سرویس پرداخت الکترونیک فیسبوک از اپل پیشی می‌گیرد

آماده پرداخت برای محصولات استفاده کننده از فیسبوک شوید، همانطور که امروز اعلام شده، این شبکه اجتماعی در صدد ایجاد یک سرویس پرداخت جدید می‌باشد، قرار است این سرویس قبل از iWallet اپل راه اندازی می‌شود. غول شبکه های اجتماعی می‌خواهد امکان پرداخت الکترونیک را از طریق شبکه اجتماعی خود فراهم می‌کند و قصد دارد این سرویس را قبا از آی والت شرکت اپل راه اندازی کند و در کنار رقبای شاخص خود بایستد.

Facebook-Home-launch-Mark-Zuckerberg-001-500x333

سرویس پرداخت الکترونیک فیسبوک چه ویژگی دارد؟

فیسبوک هنوز این خبر را به صورت رسمی تایید نکرده است، اما طبق گزارشی از فایننشال تایمز، فیسبوک به صورت در حال کار برای تصویب قانونی این سرویس در کشور ایرلند است. این سرویس قرار است به کاربران اجازه ده پول خود را ذخیره کنند و همچنین از طریق این شبکه اجتماعی پرداخت‌های الکترونیک خود را انجام دهند. با توجه به این خبر باید پیش بینی کنیم که سرویس پرداخت این شبکه اجتماعی در رقابت با گوگل والت، پی پال، اسکور و به زودی آی والت اپل قرار خواهد گرفت.

این گزارش از در دسترس بودن این سرویس در کدام کشورها و زمان راه‌اندازی صحبتی نکرده است. با این حال به نظر می رسد غول شبکه های اجتماعی در حال کار بر روی چند استارت‌اپ از لندن در مورد شیوه‌های پرداخت می‌باشد: TransferWise ،Moni Technologies و Azimo

ممکن است کمی برنامه ریزی و راه‌اندازی این سرویس برای فیسبوک دور از ذهن به نظر بیایید، اما با خرید‌های اخیر این شرکت مثل تصاحب واتز اپ و Oculus VR، مشخص است که برنامه فیسبوک کمی‌تغییر کرده و به دنبال گسترده کردن دامنه خود در میان کاربران مختلف از طریق سرویس اپلیکیشن موبایل، وبسایت و دیگر امکانات این چنینی است.

آیا اپل نیز وارد سرویس پرداخت الکترونیک می‌شود؟

فیسبوک تنها کمپانی نیست که دوست دارد به سمت پرداخت از طریق موبایل حرکت کند، در ماه ژانویه تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل نیز علاقه خود نسبت به پرداخت‌های الکترونیک از طریق موبایل را ابراز کرده بود و این ویژگی را یکی از دلایل استفاده از تاچ آیدی در آیفون 5s شمرده بود. چند وقت گذشته نیز از وال استریت ژورنال خبری منتشر شد که می‌گفت اپل ایده ساخت سرویس پرداخت الکترونیک به وسیله اکانت آیتونز را در سر می پروراند.

خدمات پرداخت الکترونیک واقعا مبحث بحث‌برانگیزی است. آیا فیسبوک که دارای یک میلیاردو صد میلیون کاربر در یک ماه است، کمپانی مناسبی برای انجام این کار است؟

نظرات خود را در مورد تحرکات اخیر فیسبوک و همچنین وارد شدن این کمپانی به بحث پرداخت الکترونیک با ما در میان بگذارید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا