تلاش اتحادیه اروپا برای کاهش فروش نرم افزارها توسط شرکت اپل

به گزارش خبرگزاری  reuters کمیسیون اروپا امروز اعلام کرد که شرکت اپل رسیدگی کافی در زمینه فروش غیرمجاز نرم افزارها ندارد و هیچگونه راه حل قاطعانه و فوری برای این مشکل ارائه نکرده است.مسئله ای که اتحادیه اروپا به علت شکایت گروهی از مشتریان شرکت اپل در چندین کشور عضو اتحادیه اروپا بر آن تمرکز داشته است فروش نرم افزارها طی یک برنامه رایگان می باشد.  شرکت اپل  طی بیانیه ای اعلام کرده که به این نگرانی رسیدگی خواهد کرد اما زمان دقیق و چگونگی آن  و انجام هرگونه تغییرات ضروری را اعلام نکرده است:

“شرکت اپل افتخار بزرگی در زمینه پیش روی در صنعت بزرگ کنترل والدین داشته است که در یک روش بسیار آسان به والدین و کودکان آن ها اجازه می دهد تجربه بزرگ خرید برنامه از فروشگاه های اپل را با نهایت اطمینان داشته باشند. توانایی کنترل توسط والدین در IOS   بسیار قدرتمند، قابل درک و قابل تنظیم است.در طی سال گذشته ما مطمئن شدیم که هربرنامه ای که پس از مدتی مشتری را قادر به خریداری نرم افزار می کند از قبل به وضوح مشخص شده است. همچنین ما در فروشگاه نرم افزاری خود بخشی را برای فروش نرم افزارهای ویژه گروه کودک و نوجوان فراهم کردیم که بسیار محافظت شده می باشد و برنامه های طراحی شده در آن مخصوص کودکان زیر 13 سال می باشند.

in-app-purchase

این میزان کنترل به مراتب قوی تر و فراتر از سایر بخش های صنعتی می باشد. ما همواره در تلاشیم که خدمات حین فروش خود را تقویت کنیم و به این منظور در حال افزودن ویژگی های جدید و بزرگی همانند درخواست خرید برنامه و ارائه توانایی کنترل بیشتر توسط والدین در خرید کردن در بخش فروشگاه نرم افزاری توسط فرزندان آن ها در iOS 8  هستیم.

هدف ما ادامه ارائه بهترین سرویس به مشتریانمان می باشد همچنین یکی دیگر از اهداف ما همکاری با کشورهای عضو کمیسیون اروپایی برای رسیدگی به نگرانی ها است.”

شرکت اپل اگر قانون حمایت از مشتریان اتحادیه اروپا را زیرپا بگذارد با مجازات قانونی که توسط کشورهای عضو این اتحادیه وضع شده روبه رو خواهد شد. یک شرکت متشکل از اتحادیه صنایع بزرگ ایتالیا و سازمان های رقیب در حال حاضر در حال بررسی در این زمینه می باشد، که در زمینه فروش سیاست های فروش نرم افزارها در برنامه هایی که به عنوان برنامه های رایگان برچسب خورده اند بررسی می کند. همچنین شرکت اپل توسط سازمان مشابهی در ایالات متحده که توسط  سازمان فدرال بازرگانی آمریکا یا FTC تاسیس شده بررسی می شود که شرکت اپل را مجبور کرده است که 32 میلیون دلار به والدینی که کودکان آن ها برنامه هایی که به صورت غیرمجاز فروشی بودند را خریداری کرده اند بازگرداند.

وکلای شرکت اپل بیان کردند که FTC در تلاش است با متهم کردن گوگل  ثابت کند شرکت اپل به تنهایی در فروش غیرمجاز نرم افزارها به کودکان نقش نداشته است  در مقابل اتحادیه اروپا گوگل را برای تلاش در جهت رسیدگی به این مسئله از جمله ممنوعیت استفاده از برچسب “رایگان” برای برنامه هایی که بخش هایی از آن فروشی است ستوده است.

شرکت اپل یک سری تغییرات را در نسخه های اخیر iOS ایجاد کرده که از فروش غیرمجاز برنامه ها ممانعت کند. در این زمینه ابتدا از کاربران درخواست می شود که رمز عبور خود را قبل از خرید یک برنامه وارد کنند، قبل از فروش یک برنامه  ابتدا کاربر را  از قیمت و شرایط مطلع می سازد و پس از موافقت  کاربر یا مشتری صورت حساب را صادر می کند. اخیرا شرکت اپل در جزئیات مربوط به یک برنامه عبارت ” پیشنهاد خرید نرم افزار” را افزوده است، همچنین برچسب ” نرم افزارهای فروشی”  در ابتدای صفحه مربوط به دانلود این نرم افزارها قرار داده شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا