هشدار سازمان EPA به کمپانی های خودرو سازی

“ما دوباره فریب نمی خوریم” این پیام بیانیه ای است که سازمان حفاظت از محیط زیست ایلات متحده آمریکا ( EPA ) به تازگی به برای کمپانی های اتومبیل سازی سراسر این کشور فرستاده است و در آن در مورد سیستم جدید ، بسیار کارآمد تر و دقیق تر تست گاز های گلخانه ای و آلاینده هایش ، که آن را تنها یک هفته بعد از قضیه تقلب و رسوایی شرکت فولکس واگن و بازی هایی که سر تست گاز های گلخانه ای و آلاینده موتورهای دیزل اش با استفاده از “سیستم های شکست” به بار آورده بود منتشر کرده است ، توضیح داده است.

2015-09-27_193807

ار آن موقع تا به الان همه چیز درست و طبق روال درستش پیش رفته است. شرکت فولکس واگن در روز یکشنبه به اشتباه خودش اعتراف کرده و تمام قضایا را به گردن گرفت. مدیر عامل این شرکت آقای مارتین وینترکُن ( Martin Winterkorn ) بعد از این که در روز سه شنبه بیان کرده بود که قرار نیست استعفا بدهد ولی بالاخره تسلیم شده و در روز پنجشنبه از سمت خودش استعفا داد ، و حالا دیگر تولید کنندگان اتومبیل های معروف نیز کم کم دارند به جریان این رسوایی اضافه می شوند.

سازمان محافظت از محیط زیست آمریکا ، که به خاطر ضرر ها و صدماتی که به خاطر این قضایا متحمل شده بسیار دل چرکین شده است ، حالا طی بیانیه ای اظهار داشته است که قرار است به تست تایید شده ارزشیابی اش ارزیابی ها و آزمایشات جدیدی را اضافه کند که برای این به طور خصوصی ایجاد شده اند تا بتوانند سیستم های شکستی که برای فریب دادن آزمایشات طراحی می شوند را شناسایی کنند.

شایان ذکر است که بگوییم این سازمان بیان کرده است که این سیستم ارزیابی جدید تنها بر روی اتومبیل های دیزلی اجرا نخواهد شد ، بلکه این استاندارد جدید و سختگیرانه تر قرار است برای اتومبیل های با انواع مختلف سوخت های موجود به اجرا در بیاید.

این سازمان طی فایل متنی ای که در روز جمعه منتشر کرد اظهار داشت :

سازمان EPA از این به بعد ممکن است که تست هایش را بر روی هر وسیله نقلیه ای در مکان های مشخص ، با استفاده از دوره های رانندگی ای که ممکن است در روزهای عادی برای هر وسیله ای رخ دهد ، انجام دهد تا بلکه بتواند بدین طریق خطاهای احتمالی و دستگاه های شکست به کار رفته را شناسایی کنند. این نوع از تست ها در کنار تست های گاز های گلخانه ای اتومبیل ها ( EDV ) و تست های مصرف سوخت وسایل نقلیه ( FEDV ) توسط سازمان EPA به اجرا در خواهند آمد.

20 ویژگی برتری که در گوشی آیفون 6 اس پیدا خواهید کرد

در اصل ، به نظر می رسد که سازمان EPA تست های نا مشخصی و سورپرایزکننده ای را ترتیب داده است که می توانند بیرون از محیط عادی انجام تست ها به انجام برسند. این مسئله در روش های تست جدید سازمان EPA، با توجه به روشی که شرکت فولکس واگن با استفاده از آن توانسته است این سیستم ها را به صورت موفقیت آمیزی دور بزند – بدین صورت که تشخیص داده اند که در چه زمانی از تست تنها یک گروه از چرخ ها حرکت می کنند تا بتوانند در هنگام تست تنها آن چرخ ها را به حرکت در آورده و در جاده ها ورانندگی معمولی همه آن ها را به حرکت در آورند – ، باعث تعجب نیست. شاید این تست های جدید به روش قدیمی و در جاده ها به اجرا در می آیند بدین صورت که دستگاه تست به اگزوز وصل خواهد شد.

هر چند ، علاوه بر این ، این پیام خیلی واضح است : یک بار ما را گول زدید و هیچ نگفتیم ولی جرئت نکنید که این کار را دوباره امتحان کنید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا