مشاهده و بررسی افراد آنلاین روی وای فای در اندروید

شبکه های وای فای یکی از در دسترس ترین و ارزانترین انواع اینترنت هستند که امروزه در همه جا به کار بده می شوند . اگر شما هم از کاربران عادی اینترنت باشید ممکن است در خانه یا اداره از مودم های وای فای استفاده کنید . اما مشکلی که این مودم ها ایجاد می کنند در امنیت آنهاست . با اینکه هر چند مدت به قدرت رمزنگاری این نوع مودم ها افزوده می شود اما هستند کسانی که باز هم با نفوذ به این شبکه پهانی اینترنت شما را می گیرند و باعث ایجاد اختلالاتی در سرعت می شوند . اگر دوست دارید مچ این افراد را در دزدی از وای فای خود بگیرید با این مطلب همراه شوید .

وای فای

 مشاهده و بررسی افراد آنلاین روی wifi در اندروید

روش کار بسیار آسان است وسایل مورد نیاز فقط یک اسمارتفون اندرویدی مجهز به آنتن وای فای ( مسلما ! ) و یک نرم افزار ساده اندرویدی است که علاوه بر بررسی افراد آنلاین بر یک خط چندین کاربرد دیگر هم دارد دارد مثل بررسی میزان پهنای باند و قدرت سیگنال در یک محیط با شبکه های فراوان جهت انتخاب بهترین سرویس دهنده وای فای .

اپلیکیشن مورد نیاز “Wifi Inspector” نام دارد . که می توانید از گوگل استور دانلود کنید . سپس آن را روی گجت اندرویدی خود نصب کنید . 

وای فای

بعد از اتصال به یک شبکه وای فای و استارت اپلیکیشن نرم افزار لیستی از افرادی که به این شبکه وای فای متصل هستند را نمایش می دهد . البته در ابتدا برنامه نام و آی پی گجت شما را نمایش می دهد تا در صورت مشاهده همنام در لیست دچار اشتباه نشوید . ( در نسخه جدید برنامه شما در لیست مشخص می شوید ) . بعد از آپدیت لیست می توانید با بررسی لیست پی به کیفیت وای فای ببرید مسلما هر چه دیوایس های بیشتری متصل باشند کیفیت خط نیز افت خواهد کرد پس اگر در مکان های عمومی باشید می توانید به راحتی بهترین وای فای را انتخاب کنید .

وای فای

دوم برنامه به شما لیست همه افراد متصل و افرادی که بدون اجازه وارد شبکه شده اند را نمایش می دهد . این ویژگی سودمند خصوصا در شبکه های خانگی بسیار مفید است زیرا به راحتی میتوانید نام گجت متصل و آی پی آن را مشاهده کنید ! مطمئنا اطلاع از اتصال اشخاص ناشناس به شبکه وای فای ، شما را در به کار بردن راه کارهایی جهت جلوگیری از نفوذ ترغیب می کند .

یکی دیگر از ویژگی های برنامه نمایش سرعت اتصال به مودم وای فای است ، هر چه سرعت اتصال بالاتر باشد کیفیت خط و ارائه اینترنت سریع تر خواهد بود .

وای فای

البته شاید این فکر در ذهن شما باشد چرا اپپلیکیشن اجازه نمی دهد افراد متصل شده به شبکه را خارج کنیم . متاسفانه این عمل در توان یک اپلیکیشن اندرویدی نیست . خصوصا یک اپلیکیشن رایگان !

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا