ترافیک فیس بوک بیشتر از گوگل است

فیسبوک برنده رقابت با گوگل

گوگل هنوز هم بیشترین بازدید را در بین وب سایت های جهان دارد. اما بنا بر داده های آماری شرکت Parse.ly ، وقتی نوبت به فرستادن ترافیک به سمت سایت های رسانه ای می شود ، کاملا واضح است که فیسبوک برنده این رقابت است.

2015-08-20_174208

بنا بر محاسبات جدید انجام شده توسط شرکت ، فیسبوک تقریبا 43 درصد از ترافیک خودش را به سمت شبکه ی سایت های رسانه­‌ای ش – شبکه ای که شامل بیشتر از 400 خروجی به سایت های کثیری چون Mashable ، Reuters و The Atlantic است – می فرستد. این سایت بیش از 6 میلیارد بازدید صفحات و همچنین بیش از 10 میلیارد بیننده خاص را به سمت این سایت ها روانه می کند.

این در حالی است که در مقابل گوگل تنها 38 درصد از ترافیک خودش را به سمت سایت های رسانه ای میفرستد.

برای این که مسئله شفاف تر شود باید بیان کنیم که گوگل هنوز هم وقتی بحث از انتقال ترافیک میشود ، چه در جست و جو و چه در انتقالات ترافیک کلی به سایت ها ، حرف اول را می زند ولی در حال حاضر در مورد انتقال ترافیک به سایت های رسانه ای فیسبوک گوی سبقت را از گوگل ربوده است.

اهمیت سایت فیسبوک به عنوان یک انتقال دهنده ترافیک به سمت سایت های رسانه ای در 18 ماه گذشته به طرز چشمگیری رشد پیدا کرده است. در دی ماه سال 2014، فیسبوک تنها 20 درصد از ترافیک را به سمت شبکه ی سایت های رسانه ای اش منتقل می کرد. این در حالی است که این مقدار در 18 ماه گذشته دو برابر شده است.

رشد روز افزون سایت فیسبوک در زمینه انتقال ترافیک نباید موجب تعجب بسیاری از سایت های رسانه ای باشد، زیرا که بسیاری از آن ها از نزدیک ترافیک شان و این که این ترافیک منشاء اش از کجا است را زیر نظر گرفته اند. همان طور که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی رشد زیادی–در حال حاضر 1.49 میلیارد نفر و همچنان در حال زیاد شدن است – داشته است ، قدرت این شبکه نیز به عنوان یک پلتفرم توزیع منابع هر روز بیشتر می شود.

تمام این مسائل در راستای با رویای دیرینه مدیر عامل شرکت فیسبوک ، آقای مارک زاکربرگ ( Mark Zuckerberg ) ، برای شرکت اش است : ” تا بتواند برای هر فرد در کره زمین یک روزنامه شخصی سازی شده کامل و بی نقص تولید کند.

به همین دلیل است که فیسبوک در ماه خرداد ،Instant Articles (مقالات آنی ) را معرفی کرد. این ابتکار فیسبوک را قادر ساخته است تا میزبان مطالب بسیاری از روزنامه های مطرحی چون New York Times ، NBC ، Buzzfeed ، BBC News و the Guardian باشد. مطالب به صورت ساده و روان توسط نرم افزار فیسبوک – حداقل فعلا در گوشی های iPhone – نشان داده می شود و نیازی به کلیک بر روی لینکی برای انتقال به سایت آن مطلب نیست.

فیسبوک هنوز فاش نکرده است که عملکرد کاربران با Instant Articles چگونه است ویا این که آیا پولی در حال جریان است یا نه. اما آمارهای شرکت های شخص ثالثی چون شرکت Parse.ly ، این طور قضیه را بیان می کنند که ناشران آنلاین اگر می خواهند بینندگانشان را به حداکثر برسانند، چه دلشان بخواهد یا نخواهد ، به شبکه های اجتماعی چون فیسبوک نیاز دارند.

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا