لامپ هوشمند Eve همراه با سنسورهای محیطی رونمایی شد

شرکت Elgato چند وقت پیش سال جاری یک سری کیت هوشمند خانگی  با نام تجاری eve را در شهر برلین  رونمایی کرد که دارای سنسورهای خانگی هستند و  این محصولات ویژگی هایی دارند که با پلت فرم های خانگی اپل که HomeKit نام داشته و با سیستم عامل iOS 8 عرضه شده اند ادغام شده است.

00elgato_eve_line1-800x635

 

از جمله ویژگی های محصولات تجاری Eve وجود ابزارهای بلوتوثی متصل به پلت فرم های خانگی اپل است که کیفیت هوای محیط ، میزان دود خطرناک در فضا ، رطوبت ، فشار هوا ، انرژی و مصرف آب را مانیتورینگ (پی گیری) می کند و تمامی این برنامه ها را از طریق فعال سازی بخش همگام سازی iOS 8 به دستگاه ارسال می کند.

به عبارت دیگر ، کسانی که در خانه خود این دستگاه ها را دارند و به پلت فرم های اپل متصل است می توانند هرلحظه یک مرور کلی از فضای محیط خانه داشته باشند، همچنین راهنمایی هایی برای استانداردکردن تمامی جنبه های محیط ارسال می کند که در نوع خود جالب است.

elgato_avea_2

 

علاوه بر این دستگاه ها ، این شرکت یک لامپ هوشمندی را نیز با نام تجاری EVE عرضه کرده است ، قیمت این لامپ هوشمند 50 دلار می باشد و اجازه می دهد کاربران یک سری پروفایل های سفارشی را در این محصول فعال کنند ، از جمله ویژگی های فوق العاده آن این است که می توانید از طریق برنامه های iOS رنگ های این لامپ را تغییر داده و هشداردهنده برای آن تعیین کنید به گونه ای که وقتی پیغامی در دستگاه شما وجود دارد این لامپ می تواند شما را مطلع کند. قابل ذکر است که این لامپ مثل لامپ های هوشمند فلیپس در رنگ های مختلف عرضه نمی شود بلکه از طریق نرم افزارها و الگوهایی می توان انواع رنگ ها را در یک لامپ ایجاد کرد.

elgato_eve_app2-800x571

 

محصولات تولید شده با نام تجاری Eve که متعلق به شرکت Elgato می باشد ، و اولین محصولاتی هستند که از HomeKit های اپل پشتیبانی می کنند ، همینطور که می دانید هوم کیت های اپل در مراسم WWDC در ژوئن سال گذشته رونمایی شد.

پلت فرم خانگی اپل ، قابلیت ادغام با دستگاه های اتوماتیک خانگی و همچنین نرم افزارهای اولیه اپل مانند سیری را دارد و تمامی برنامه های iOS  را با یک پروتکل مجزا و امن پشتیبانی می کند. در اوایل سال جاری گزارشی منتشر شد که به گفته آن اپل قصد دارد محصولات هوشمند خانگی خود را با نام تجاری HomeKit تا اواخر سال جاری وارد بازار کند.

احتمال قوی شرکت اپل قصد دارد ویژگی های  HomeKit را با با ساعت هوشمند آی واچ ادغام کند و این موضوع باعث کاربردی تر شدن هوم کیت شده و میزان فروش آن را افزایش خواهد داد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا