قابلیت جدید Donate در فیس بوک

اضافه شدن دکمه Donate به عنوان کمک مالی به موسسات خیریه در فیسبوک

اگر شما هم یکی از اعضای سایت فیس بوک هستید، این بار راحت تر از همیشه می توانید به اشخاص و شرکت های مورد نظرتان کمک مالی کنید.

2015-08-25_110553

این شبکه اجتماعی در نظر دارد یک دکمه جدید تحت عنوان Donate به معنی کمک مالی در دسترس عموم قرار دهد تا اشخاص و موسسه های خیریه آن را در صفحه و اعلامیه های خود قرار دهند. قبلا در سال 2013 این دکمه تنها برای تعدادی معینی از سازمان های غیرانتفاعی و موسسه های خیریه از جمله یونیسف، صلیب سرخ و DonorsChoose.org در دسترس قرار داده شده بود.

یکی از کارکنان شرکت فیس بوک در مصاحبه با Mashable گفت: «روزانه تعداد زیادی از مردم از شبکه فیس بوک برای معرفی موسسه های خیریه، حمایت از آنها و ترغیب دیگران برای کمک، استفاده می کنند. برای راحتی کار این افراد و با توجه به تعداد زیاد آنها، تصمیم گرفتیم تا دکمه Donate Now را برای حمایت مالی از موسسات به صفحات آنها اضافه نماییم تا این امر از همیشه راحت تر انجام گردد.

با کلیک روی دکمه Donate Now یک پنجره جهت اطمینان باز خواهد شد.

مطمئنا افزودن این دکمه گام مثبتی در راستای کمک به موسسات خیریه، خانه های سالمندان و اشخاصی است که تا زمان مرگ توسط آنها حمایت می شوند.

بر خلاف دکمه های Shop Now (خرید) و Book Now (پیش خرید) که اواخر سال پیش معرفی شدند، با زدن دکمه Donate کاربران به خارج از سایت فیس بوک هدایت می شوند. تفاوت دکمه Donate قبلی که چند سال پیش اضافه شد با دکمه Donate جدید این بود که کاربران به یک صفحه داخل شبکه اجتماعی فیس بوک برای کمک مالی منتقل می شدند و پس از واریز مبلغ مورد نظر، اطلاعات آنها برای پرداخت های بعدی ذخیره می شد.

هنوز مشخص نیست که چرا فیس بوک این تغییرات را در دکمه Donate ایجاد کرده است، ولی احتمالاً دلیل این امر این بوده که بعضی از مردم نمی خواستند اطلاعات خصوصی کارت اعتباری یا حساب کاربری PayPal خود را در اختیار فیس بوک قرار دهند.

به هر حال موسسه های خیریه و غیرانتفاعی با در دست داشتن یک میلیارد و اندی حامی مالی احتمالی، دیگر نباید مشکلی از بابت کمکی های فیس بوکی داشته باشند

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا