آپلودر جدید عکس فیسبوک دارای موارد متعدد می باشد

TechCrunch روز دوشنبه گزارش داد که فیسبوک در حال آزمایش یک تجربه‎ی جدید آپلود عکس در اپلیکیشن موبایل خود با تعداد محدودی از کاربران بوده است.

1.Facebook-new-photo-uploader-image-002

اپلیکیشن فیسبوک برای آیفون و آیپد حالا به افراد مختلف اجازه می‎دهد که به صورت انتخابی تصاویر خود را با متن‎هایی روی تصویر تزیین کنند، آن‎ها را طبق فیلتر‎های

مختلف رنگی تغییر دهند و با استیکر‎های دیوانه کننده‎ی تصاویر آن‎ها را جالب تر سازند، و تمامی این کار‎ها قبل از آپلود عکس به این خدمات دهنده صورت گیرد. این آپلودر جدید عکس هنوز برای همه عرضه نشده است، ولی ما شما را با خبر خواهیم ساخت.
با دکمه‎ی عصای جادویی جدیدی که در گوشه‎ی سمت چپ پایین اینترفیس تصویر پیدا می‎شود به این ویژگی‎های جدید و آن‎هایی که از قبل بوده‎اند دسترسی پیدا

می‎کنید، نظیر فیلتر‎های به سبک اینستاگرام، تگ کردن دوستان در تصاویر، قراردادن متن روی تصاویر، کراپ کردن تصویر و استفاده از استیکر‎های تصویری.

فیلتر‎های قابل سوایپ کردن

حالا زمانی که شما تصاویر را بر روی فیسبوک آپلود می‎کنید، می‎توانید فورا از فیلتر‎های عکس توسط شیوه‎های مختلف سوایپ کردن استفاده کنید.

یک خط عمومی جدید از میان تصویر رد می‎شود، که به شما اجازه می‎دهد که بدانید می‎توانید به سمت چپ یا راست سوایپ کنید تا بین گزینه‎های اصلاح خودکار رنگ،

تنظیم رنگ با فیلتر‎هایی نظیر قدیمی، بهاری، تابستانی، پاییزی، زمستانی و برفی، جابجا شوید.

2.Facebook-new-photo-uploader-image-001

سایت TechCrunch اشاره می‎کند که “سوایپ کردن حس رضایت به شما می‎دهد و باعث می‎شود سریعا فیلتر‎های تغییر دهنده را مقایسه کنید، گرچه اندکی انتخاب از

بین دو فیلتری که کنار یکدیگر نیستند مشکل است.”

نوشتن متن روی تصاویر

علاوه بر تغییر سریع تصاویر، آپلودر جدید عکس قرار دادن متن روی تصویر را با استفاده از اینترفیسی مشابه با ابزار متن در اپلیکیشن Slingshot فیسبوک آسان می‎سازد.

این گزینه‎های ساده به شما اجازه می‎دهد یک متن دلخواه تایپ کنید، آن را روی بخش‎های مختلف عکس جابجا کنید و از یک اسلایدر رنگی عمودی برای انتخاب یک تصویر

را موارد متعدد دیگر، استفاده کنید.

3.Facebook-new-photo-uploader-image-003

استیکر‎های تصویری

استیکر‎های تصویری در اپلیکیشن Stickered فیسبوک دیده شده اند قبل از اینکه راه خود را به اپلیکیشن مسنجر فیسوک پیدا کنند. این آپلودر جدید عکس به شما حالا اجازه می‎دهد روی تمامی تصاویر دلخواه خود قبل از پست کردن روی این شبکه‎ی اجتماعی استیکر‎های دلخواه و بانمک قرار دهید.

فقط کافی است که یک استیکر تصویری را با یک ضربه‎ی آهسته برای اعمال شدن آن روی تصویرتان، انتخاب کنید. شما می‎توانید استیکر را به اطراف به شیوه‎ی کشیدن و همچنین چرخاندن و تغییر اندازه دادن آن با انگشت خود، جابجا کنید. استیکر‎های متعددی بیشتر به نسبت آنچه که درون اپلیکیشن است وجود دارد تا شما را سرگرم نگه دارد.

تمامی موارد گفته شد و من فکر می‎کنم چنین عملی یک کار هوشمندانه از سمت فیسبوک است تا باعث یکی شدن گزینه‎های ویرایش عکس موجود در اپلیکیشن‎های موبایلی نظیر Paper, Facebook, Slingshot و مسنجر تحت یک اینترفیس یکپارچه شود.

داشتن ثبات نامی است که در اینجا به چشم می‎خورد و بنابراین، آپلود عکس و تجربه‎ی ویرایش عکس تا حالا بسیار ساده و پایدار در بین اپلیکیشن‎های فیسبوک نبوده است، بنابراین چنین عملی یقینا حرکت در جهت درست به شمار می‎رود.

مشخص نیست چه زمان این آپلودر جدید در اختیار همه قرار می‎گیرد، ولی حالا که این شبکه‎ی اجتماعی در حال تست آن در بین افراد مختلف است، این زمان نباید طولانی باشد.

اپلیکیشن فیسبوک را به رایگان از اپ استور دانلود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا