چطور ضبط تصاویر با کیفیت 4K را در آیفون 6 اس فعال کنید

یک از برجسته ترین ویژگی‎های آیفون 6 اس قابلیت ضبط و ویرایش تصاویر ویدیویی با کیفیت 4K است. گرچه هنوز کار دارد که وجود تلویزیون‎های پشتیبانی کننده از کیفیت 4K را به صورت همه گیر در خانه‎ها ببینیم، ولی سرویس‎های ویدیویی آنلاین نظیر یوتیوب مدتی می‎شود از ویدیو‎های 4K پشتیبانی می‎کنند.

6

حتی با آنکه آیفون 6 اس نمی‎تواند رزولوشن 4K را روی صفحه‎ی نمایش خود نشان دهد، قادر به ضبط ویدیوها با این کیفیت می‎باشد، و کاربران می‎توانند سپس ویدیوی مورد نظر را در یوتیوب آپلود کنند. کاربران همچنین با استفاده از iMovie می‎توانند این ویدیو‎ها را ویرایش کنند.

جالب است که قابلیت ضبط ویدیو با این کیفیت به صورت پایه در آیفون فعال نیست. اگر می‎خواهید ویدیویی با کیفیت 4K ضبط کنید، باید این قابلیت را از بخش تنظیمات گوشی خود فعال کنید. چطور این کار را انجام می‎دهید، و اینکه چرا اپل چنین تصمیمی گرفته است؟ این پست را برای جزییات بیشتر دنبال کنید.

7

How to enable 4K video on the iPhone 6s

چطور ضبط ویدیو با کیفیت 4K را در آیفون 6 اس فعال کنید

گام اول: بخش Setting را باز کنید.

گام دوم: روی Photos & Camera آهسته ضربه بزنید

گام سوم: به طرف پایین به سمت بخش Camera اسکرول کنید، روی بخش Record Video آهسته ضربه بزنید

گام چهارم: روی گزینه‎ی 4K برای فعال سازی قابلیت ضبط ویدیو با این کیفیت در آیفون 6 اس آهسته ضربه بزنید

زمانی که اپلیکیشن Camera را باز می‎کنید، حالت ضبط ویدیو را باز کنید، و شما کنار دکمه‎ی شاتر شاهد لوگوی 4K خواهید بود.

چرا 4K به حالت پیش فرض فعال نیست

اگر ویدیو با کیفیت 4K چیزی است که اپل از آن به عنوان ویژگی یاد کند، چرا به صورت پیش فرض خاموش است؟ خوب محض شروع باید گفت چون اکثر افراد دستگاه‎های پخش ویدیو‎های 4K را ندارند. تلویزیون اپل از 4K پشتیبانی نمی‎کند، اکثر مک بوک‎ها از 4K پشتیبانی نمی‎کنند و هیچکدام از دستگاه‎های فعلی iOS نیز چنین کاری را انجام نمی‎دهند. و گرچه با آنکه خیلی صحبت از این مبحث شده است ولی افراد کمی دارای تلویزیون‎های 4K می‎باشند.

ولی معنای این حرف این هم نیست که افرادی نیستند که از 4K بهره می‎برند. در واقع اکثر ما می‎توانیم از مزایای آن چه بدانیم چه ندانیم بهره ببریم. صفحات نمایش کامپیوتری و حتی دستگاه‎های iOS، با آنکه 4K نیستند، هنوز قادر به نمایش رزولوشن‎های بزرگتر از 1080p می‎باشند. و فراموش نکنیم که افرادی هم هستند که دارای iMac هایی با صفحات نمایش 5K می‎باشند.

9
ولی مهمتر از همه باید گفت که ویدیو‎ی 4K فضای زیادی اشغال می‎کند. یک ویدیوی 4K در آیفون 6 اس به ازای هر دقیقه ویدیوی ضبط شده 375 مگابایت فضا اشغال می‎کند. خیلی نیاز به فکر ندارد که کاربرانی که آیفون 16 گیگابایتی دارند، زمان ضبط ویدیو با کیفیت 4K خیلی سریع فضای ذخیره سازی خود را پر شده می‎بینند.

اپل در عوض اینکه تماس‎های غیر ضروری زیادی در بخش پشتیبانی خود مبنی بر عدم وجود فضای ذخیره سازی لازم دریافت کند یا آنکه شاهد شکایت‎ افراد زیادی در اینترنت باشد، تصمیم هوشمندانه‎ای گرفته است و این قابلیت را به صورت پیش فرض فعال نکرده است.

نظر شما در رابطه با ویدیوهای دارای کیفیت 4K چیست؟ آیا قصد فعال سازی آن را دارید، یا آن را خاموش نگه می‎دارید؟

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا