سمت چپ بالا): اگر می خواهید ابعاد تصویر را بر اساس درصد تغییر دهید با استفاده از نوار لغزنده، ابعاد تصویر را به میل خود تغییر دهید. باید بدانید که تصویر از هر دو طرف (طول و عرض) به صورت خودکار تغییر ابعاد داده خواهد شد.

تغییر رزولوشن به پیکسل (تصویر سمت راست بالا): اگر می خواهید که کنترل دقیق تری بر تصویر داشته باشید از تغییر سایز عکس بر مبنای پیکسل استفاده کنید. این به شما اجازه می دهد که عرض یا طول تصویر را آنگونه که می خواهید تغییر دهید.

توجه داشته باشید که به طور پیشفرص برای تغییر ابعاد به درصد، این برنامه، تصویر را از دو طرف به همان نسبت تنظیم شده تغییر خواهد داد. اما شما گزینه ای برای غیر فعال کردن این کار دارید که در بالا می بینید (گزینه unproportional).

گام چهارم: هنگامی که ابعاد تصویر را به میل خود تغییر دادید، دکمه “Resize” را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر زیر  می بینید، نه تنها ابعاد تصویر به اندازه مورد نظر کوچکتر شده بلکه سایز تصویر نیز از 4.7 MB به 1.4 MB کاهش یافته است.

تغییر ابعاد تصویر

 

گام پنجم: هنگامی که تصویر، تغییر سایز داده شد، دکمه Share را بزنید و کاری را که می خواهید با آن انجام دهید انتخاب کنید. البته می توانید آن را در Camera Roll خود ذحیره کنید. همچنین می توانید آن را در سرویس های مختلف از جمله Twitterو Facebook و… به اشتراک بگذارید.

تغییر ابعاد تصویر

به همین سادگی است. البته، همانطور که در بالا ذکر شد، برنامه های مختلفِ بسیاری وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها ابعاد تصویر خود را در آیفون تغییر دهید
بنابراین در زیر چند گزینه دیگر معرفی می کنیم:

اگر شما راه حل بهتری برای تغییر سایز عکس دارید، لطفا آن را در نظرات خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا