تقلب در تولید گاز گلخانه ای شرکت های اتومبیل رانی

گزارشات حاکی از آن هستند که شرکت های اتومبیل رانی دیگر بجز کمپانی فولکس واگن هم در مورد تولیدات گاز گلخانه ای شان تقلب کرده اند

حالا که کمپانی فولکس واگن اعتراف کرده است که در تستی که در آمریکا در مورد آلایندگی گاز های گلخانه ای موتور های دیزلی 4 سیلندر انجام شده بوده است ، واقعا تقلب کرده است ، برخی گزارش ها به بیرون درز کرده اند و حاکی از این مسئله هستند که موضوع به همین جا ختم نمی شود و این سوال را مطرح کرده اند و به موشکافی پرداخته اند تا ببینند که آیا موتور های چهار سیلندر دیگر برند های اتومبیل سازی اروپایی هم در زمینه آلایندگی گاز های گلخانه ای قابل اعتماد هستند یا خیر.

2015-09-26_082547

تا به الان ، باور عمومی بر این بود که اتومبیل هایی که به سیستم دفع اوره موجود در اتومبیل ها ، که یک سیستم دفع و خنثی سازی عوامل آلودگی گازهای گلخانه ای بوده است ، و همچنین آن مدل هایی که در اتومبیل های فولکس واگن در گروه استفاده کنندگان از این سیستم قرار گرفته اند ، در این رسوایی نقش نداشته اند ، چرا که باور بر این بوده است که این تکنولوژی از صدور گازهای گلخانه ای از موتور های دیزل به طور حتم جلوگیری خواهد کرد. نبود این سیستم در برخی از مدل های اتومبیل های شرکت فولکس واگن که با سیستم های ناکارآمد تعویض شده بودند ، باعث بروز مشکل شده است.

هر چند حالا ،سازمان حمل و نقل و محیط زیست ( T&E ) ، که یک کار گروه اروپایی است که ادعا می کند که تمام تلاش خودش را وقف این کرده این کرده است تا بتواند حمل و نقل پایدار را گسترش دهد ، این باور را زیر سوال برده است. با استناد بر مطالعات و تحقیقاتی که توسط شورای بین المللی حمل و نقل پاک ( ICCT ) انجام شده است ، یعنی همان گروهی که در اصل کشف کردند که شرکت فولک واگن در تست های گار های گلخانه ای تقلب کرده است ، سازمان T&E بیان کرده است که برخی کمپانی هاهی اتومبیل سازی دیگر نیز نسبت به رقبای دیگرشان در جلوگیری از تولید گازهای گلخانه ای عقب تر هستند.

علاوه بر این ، در گزارشی که در روز دوشنبه به چاپ رسیده است ، سازمان T&E داده هایی را از برخی از مورد اعتمادترین و با اعتبارترین مقامات تست اتومبیل ها در محدوده اروپا منتشر کرده است که نشان می دهند که بسیاری از کمپانی های اتومبیل سازی اروپایی ، که شامل شرکت های آئودی ، بی ام و ، مرسدس بنز و Opel ( که یکی از برند های شرکت جنرال موتورز است ) است نیز ممکن است اتومبیل هایی را به مردم بفروشند که میزان غیر قانونی و بیش از حد مجاز از گاز های گلخانه ای را تولید می کنند.

سازمان T&E اظهار می دارد که تست هایی که در زمینه تولید گازهای گلخانه ای در دنیای واقعی به عمل آمده است ، تفاوت های بسیار فاحشی را در آزمایشگاه های تست کننده اروپایی نشان داده اند. موتور دیزل A8 شرکت Audi که در اروپا تست شده است ، تولید گاز اکسید نیروژنی را 21.9 برابر بیشتر از حد مجاز برای رانندگی در جاده ها از خود نشان داده است؛ همچنین موتور دیزل X3 شرکت شرکت بی ام و نیز میزان 9.9 برابر بیشتر از حد مجاز رانندگی در جاده ها را نشان می داده است و همین عامل برای موتور اتومبیل Opal Zafira Tourer نیز 9.5 برابر بیشتر از حد مجاز بوده است.

سازمان T&E ادعا می کند که ، در آزمایشات انجام شده در دنیای واقعی ، هر کدام از مدل های ماشین های مرسدس بنز میزان دی اکسید کربنی 50 درصد بیشتر از میزانی که در آزمایشگاه ها تولید کرده بود ، تولید کرد و این درحالی است که در همین آزمایشات مدل های دیزلی سری اتومبیل های BMW 5 شرکت بی ام و نیز در جاده های واقعی 50 درصد ناقابل بیشتر از آزمایشگاه ها تولید گازهای مضر کرده اند. این گزارش ادعا می کند که در ازاء هر مدل اتومبیل جدیدی که از این کمپانی ها وارد بازار می شود ، این فاصله و تفاوت بین نتایج تست ها در آزمایشگاه و دنیای واقعی ، جهش بسیار زیادی پیدا می کند.

سازمان T&E همچنین روش هایی را که این کمپانی ها با استفاده از آن می توانند تست های تولید گاز های گلخانه ای و مضر را به اصلاح دور بزنند ، بیان کرده است . این سازمان اظهار داشته است که این کمپانی ها باتری های اتومبیل هایشان را قبل از انجام تست شارژ می کنند ، که این عامل نتایج هر کدام از تست ها را به میزان 4 درصد کمتر نشان می دهد و همچنین تنظیمات آزمایشگاهی نادرستی را برای این سری اتومبیل استفاده می کنند.

تا به حال هیچ کدام از این کمپانی ها در زمینه نتایج بدست آمده از گزارشات سازمان T&E پاسخی را ارائه نداده اند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا