فیس بوک مشکل کاهش تخلیه باتری در iOS هنگام استفاده از این برنامه را رفع کرد

هفته گذشته ، ما در مورد کاهش میزان توجهی از عمر باتری در اثر استفاده از برنامه فیس بوک در سیستم عامل iOS صبحت کردیم . در حال حاضر این شرکت گفته است که در آخرین نسخه از برنامه خود برای iOS این مشکل را رفع کرده است.

مدیر مهندسی فیس بوک توضیحاتی در مورد این مشکل داد:

او گفت چرخش CPU در کد این برنامه باعث بروز این مشکل بوده است . چرخش CPU یا درواقع  اسپین CPU مانند یک کودک در ماشین است که در هر لحظه می پرسد کی می رسم ؟ کی می رسیم ؟ تکرار کردن این سوال باعث زودتر رسیدن به مقصد نمی شود . بنابراین تکرار پردازش توسط اسپین سی پی یو باعث استفاده بیش از حد از باتری گوشی می شود.

2015-10-25_110617

فیس بوک همچنین اعلام کرده است که مدیریت جلسات صوتی iOS یکی از عوامل بروز مشکل بوده است که باعث تخلیه غیر ضروری گوشی شما خواهد شد . هنگامی که با گوشی آیفون خود یک ویدیو را تماشا می کنید ، بخش صوتی آن بسته نمی شود . بنابراین پس از تماشای یک ویدیو در فیس بوک ، بخش صوتی آن فعال است و باعث تخلیه باتری شما می شود . به گفته فیس بوک این مشکلات حل شده است و کاربران در به روز رسانی جدید بدون مشکل و نگرانی از کاهش میزان باتری خود می توانند از این برنامه استفاده کنند.

برخی از کاربران اشاره کرده بودند که تخلیه باتری در فیس بوک به دلیل مدیریت مکان این برنامه است که مدیر مهندسی این شرکت اعلام کرد هیچ ربطی به این موضوع نداشته است.

نسخه جدید برنامه فیس بوک در حال حاضر در فروشگاه اپل برای سیستم عامل iOS موجود است . احتمالا شما باید بدون مشکل تخلیه باتری از این برنامه استفاده کنید و اگر این مشکلات رفع نشده باشد باید در انتظار گزارش های مردم بود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا