فیس بوک در حال کار بر روی برنامه ویدیویی 360 درجه

این روز ها بازار واقعیت مجازی گرم است و صحبت های زیادی در مورد آن می شود . فیس بوک در حال بر روی یک نوع جدید از واقعیت مجازی می باشد ، این شرکت در حال ایجاد یک برنامه مستقل ویدیویی 360 درجه است.

fb-phone

این برنامه هنوز در اوایل راه توسعه سازی است و با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قابل استفاده خواهد بود

با توجه  به گزارشات ، با استفاده از این برنامه تجربه های واقعیت مجازی بیشتری را تجربه خواهید کرد و همچنین مانند یوتیوب می توان ویدیو ها را به صورت آنلاین مشاهده کرد.

یکی از نمایندگان فیس بوک گفت با این ویژگی می توان فیلم های کروی یا توپی مانند را مشاهده کرد . با استفاده از آن می توانید گوشی های هوشمند خود را مانند یک پنجره کرده و فیلم های خود را مشاهده کنید . همچنین امکان تغییر زاویه ها را خواهید داشو ویدیو خود را در زوایای مختلف مشاهده کنید .

هر چند فیلم ها نمی تواند تجربه یک واقعیت مجازی را باری ما به ارمغان بیاورد اما فیلم های توپی (کروی) می تواند یک نقطه ورود به دنیای واقعیت مجازی (VR) باشد که هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته است.

این شرکت در اوایل سال جاری در کنفرانس توسعه دهندگان از فیلم های توپی و کروی شکل پرده برداری کرد . این نوع فیلم ها با هدست VR سازگاری دارند و دارای شکاف Oculus است.

هر چند این فیلم ها در مرحله آزمایش هستند اما به نظر می رسد که فیس بوک قصد دارد یک برنامه مستقل برای گوشی های هوشمن نیز داشته باشد . در طول کنفرانس یکی از مهندسان فیس بوک گفت : پروژه واقعیت مجازی ما تکمیل شده است ولی همچنان برنامه ریزی ما برای تکامل و ارتقاء آن ادامه دارد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا