اولین نگاه به بازی در پیش روی Minecraft: Story Mode

در یک تریلر جدید بین المللی که در تاریخ 4 جولای به بیرون راه یافته است، نگاهی امیدوارانه‎ی اجمالی به بازی Minecraft: Story Mode انداخته شده است، یک بازی ماجراجویی داستانی که توسط توسعه دهنده‎ی بازی Minecraft یعنی Mojang در همکاری با Telltale Games، سازنده‎ی سری بازی ویدیویی سینمایی Game of Thrones، ساخته شده است.

1.Minecraft-Story-Mode-logo-001
به دنبال اعلام رسمی این بازی در ماه دسامبر در سال 2014، ترلیر این بازی در نمایشگاه Minecon در لندن به نمایش در آمده است. این ویدیو نشان از بازی در جهان Minecraft با در اختیار داشتن یک داستان اصیل است که توسط تصمیم بازیگران توسعه داده می‎شود. این بازی از 5 اپیزود تشکیل شده است که اولین اپیزود آن برای عرضه در سال 2015 تنظیم شده است.

این بازی از ترکیبی از موضوعات بازی اصلی و همچنین شخصیت‎های جدید استفاده می‎کند تا یک تجربه‎ی کاملا اصیل و جدید به وجود آید، بخش داستانی بازی بازیکنان را

به Nether, Farlands, End و فراتر از آن می‎برد، به طوری که اعمال آن‎ها به طور کلی نحوه‎ی گشایش و توسعه‎ی داستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

با اینحال ولی بازی Story Mode یک داستان “رسمی” برای استیو (شخصیت بازی اصلی Minecraft) بوجود نمی‎آورد یا اینکه جزییات جهان Minecraft را توضیح نخواهد داد.

در توضیح این بازی گفته شده است: “بازیکنان شخصیتی به اسم جسی را در سراسر فصل بازی کنترل می‎کنند، که این شخصیت توسط بازیگر Patton Oswalt صداگذاری شده است. داستان بازی از این قرار است که “جس و گروه دوستانش احترام عمیقی برای گروه Order of the Stone افسانه‎ای قائل هستند، یعنی 4 ماجراجویی کهEnder Dragon (اژدهایی که در پایان بازی Minecraft ظاهر می‎شود ) کشته‎اند. این گروه در کاری که می‎کنند بسیار عالی است یعنی: جنگجو، مهندس سنگ سرخ، Griefer و معمار.”

ولی وحشت به سمت Endercon می‎آید، بنابراین جس و دوستانش در مسیری گام می‎گذارند تا گروه Order of the Stone را پیدا کنند و به صورت قابل پیش بینی

جهانشان را از آشوب رهایی بخشند.

برای آن‎هایی که در حال فکر هستند باید گفت که، بازی Story Mode عنصر حفر کردن و ساختن را از بازی اصلی Minecraft اجرا و حفظ می‎کند ولی شیوه‎ی انجام آن کاملا متفاوت به نحوی است که برای یک گیم پلی اپیزودی مناسب می‎باشد.

Telltale این بازی را به یک برنامه‎ی تلویزیونی قابل بازی لذت بخش مرتبط کرده است.

اگر تا حالا سایر بازی‎های کمپانی Telltale را بازی کرده باشید هیچ مشکلی با این بازی نخواهید داشت.

همانطور که قبلا اشاره شد، سیر داستانی بازی بستگی به چیزی که شما به افراد می‎گویید، نحوه‎ی گفتن آن و اعمال فیزیکی دارد که شما در لحظات اکشن تصمیم به انجام ‎آن‎ها می‎گیرید، معنای این حرف این است که بازی که شما تجربه می‎کنید می‎تواند “بسیار متفاوت” از چیزی باشد که شخص دیگر تجربه می‎کند.

فقط محض شفاف سازی، توسعه دهنده‎ی بازی اینجا Telltale است نه Mojang که حق ایجاد یک بازی جدید براساس بازی Minecraft با تمرکز بر حالت داستانی را به Telltale داده است. طبق گفته‎ی کمپانی Mojang، بازی Story Mode یک “بازی باحال” است که به بحالی”Minecraft تا جای ممکن خواهد بود.”

صداهای شخصیت‎های بازی توسط تیم آشنایی نظیر Patton Oswalt, Brian Posehn, Ashley Johnson, Scott Porter, Martha Plimpton, Dave Fennoy, Corey Feldman, Billy West و Paul Reubens صداگذاری شده است و افراد بیشتر در یک مراسم دیگر اعلام خواهند شد.

این یک داستان مستقل از بازی دیگر است و بنابراین شما قادر به این خواهید بود که آن را بدون داشتن بازی اصلی و اولیه‎ی Minecraft بازی کنید و از آن حتی اگر Minecraft قبلا بازی نکرده‎اید لذت ببرید.

همانطور که عادت کمپانی Telltale است، شما اجازه به این خواهید داشت که هر اپیزود را به صورت مجزا خریداری کنید، یا از طریق مکانیسم خرید درون اپلیکیشنی کل فصل را به صورت یکجا و تخفیف دار خریداری کنید که به دنبال آن یا به کل اپیزود‎ها دسترسی خواهید داشت یا به محض موجود بودن اپیزود‎های 2 تا 5 در اختیار شما قرار می‎گیرند.

2.Minecraft-Story-Mode-teaser-001

عناوین اپیزودی موفق دیگر کمپانی بازی Telltale شامل بازی‎هایی نظیر The Walking Dead, The Wolf Among Us, Tales from the Borderlands و Game of Thrones می‎شود.

Minecraft: Story Mode به زودی برای دستگاه‎های آندرویدی و iOS، کامپیوتر‎های شخصی و مک، PS3 و PS4 و ایکس باکس 36 مایکروسافت و ایکس باکس وان، عرضه خواهد شد.

ما هرچه به زمان عرضه‎ی این بازی نزدیکتر شود جزییات بیشتری را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

در اخبار دیگری که در رابطه با Minecraft وجود دارد، Mojang انتشار نسخه‎ی کاملا جدیدی از Minecraft را برای ویندوز 10 اعلام کرده است که تاریخ عرضه‎ی آن 29 جولای می‎باشد.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.