فیسبوک در حال آماده کردن Phone و احتمال تبدیل Messenger

فیسبوک می‎خواهد چیزی بیشتر از یک شبکه‌ی اجتماعی باشد

طبق گزارشات وب سایتی منتشر شده در روز دوشنبه، کمپانی در حال کار کردن روی اپی موبایلی با نام Phone است و همچنین قصد دارد سرویس Messenger مستقلش را به پلتفرم تبدیل کند. اپ Phone اطلاعاتی جامع در مورد تماس گیرنده‎ها نشان خواهد داد و همچنین تماس از سمت شماره‌ی تلفن‎هایی که معمولا بلاک می‎شوند را به صورت خودکار بلوکه می‎کند.

Facebook-Phone-app-Android-splash-screen

در مورد پیشرفته کردن Messenger ممکن است به معنای اضافه کردن ویژگی‎هایی فراتر از رد و بدل کردن پیام‎های فوری باشد؛ مانند قرار دادن اخبار و اضافه کردن قابلیت به اشتراک گذاشتن محتویات به سرویس. اپل

در کنفرانس F8 فیسبوک درباره‌ی جزییات، اطمینان بیشتری پیدا خواهیم کرد. این کنفرانس یک گردهمایی سالانه برای سازندگان فیسبوک است که معمولا کمپانی در این مراسم پیشرفت‎های مهم پلت‎فرم‎ها و سرویس‎های جدید را معرفی می‎کند.

AndroidPolice اسکرین شات‎هایی را که توسط خبرچینان فاش شده منتشر کرده‎ که در آن یک برنامه مستقل Facebook Phone برای اندروید نمایش داده می‎شود. بعضی از ویژگی‎هایی این نرم‎افزار شامل در اختیار قرار دادن اطلاعات تماس گیرنده و بلاک کردن خودکار شماره‎‎هایی است که معمولا مسدود می‎شدند.

روی صفحه‎ی این اپ جدید این اطلاعات قابل خواندن است: “Phone برنامه‎ی جدیدی است که به شما اطلاعات کسی را که دارد تماس می‎گیرد نشان می‎دهد و تماس از سمت شماره‎هایی که معمولا بلوکه می‎شوند را به صورت خودکار بلاک می‎کند”.

پیدا کردن اطلاعات کامل فرد تماس گیرنده احتمالا توسط بانک اطلاعاتی عظیم کاربران فیسبوک تامین می‎شود؛ کاربرانی که شماره تلفن خود را ثبت کرده و اطلاعات مفید دیگری را هم به پروفایل فیسبوکشان اضافه کرده‎اند.

هنوز مشخص نیست این اپ که تصویرش در پایین آورده شده قرار است در چه جایگاهی قرار بگیرد چون قبل از این هم می‎شد توسط اپ Messenger تماس‎های صوتی انجام داد. البته این سرویس تنها از تماس‎های صوت بر روی آی پی (VoIP) و  messenger به messenger پشتیبانی می‎کند.

باید صبر کرد و دید آیا این اپ برای iOS هم منتشر می‎شود یا نه. طبق قوانین اپل برای اپ‎های شخص ثالث، نباید وجودشان جایگزینی برای اپ Phone موجود روی خود اپل بشوند.

TechCrunch در مورد پلت فرم کردن Messenger گزارش می‎دهد که: “غول شبکه‎های اجتماعی قرار است در ابتدا روی اینکه اپ‎های ثالث چگونه می‎توانند راهی باز کنند تا اطلاعات و محتویات به Messenger ریخته شود”.

Facebook-Messenger-22-for-iOS-iPhone-screenshot-003

“در صورت موفق شدن تجربیات اولیه، فیسبوک احتمالا برای اضافه کردن کابردهای دیگر، عمیق‎تر و بیشتر فکر خواهد کرد”.

مقاله در ادامه به این نکته نیز می‎پردازد که فیسبوک مسلما خیلی مواظب است تا اجازه ندهد اسپم وارد اپ Messenger بشود، به همین دلیل برای افزایش کاربردها و قابلیت‎های Messenger با شرکایی که منحصرا برای این امر انتخاب شده‎اند، کار خواهد کرد.

دارندگان وب سایت، می‎توانند دکمه Sendای را ادغام کنند که اجازه می‎دهد کاربران از طریق سرویس Messenger -که بیش از 500 میلیون کاربر دارد- به دوستانشان به صورت خصوصی URL بفرستند. اما این دقیقا همان کاری است که همه‎ی اپ‎های شخص ثالث می‎توانند با این سرویس انجام بدهند.

گفته می‎شود که Zuck & Co قرار است چندی از ویژگی‎های برنامه‎های چت‎شان (Line و WeChat) را با خود به messenger بیاورند؛ ویژگی‎هایی که رشد این اپ‎ها را سرعت بخشیده و آنها را به نوعی پرتال یکپارچه تبدیل کرده است.

به نظر می‎رسد که Messenger مهم‎ترین بخش مورد بحث در کنفرانس F8  فیسبوک باشد. این کنفرانس امسال از 25 مارس تا 26 مارس در Fort Mason Center واقع در سن فرانسیسکو برگزار می‎شود.

طبق گفته‎ی منابع، قرار است آپدیت‎هایی از اپ‎های Parse و Login و App Links و App Ads Audience Network و LiveRail و Video در این مراسم رونمایی شود که البته به عنوان سکویی برای معرفی اپ‎های جدید نیز عمل خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا