آموزش فعال سازی Family Sharing روی ios 8

Family Sharing یا در اصطلاح فارسی ” اشتراک خانوادگی ” نام سرویسی است که اپل در نسخه جدید ios منتشر کرد . این سرویس به شما اجازه اشتراک اپلیکیشن های خود را برای دیگر اعضای خانواده فراهم می کند بدون اینکه دیگران به اپل آی دی شما دسترسی داشته باشند . بعد از ایجاد اپل استور و ساختار آی دی یکتا در اپل نیاز به یک سرویس اشتراکی خرید محصولات احساس می شد اما پیدا کردن راهکار امنیتی برای خرید گروهی و در عین حال محفوظ ماندن اطلاعات خصوصی افراد کمی مشکل بود . اما بالاخره اپل در نسخه جدید ios 8 راهکار ایجاد آی دی گروهی برای خرید گروهی یک محصول و استفاده اشتراکی را پیاده سازی کرد .

آموزش فعال سازی Family Sharing روی ios 8

اما در واقع یکی از ویژگی های اصلی Family Sharing اشتراک اطلاعات بین نرم افزارها است . ( که البته مسلما شامل همه نرم افزارها نمی شود . ) فرض کنید از طریق اپل آی دی خود به سرویس آی کلود متصل شدید و عکس های خانوادگی خود را در سرویس آی کلود قرار دادید در اینجا از طریق اشتراک خانوادگی می توانید اجازه دهید دیگر اعضای خانواده بدون دسترسی به اپل آی دی خصوصی شما عکس ها را مشاهده کنند و یا اینکه بتوانید یک تقویم و یادآور مرکزی را برای کل خانواده به اشتراک بگذارید تا همه از یادداشت های یکی از اعضا در روز خاص مطلع شوند .

آموزش فعال سازی Family Sharing روی ios 8

با اینکه استفاده از این سرویس بسیار راحت است ما در یک آموزش کوتاه روش فعال سازی و اضافه کردن اعضا به این سرویس جدید را آموزش می دهیم . همانطور که متوجه شدید این سرویس کارآیی بسیار بالایی دارد .

مثل همیشه فراموش نکنید این ویژگی فقط روی سیستم عامل ios8 قابلیت اجرا دارد و همه اعضا باید قبل از هرچیز به این ورژن جدید نقل مکان کنند .

مرحله اول : ابتدا اپلیکیشن تنظیمات را اجرا کرده و وارد بخش iCloud شوید .

BNNOORPhoto-Sep-19-12-26-34-AMBNNOOR

مرحله دوم : عبارت ” Set Up Family Sharing ” در بالای صفحه لمس کنید .

BNNOORPhoto-Sep-19-12-26-36-AMBNNOOR

مرحله سوم : استارت را لمس کنید و سپس ” Continue ” را لمس کنید . از طریق بخش ورود اپل آی دی می توانید آی دی خود را وارد کنید . به این ترتیب می توانید متوجه شوید قبلا در چه گروه هایی عضو بوده یا ایجاد کرده اید .

BNNOORPhoto-Sep-19-12-26-40-AMBNNOOR

مرحله چهارم : در این مرحله می توانید شیوه پرداخت را مشخص کنید . همچنین می توانید برای اعضا تنظیماتی را اعمال کنید . مثلا کاهش اعتبار به چه شیوه ای اعمال شود و …

BNNOORPhoto-Sep-19-12-26-55-AMBNNOOR

مرحله پنجم : ” Continue “را فشار دهید و در بخش جدید میزان اشتراک گذاری را مشخص کنید . مثلا می توانید تایین کنید اعضای خانواده از موقعیت یکدیگر باخبر شوند .

مرحله ششم : در این قسمت می توانید اعضای خانواده را به خانواده ای که ایجاد کردید اضافه کنید . با اضافه کردن هر عضو دعوتنامه ای به آن جهت عضویت ارسال می شود .

به این ترتیب شما یک خانواده اشتراکی جدید ساختید !

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا