اسلاید های منتشر شده نشان دهنده افزایش رشد آیفون هستند

با وجود اینکه در سه ماه اخیر حدود 50 میلیون آیفون به فروش رفته است، اما سهام اپل 6 درصد تنزل پیدا کرده است. این اعداد بسیار کارساز و موثر هستند، البته کمی از حد انتظار وال استریت سقوط داشته است و اپل مطمئا نگران افزایش رشد آیفون است. هر سال بیش از سال قبل رشد آیفون افزایش پیدا کرده تا اینکه در سه ماهه اخیر این رشد آیفون یک عدد 1 رقمی شده است.

apple-percent

سوال این است که چرا؟ و اپل نیز بسیار خوب می‌داند که جواب این سوال چیست. بر اساس بعضی از اسناد داخلی منتشر شده توسط سامسونگ در آخرین دعوای پتنتی، کمپانی شاهد افزایش رشد آیفون است زیرا کاربران به دنبال صفحه نمایش بزرگتر، قیمت ارزان‌تر و دیگر فاکتور‌ها می‌گردند. دیروز هم اخباری در مورد ترس اپل از رشد اندروید داشتیم که به نوبه خود بسیار عجیب است و معلوم نیست سامسونگ چگونه به این اسناد دست پیدا کرده است.

whatsgoingon

این شکل‌ها و اسلاید‌ها از ماه آپریل سال 2013 هستند که اپل قصد برنامه ریزی برای سال 2014 را داشته است، این اسناد توسط سامسونگ و خبرگزاری معتبر Recode منتشر شده است. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید اپل از درخواست زیاد مشتریان و مهم‌ترین تقاضای مشتریان که همان ارزان کردن محصولات و بزرگ کردن صفحه نمایش گوشی آیفون است خبر دارد.

فاکتور‌های دیگری نیز در اینجا لیست شده‌اند که جالب توجه هستند. قبل از این اطلاع داشتیم که کشور‌های مختلف از وضعیت آیفون زیاد خوشحال نبودند، و البته اپل می‌دانست که راه مذاکره چیست. اما چگونه شرکت از افزایش فشار رقبایی مانند سامسونگ می‌تواند در امان بماند؟

در نتیجه همه این بحث‌ها به چه معنی است؟ در سطح بسیار پایینی باید بگوییم که اپل به خوبی از خواسته کاربران برای بزرگتر شدن،ارزان‌تر شدن و قابل معامله‌تر شدن آیفون آگاهی دارد و به نوعی در حال کار برای رفع این نگرانی‌ها می‌باشد و می‌خواهد به خواسته مشتریان خود پاسخ دهد. در حققت بعضی از گزارش‌ها و شایعات از رونمایی نه تنها یک آیفون بلکه دو آیفون با صفحه نمایش بزرگتر در اواخر سال جاری میلادی خبر می‌دهند.

این هفته با آی اپل سنتر همراه باشید با بحث‌های داغ دیگری در مورد مناقشه و دعوای اپل و سامسونگ برای شما بازگو کنیم. در این هفته با اخبار بسیار جالبی همچون آیفون برای افراد عادی،  بازتاب‌های جهانی آیفون، ترس اپل از رشد اندروید و انتشار آفیس ماکروسافت برای آیپد با شما همراه بودیم. به امید اینکه شاهد اخبار خوب و خوش از کنفرانس توسعه دهندگان اپل تا یک چند ماه دیگر و شاهد نسخه‌های جدید آیفون در آینده‌ای نزدیک باشیم.

با آی اپل سنتر همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا