نمونه قلابی و چینی ساعت‌ اپل در چین

به دنبال اعلام دوم تاریخ عرضه ساعت اپل به بازار، بازار تکنولوژی به آشوب افتاده است ولی تنها اپل نیست که از این هیاهو استفاده می‎کند. کمپانی‎های چینی در حال آماده سازی دستگاه‎های مشابه خودشان با ساعت اپل هستند و همانطور که می‎توانید تصور کنید این ساعت‎ها بسیار ارزان تر هستند.

روزنامه Financial Times اعلام کرده است که این ساعت های قلابی اپل به اندازه کافی وجود دارند و با توجه به قیمت گران ساعت های واقعی به اندازه کافی از آن ها پول در آورده می‎شود.

2

ما در طول سال‎های گذاشته بویژه زمانی که بحث محصولات اپل به میان کشیده می‎شود، شاهد این نوع کپی برداری در بین کارخانه های چینی بسیار بوده ایم. از بسیاری از محصولات برجسته شرکت اپل تحت هر فرصتی که به دست آمده است از جمله آیفون و آیپد کپی برداری شده است ولی برخلاف روزهای اولیه که این محصولات تقلبی از نظر کیفیت بسیار در سطح پایین تری قرار داشتند، حالا شما می‎توانید با قیمت خیلی ارزانی یک iGadget کپی با تقریبا همان کیفیت تهیه کنید.

پس همانطور که انتظار می‎رود، این ساعت‎های قلابی در شبیه سازی کارهایی که ساعت اپل انجام می‎دهد خیلی خوب عمل می‎کنند. یقینا، آن ها نرم افزار اپل را بر روی خود ندارد، از انجاییکه سورس آن باز نیست، ولی از نظر زیبایی و طراحی بخواهیم نگاه کنیم واقعا بد نیستند.

1

یک کمپانی – اگر بتوانید نام کمپانی بر روی آن بگذارید- حتی در تبلیغات خود شعار ” کپی ساعت اپل” را به شیوه‎ی بی شرمانه ای قرار داده است و این ساعت با نام ساعت Zeaplus به رنگ های نقره ای، خاکستری و طلایی به بازار عرضه شده است. البته ما در رابطه با طلای واقعی صحبت نمی کنیم ولی ساعت های اصیل اپل هم در اینجا نمی بینیم، و چنین به نظر می رسد با توجه به قیمت ارزان این ساعت‎های چینی زیاد نباید در رابطه با نوع فلزی که به کار رفته است نگران بود.

3

خوب برسیم به موضوع قیمت. این ساعت‎ها فاقد امکاناتی نظیر Apple Pay، بررسی وضعیت سلامت و سایر مواردی هستند که در ساعت واقعی اپل دیده می شود و با توجه به این موارد قیمت 40 دلاری این ساعت چینی، نباید زیاد بد باشد. این ساعت قادر به یکپارچه شدن با آیفون شما نخواهد بود و شما از بسیاری از نرم افزارهای اپل که به زودی عرضه می‎شوند نمی‎توانید استفاده کنید، ولی این ساعت‎ها خیلی خوب روی مچ شما خودنمایی می کنند.

با توجه به حرف هایی که زده شد، آیا شما برای این ساعت‎ها کمی هزینه خواهید کرد؟ شخصا، با توجه به اینکه ساعت اپل بویژه بسیار به چشم می آید، فکر نمیکنم که نسخه قلابی اش هم همین جذبه را داشته باشد، بویژه که ساعت اپل عملکردهای بسیار جالب و کاملی دارد. جدا از قیمت پایین این ساعت‌‎ها، من فکر میکنم ارزش این را دارد که برای ساعت اصلی هزینه لازم را بکنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا