فراری F12tdf با 770 اسب بخار توان با نام Tour de France

روزی که یک فراری جدید رونمایی می شود، مثل چند روز تعطیل که روی هم افتاده اند می ماند. همه ی جذابیت های تعطیلات مختلف را یکجا در یک پکیج زیبا و درخشنده فراهم آورده است. متاسفانه چنین روزهایی دیر به دیر می آیند و نمی توان برای این روزها برنامه ریزی خاصی کرد.
امروز البته خبر خوبی داریم! امروز روز یک فراری جدید است.

محصول جدید فراری F12tdf هست و از اندکی بهبود نسبت به F12 Berlietta فراتر رفته است

تقریباً می توان گفت یک ماشین جدید است. اما قبل از اینکه توضیح بدهیم چرا، بهتر است به نام و اصل و نسب این ماشین نگاهی داشته باشیم.

2015-10-16_233039

عبارت tdf که بخشی از نام این ماشین را تشکیل می دهد، مخفف Tour de France می باشد. البته نه تور دوچرخه سواری! این تور ماشین سواری با برتری فراری در دهه 50 و 60 با ماشین 250 GT تمام شد. 250 GT نمونه ی یک ماشین جاده ای پرقدرت هست که در خانه هم به خوبی جاده های پر پیچ و خم باشد.

مدل F12tdf یک جانشین با هوش برای 250 GT است

یک بدنه ی فوق العاده زیبا و البته کاربردی به همراه قدرت بسیار بالا و شتاب فوق العاده همه در یک ماشین جمع شدند که به لطف تکنولوژی جدید بهبود های انجام شده توسط یک راننده ی غیر حرفه ای هم قابل استفاده است.

و البته واقعاً تکنولوژی های زیادی اینجاست. F12tdf از سیستم جدید کنترل چرخ عقب فراری به نام Virtual Short Wheelbase استفاده می کند. این سیستم کنترل تیز ماشین های کوچک تر را با توجه به زاویه فرمان، سرعت چرخش فرمان و سرعت ماشین شبیه سازی می کند و با محاسباتی که انجام می دهد بهترین کنترل چرخ عقب را فراهم می کند. در نتیجه نه تنها ماشین تیز تر کنترل می شود بلکه در سرعت های بالا با ثبات تر است. همه ی اینها را در کنار قدرتی که زیر پای راست راننده است بگذارید.

در زیر کاپوت این ماشین یک موتور V12 با ظرفیت 6.2 لیتر وجو دارد که قدرت 770 اسب بخار و گشتاور 520 را تولید می کند که برای صفر تا 62 مایل بر ساعت در 2.9 ثانیه و صفر تا 114 مایل بر ساعت در 7.9 ثانیه خوب است. با وجود اینکه من تا بحال صدایش را نشنیده ام، مطمئنم مثل مسابقه ی فریاد زدن بین راکت Saturn V و یک شیر درنده می ماند. به همراه V12، F1 DCT فراری (انتقال دو کلاچه) وجود دارد که افزایش سرعت را 30% و کاهش سرعت را 40% بهبود بخشیده است.

خوشبختانه، طراحان F12tdf آن را با تکنولوژی های جدید و شتاب دهنده های لحظه ای مجهز کرده اند و البته این ماشین بهتر از حرکت کردن، می تواند بایستد. با استفاده از کالیپر ترمز یک تکه ای که از LaFerrari گرفته شده، F12tdf می تواند با سرعت 62 مایل در ساعت در 100 فوت و 124 مایل در ساعت در 396 فوت به ایست کامل برسد. برای مقایسه، Ford Explorer فعلی 122 فوت برای 60 مایل بر ساعت تا ایست کامل نیاز دارد.

2015-10-16_233110

علاوه بر قدرت بالا و کنترل مناسب، مهندسان فراری بدنه ی F12 را به طور کلی نسبت به Berlinetta تغییر داده اند. عقب و جلو هر دو نسبت به مدل قبلی پهن تر شده اند و با چرخ های جلویی کوچکتر باعث سرعت بیشتر در کنترل ماشین شده اند. همچنین طراحان این ماشین نه تنها طراحی بصری زیبایی ارائه کرده اند، بلکه این طراحی خاصیت ایرودینامیکی بیشتری هم دارد.

این سه در بادگیری هر کدام به یکی از قوس های چرخ های عقب باز می شوند و ماشین شبیه یک موجود دریایی شیطانی به نظر میاید. آنها هوای حبس شده در قوس چرخ را آزاد می کنند که باعث بهبود خاصیت ایرودینامیکی زیر بدنه می شود. با توجه به طراحی جدید فوق العاده این ماشین، وزن آن 242 پوند کمتر از Berlinetta می باشد.

2015-10-16_233156

این کاهش وزن به احتمال زیاد از خارج قابل احساس نیستند از داخل کاملاً واضح هستند. فرش ها برداشته شده اند و فقط کف آلومینیومی وجود دارد. صندلی ها دیگر چرمی نیستند ولی در آلکانتارا دوخته می شوند. با وجود اینکه طراحی داخلی فیبر کربنی که فراری آن را Spartan می نامد، مجلل نیست، ولی خوش استایل است. شبیه شنل های جنگجویان جنگ های صلیبی می ماند.

با وجود همه ی این چیزهای خوب درباره ی این ماشین، یک چیز بد وجود دارد. تولید بسیار کم F12tdf. به خاطر فوق العاده نگه داشتن این ماشین ایتالیایی، شرکت فراری فقط 799 تا از این ماشین تولید کرده است. و البته که این تولید کم مشکل بزرگی نیست. مثل “روز فراری جدید” که اگر زیاد اتفاق می افتاد لذتش را از دست می داد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا