شما می توانید پیام های خود را در برنامه لاین رمز گذاری کنید

برنامه پیام رسان لاین در حال حاضر به شما اجازه می دهد که پیام های خود را رمز گذاری کنید . این ویژگی در برنامه پیام رسان iMessage اپل و واتس آپ در دسترس بود و حالا در لاین در دسترس خواهد بود.

با استفاده از Line calls و ویژگی Letter Sealing امکان رمز گذاری در گوشی هوشمند شما ذخیره خواهد شد و در نهایت شما امکان قفل کردن پیام های خود برای در دسترس نبودن همگان را خواهید داشت . از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن می توان به اشتراک گذاشتن چت ها و مکان ( Location ) اشاره کرد.

line

از دیگر ویژگی های لاین می توان به چت گروهی و جدول زمانی پیام ها اشاره ای نمود که از قبل در دسترس بودند ولی رمز گذاری پیام ها از ویژگی های پیشنهادی و مورد درخواست کاربران بود. با ویژگی Timeline کاربران می تواند پیام های نوشتاری و تصاویر را برای دوستان خود ارسال کند و برای کاربر مانند یک دفترچه خاطرات است.

برای اولین بار کاربران اندروید و iOS در برنامه لاین می توانند پیام های خود را رمز گذاری کنند

برنامه لاین همچنین در دیگر سیستم عامل ها از جمله : بلک بری ، ویندوز فون ، فایر فاکس و مک اجرا می شود.

استفاده از ویژگی رمز گذاری بستگی به قانون منطقه شما دارد . در حال حاضر بیش از 600 میلیون کاربر لاین در کشور های ژاپن و کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند تایلند و اندونزی به این ویژگی دسترسی دارند.

در آبان 2014 کشور تایلند نظارت بر پیام های ارسالی مردم این کشور را تایید کرد . لاین این موضوع را تکذیب کرد اما به این معنا نبود که دولت تایلند به حریم خصوصی مردم کشور خود تجاوز نکرده باشد . بنابراین یکی از نگرانی های مردم نظارت بر پیام هایشان در برنامه لاین است . روزانه 40 میلیون پیام در لاین ارسال می شود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا