تب اطلاعیه های فیس بوک به روز رسانی می شود

در طول این سال ها برنامه فیس بوک تغییراتی داتشه است و ویژگی ها یا طراحی های جدید به آن اضافه شده است . تب اطلاعیه های آن یکی از محدود مناطقی بود که در این سال دست نخورده باقی مانده بود . در حال حاضر این شرکت برای ایجاد تغییراتی در تب اطلاعیه ها برای سیستم عامل اندرویو و iOS تصمیماتی گرفته است که طرح خود را در هفته های آینده عملی خواهد کرد.

در طراحی جدید تب اطلاعیه ها شاهد ویژگی های جدید از جمله اطلاعیه های روزانه ، اطلاعیه در مورد دوستان و … خواهد بود . همچنین شما می توانید بر اساس سلیقه خود سایر موضوعات را نیز اضافه کنید . به طور مثال برای مطلع شدن از آخرین فیلم ها می توانید تب اطلاعیه آن را فعال کرده و در نهایت جدیدترین فیلم ها یا مطالب منتشر شده مربوط به این موضوع برای شما نمایش داده می شود.

2015-10-28_050205

تب اطلاعیه ها به زودی به روز رسانی خواهد شد

در طراحی جدید شما همچنین قادر به خرید یک بلیط یا مطلع شدن از زمان پخش یک برنامه در تلویزیون خواهید شد ، به طور مثال شما یک رشته ورزشی را دوست دارید و آن را در لیست علایق خود قرار می دهید ، بنابراین در زمانی که مثلا یک بازی فوتبال برگزار شود شما می توانید از زمان پخش آن یا لینک سایت برای خرید بلیط مطلع شوید . همچنین می توانید از ساعت پخش آن بازی در تلویزیون نیز آگاهی پیدا کنید . در مورد فیلم های جدید نیز این شما به راحتی می توانید در برنامه فیس بوک از زمان پخش آن در تلویزیون و اطلاعاتی در مورد آن فیلم بدست آورید و حتی به صورت آنلاین تریلر آن را مشاهده کنید.

ویژگی مطلع شدن از زمان برگزاری رویداد ها و جشن های به خصوص جشن های تولد دوستان خودتان

به طور مثال شما قصد گرفتن یک جشن تولد را دارید و برای شما خست است که به دوستان خود کارت ارسال کنید یا به تک تک آن ها آدرس دقیق محل برگزاری یا ساعت شروع آن را بدهید . شما در فیس بوک می توانید به راحتی اطلاعاتی در مورد مکان دقیق ، ساعت شروع و دیگر اطلاعات را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و به راحتی آن ها را به جشن تولد خود دعوت کنید . در مثال دیگری می توان گفت که شما قصد رفتن به یک رویداد برگزار شده را دارید ولی اطلاعات کافی در مورد آن پیدا نکرده اید ، در تب جدید اطلاعیه های فیس بوک شما می توانید اطلاعات کاملی از زمان ، مکان و … این رویداد بدست آورید . شما همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد پخش فیلم های جدید در سینما یا تئاتر نزدیک محل زندگی خودتان بدست آورید.

2015-10-28_050236

ویژگی جدید فیس بوک location history نام دارد

شما با فعال کردن آن می توانید اطلاعاتی در مورد مکان مورد نظر خود به دوستانتان بدهید یا دریافت کنید . به طور مثال شما قصد دارید با یکی از دوستان خود به رستوران بروید اما نمی دانید که کدام دوست شما در نزدکی محلی که هستید حضور دارد . این ویژگی به شما کمک خواهد کرد که دوستان خود را در نزدکی خود پیدا کنید و به آن ها اطلاع دهید . مثلا شما قصد رفتن به رستوران البزر در خیابان آزادی را دارید ، شاید یکی از دوستان شما در نزدکی خیابان آزادی باشد ، شما با این ویژگی از حضور آن در نزدکی محل شما مطلع شده و به آن خبر خواهید داد . همچنین شاید شما قصد رفتن به یک جشن را داشته باشید با این ویژگی می توانید مطلع شوید که آیا دوست شما در آن محل حضور دارد یا خیر ! با این وِیژگی رابطه شما و دوستانتان بیشتر شخصی خواهد شد که البته استفاده از این ویزگی برای کسانی که در لیست دوستان شما قرار دارند و این ویژگی را فعال کرده باشند قابل دسترس است.

لازم به ذکر است که این اطلاعات در مورد مکانی که دوست شما وجود دارد محدود خواهد بود . به طور مثال شاید دوست شما به یک مکان ناشناخته یا خاصی رفته باشد و شما اطلاعات کافی در مورد ان بدست نخواهید آورد و فقط می توانید به آدرس خیابان دسترسی داشته باشید . بنابراین نباید توقع بدست آورد آدرس دقیق را از این برنامه داشت و اگر چنین چیزی در دسترس بود دوستان شما ممکن بود که دیگر احساس امنیت یا حفظ حریم شخصی نکنند . هدف این ویژگی برای مطلع شدن شما از حضور دوستان خود در یک مکان مورد نظر و شناخته شده مانند رستوران ، جشن و … است.

 ویژگی پیش بینی آب و هوا

شما می توانید اطلاعاتی کاملی از دمای هوا و … بدست آورید و یا حتی مطلع شوید که در طول چند ساعت آینده هوای شهر شما چطور خواهد بود . با این ویژگی شما یک کارشناس هواشناسی را در گوشی هوشمند خود خواهید داشت.

فیس بوک می گوید : با این ویزگی ، ما یک تجربه شخصی بیشتر را ارئه خواهیم داد و کاربران ارتباط و تعامل بیشتری با دوستان خود خواهند داشت و در صورت نا راضی بودن می توانند آن را غیر فعال کنند . ما می خواهیم مردم اطلاعاتی در مورد بهترین دوست خود از حضور آن در شهر یا محل یا حتی یک رویداد بدست آورند . این اطلاعات واقعا مفید خواهد بود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا