نینتندو به دنبال انتشار اولین بازی موبایلی خود در امسال

بعد از سال‌ها انتظار، بالاخره می‌توانیم تا شش ماه آینده اولین بازی نینتندو برای تلفن‌های هوشمند را ببینیم. وب سایت The Verge اخبار جدیدی از دیدار سهام داران شرکت به نقل از ساتورو ایواتا، مدیر عامل نینتندو منتشر کرده که حاکی از هدف گزاری این شرکت برای تولید یک بازی تا پیش از پایان سال است.

1

به علاوه، ایواتا توضیح می‌دهد که نینتندو نقشه‌ای برای انتشار پنج عنوان موبایلی دیگر تا ماه مارس ۲۰۱۷ دارد. او گفت: «ممکن است فکر کنید این تعداد کم است اما از آن جایی که ما قصد داریم هر عنوان را به بهترین نحو بسازیم، این عدد کم نیست و تعهد ما به کیفیت و مخاطبان تلفن‌های هوشمند را نشان می‌دهد.»

فعلاً زیاد هیجان زده نشوید. این صحبت‌ها به معنای این نیست که شما به زودی می‌توانید بر روی موبایل خود سوپر ماریو بازی کنید. ایواتا تاکید کرد که نینتندو توجه خاصی به دنیای موبایل خواهد کرد، و البته هیچ برنامه‌ای برای پورت کردن عنوان‌های حال حاضر خود مثل سوپر ماریو به تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها ندارد.

ایواتا به سرمایه گذاران گفت: «اگر ما به سادگی نرم افزارهایی را که در حال حاضر در سیستم‌های بازی دیگر عرضه شده‌اند پورت کنیم، این بازی‌ها دیگر آن سازگاری ایده آل با دستگاه‌های هوشمند را نخواهد داشت و مدل‌های تجاری میان این دو عرصه نیز متفاوت است، به همین منظور این کار و نتایج آن را مناسب نمی‌دانیم.»

با ریزش فروش دستگاه‌ها، سرمایه گذاران از مدت‌ها قبل از این شرکت خواسته بودند تا تولیداتی در زمینه‌ی تلفن‌های همراه داشته باشد؛ عرصه‌ای که در آن برخی از توسعه دهندگان با یک عنوان درآمدی بیش از کل بازی‌های نینتندو دارند.

اوایل امسال، نینتندو اعلام کرد که همکاری خود را با شرکت طراح بازی‌های موبایلی ژاپنی DeNA آغاز کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا