تجربه گوش دادن به رادیو با برنامه NPR One

من کار کردن از خانه را با همه خوبی‌هایش دوست دارم. اما دلم برای گوش دادن به رادیو NPR در مسیر رفتن به محل کار هم تنگ می‌شود. مدتی سعی کردم این خلا را با Hourly News پر کنم، اما این برنامه‎ی مخصوص مک، من را به نشستن پشت کامپیوتر محدود می‌کرد و فقط ۵ دقیقه خلاصه خبرها را ارائه می‌داد. آخرین کار NPR یعنی برنامه NPR One شاید بتواند تجربه رادیویی من هنگام کار در خانه را تغییر دهد: برنامه NPR One موبایل و دسکتاپ گزارش‌های خبری و پادکست‌ها را مطابق میل شما برایتان مرتب می‌کند.

 انتخاب اعضا: برنامه NPR One

می‌توانید به برنامه NPR One به عنوان ایستگاه رادیویی اختصاصی NPR خود نگاه کنید: گزارش‌ها را از محل شما با خبرهای جهان، پادکست‌های محلی NPR و بخش‌های کوتاه دیگری ترکیب می‌کند تا پوشش خبری بدون توفقی از موضوعات مهم برای شما ارائه دهد. در تست من وقتی یک دور علامت‌گذاری موضوعات مورد علاقه را انجام دادم، بسیار خوب کار کرد، و در عرض ۵ دقیقه لیستی از پادکست‌ها و گزارش‌ها بر اساس علایق من مرتب شده بود.

برنامه NPR One

البته درست کردن چنین لیستی نیازمند وارد شدن به حساب NPR می‌باشد که می‌توان این کار را از طریق حساب گوگل پلاس یا فیسبوک و یا خود NPR انجام داد. روند ثبت نام بسیار ساده است هر چند برای این کار نیاز به اطلاعات محل شما (برای تنظیم ایستگاه خبری محلی شما) و میکروفون (که امکان دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اسپانسرهای تبلیغاتی را می‌دهد. مثلا ممکن است بشنوید:«برای اطلاعات بیشتر درباره این محصول بگویید NERO») می‌باشد. پس از انجام این مراحل دیگر برای استفاده از برنامه آماده‌اید.

به طور پیش‌فرض برنامه NPR One با ایستگاه محلی مربوط به شما آغاز شده و با بخش خبری آن ساعت ادامه می‌یابد. از اینجا می‌توانید با سوایپ کردن به سمت راست به لیست برنامه‌های خود دسترسی داشته باشید و در کنار آنها به اینکه از کدام ایستگاه رادیویی هستند، چه زمانی ضبط شده‌اند و مدت برنامه هم واقف می‌شوید. با لمس هر کدام بلافاصله آن برنامه پخش می‌شود و در صورتی که از برنامه خوشتان آمده با لمس لامپی که در صفحه می‌بینید می‌توانید آن را لایک کنید. به صورت معمول داغ‌ترین برنامه‌های هر بخش برای شما پخش می‌شود. اما می‌توانید از قابلیت جستجو هم استفاده کنید.

برنامه NPR One

در تئوری قسمت جستجو می‌تواند هر برنامه‌ای را برای شما پیدا کند، اما من مشکلاتی در این زمینه داشتم. مثلا وقتی American Life را جستجو کردم به آخرین قسمت برنامه This American Life رسیدم، اما وقتی This را به عبارت مورد جستجو اضافه کردم، چیزی پیدا نکرد. با توجه به این باگ مطمئن نیستم که بتوانید برنامه مورد نظرتان را از طریق برنامه NPR One پیدا کنید. مثلا من برنامه‌های Marketplace Weekend یا Marketplace Whiteboard را پیدا کردم، اما Marketplace را نه. یا قادر به یافتن Radiolab هم نبودم. پیدا کردن برنامه‌ها به سختی امکان پذیر است و من برنامه‌های مورد علاقه خودم را با ترفندهای مختلف جستجو پیدا کردم. امیدوارم در نسخه بعدی این اشکال برطرف شود، ولی تا آن زمان مجبورید با استفاده از کلمات کلیدی مختلف با این اشکال بسازید.

نکته دیگر در مورد برنامه NPR One این است که همانند خود ایستگاه‌های NPR تمرکز بر روی آخرین بخش‌هاست. اگر می‌خواهید به همه اپیزودهای This American Life گوش کنید یا بخش خبری چند ساعت قبل را مرور کنید، برنامه NPR One مناسب شما نیست. هرچند که می‌توانید به قسمت‌هایی که اخیرا گوش داده‌اید با سوایپ کردن به چپ دسترسی داشته باشید. برنامه NPR One می‌خواهد شما بر روی قسمت‌های جدید و آینده تمرکز کنید و از اخبار عقب نیافتید به جای اینکه به فکر دنبال کردن بخش‌های از دست رفته باشید. اپلیکیشن پیشاپیش قسمت‌های بعدی را هم دریافت می‌کند تا حتی در حالت آفلاین هم بتوانید به آنها گوش دهید.

برنامه NPR One

گوش دادن هم بسیار ساده است. یک قسمت برنامه را انتخاب کنید، تا به صورت خودکار شروع به پخش کند، البته می‌تواند پخش را متوقف کنید یا در طول برنامه جلو و عقب بروید یا به قسمت بعدی بروید. همچنین می‌توانید لینک به هر یک از برنامه‌ها را از طریق AirDrop، پیامک، ایمیل، توئیتر، یا فیسبوک به اشتراک بگذارید.

برنامه NPR One یک برنامه وبی هم دارد که با اکانت iOS شما هماهنگ می‌شود. اخیرا سرویس وب به پخش برنامه فعلی، و مشاهده و اشتراک‌گذاری برنامه‌های قبلا استفاده شده محدود شده است و نمی‌توانید برای اضافه کردن برنامه‌های جدید جستجو کنید یا برنامه‌های آینده را مشاهده کنید.

برنامه NPR One

اگر معتاد به NPR هستید یا دوست دارید از آنچه در چهان می‌گذرد همواره مطلع باشید، دلیلی وجود ندارد که NPR One را امتحان نکنید. این برنامه یک نشانه دیگر از این است که NPR در تغییر چهره رادیوهای آینده پیشرو است.

macworld

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا