اولین هارد ssd با پشتیبانی از تنظیمات مک عرضه شد

angelbird_ssd_trim-250x259درایو حالت جامد یا ssd که گاهی به نام دیسک حالت جامد و یا دیسک الکترونیکی نیز شناخته می‌شود (گرچه دارای هیچ‌گونه «دیسک» و یا «موتور چرخان» نیست) یک ابزار حافظه است که از تراشه برای ذخیره سازی دائم داده‌ها استفاده می‌کند.

با محبوبیت رو به رشد و کاهش هزینه درایوهای حالت جامد (SSD ها) برای مکینتاش و سایر رایانه های شخصی،کاربران به طور قابل توجهی به قرار دادن این دیسک های الکترونیکی در دستگاه های خود علاقه مند شده اند . اما خبری که رسیده این است کاربران مک بوک می توانند یک کار اضافه تر هم با این وسیله انجام دهند و آن این است که این ابزار از  TRIMپشتیبانی می کند. این برنامه یک دستور در سطح سیستم است که اجازه می دهد سیستم عامل دستگاه و همچنین این درایو بخش هایی از درایو را که هرگز استفاده نشده شناسایی کنند و به منظور دوباره نویسی یا پاک سازی به کاربر پیشنهاد می شود.

 

بدون TRIM کاربران قبل از اینکه داده های جدیدی را وارد درایو کنند باید یک مدت زمان خیلی طولانی را منتظر بمانند که سیستم دنبال اطلاعات آن ها بگردد ولی این برنامه قابل نصب به کاربران این اجازه را می دهد که برنامه هایی را که ممکن است چندان مفید نباشند به منظور حذف به کاربر پیشنهاد داده شود و در زمان صرفه جویی شود. خبر بدی که برای کاربران غیر از مک بوک های اپل داریم این است که این سیستم تا امروز در هیچ دستگاهی جز مکینتاش اپل دیده نشده است و خیلی از کمپانی ها در تلاش بودند که ویژگی تنظیماتی TRIM را وارد درایو ها کنند اما هنوز موفق به برنامه نویسی نشده اند . یک شرکت اتریشی به نام  Angelbird  ادعا می کند که  ابزاری را که کاربرد TRIM را داشته باشد طراحی کرده است و قابل نصب بر روی مکینتاش نیز می باشد و این دستگاه دیگر نیازی به نصب برنامه نخواهد داشت و یک درایو است که ذاتا دارای ویژگی TRIM می باشد و به هیچ نرم افزار افزایش دهنده سرعتی نیاز ندارد.

اینکه درایوهای شرکت Angelbird دقیقا چگونه از ویژگی TRIM پشتیبانی می کنند هنوز مبهم است ، زیرا این کمپانی پاسخ کاملی به کسانیکه در این باره سوال کردند نداده است ، به گزارش سایت فرانسوی MacBidouille  ، دیسک های الکترونیکی Angelbird به راحتی قابل تبدیل به دیسک های معمولی اپل هستند. به نظر می رسد این امر فقط به منظور جلب توجه شرکت اپل می باشد که این شرکت از درایو ها حمایت کند . این درایو ها به سادگی به درایو اپل تبدیل شده و به راحتی می توان آن ها را به حالت اولیه بازگرداند.

همچنین در این درایوها که و بخشی که مربوط به OS X Yosemite می باشد یک بخش امنیتی هم افزوده شده است این بخش شامل افزودن امضای امنیتی kext  می باشد که فقط به کاربران اجازه ورود به حافظه و مشاهده اطلاعات و دستکاری آن ها را می دهد و حتی طراحان این ابزار نیز نمی توانند دسترسی داشته باشند.

این شرکت تصدیق کرد که جهانی نبودن این سیستم یک نقطه ضعف بزرگ است و می تواند برای خیل عظیمی از کاربران بدون ارزش باشد و اعلام کرد در حال حاضر این تنها راه است  و به زودی این درایو های فوق العاده را گسترش خواهد داد.

Angelbird اعلام کرده است که بزودی درایوهای حالت جامد این شرکت درایوهای اورجینال شرکت اپل را نیز کنار می زنند و عکسی منتشر شده که در آن شماره مدل نوشته شده است و همچنین ظرفیت آن در سه نوع 128 GBو 256 GB,و 512 GB می باشد و شروع قیمت آن 99.99 دلار است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا